Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator litowo-jonowy 4x3,7V

27 Maj 2014 12:38 999 5
 • Poziom 12  
  Witam,

  Mam zamiar kupić ładowarkę do akumulatorów litowo - jonowych. Chciałbym ładować akumulatory o wymiarze 14500 ( AA ). W sklepach internetowych oraz na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w PL jest dostępny model ładowarki, która ładuje zarówno akumulatorki AA lit-jon oraz NiMh.
  I tu moje pytanie : czy jest to w ogóle możliwe? Przecież to zupełnie inny proces ładowania - inne prądy - inne napięcia. Sprzedawca mówi że można ładować - ale to tylko handlowiec , ja chciałbym zapytać fachowca - dlatego tu napisałem.

  Ładowarka kosztuje niecałe 20 zł i zastanawiam się czy warto taki wynalazek kupić, Ma może ktoś doświadczenie co do takich ładowarek ?
 • Poziom 43  
  Mam 3 ładowarki Nitecore i4. I faktycznie ładowarka ta ładuje ogniwa Ni-Cd, Ni-MH i Li-Ion, Li-Po, Li-Mn. Ładowarka po napięciu ogniwa rozpoznaje z jakim typem ma do czynienia i przełącza automatycznie tryb ładowania.

  Tyle, że Nitecore kosztuje dużo więcej niż 20 PLN, więc tu chyba chodzi o inną ładowarkę.
 • Poziom 12  
  a czy Twój model też na dwie czy ma cztery miejsca na aku?
 • Poziom 43  
  Nitecore i4 ma 4 kanały, jest też wersja dwukanałowa i2. Podaj nazwę tej ładowarki o której piszesz.
 • Poziom 12  
  nie mogę wstawić linku z allegro . w wyszukiwarce trzeba wpisać hasła : Ładowarka 2 x TR 18650 + R6 AA + USB i wyskoczy jeden typ cena 18,98zł