Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Jakie laserowe urządzenie wielofunkcyjne kupić

27 May 2014 14:19 4353 22
  • Level 9  
    Witam,
    Potrzebuje porady. Chciałabym zakupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe, monochromatyczne które będzie przede wszystkim bezawaryjne i tanie w eksploatacji. Urządzenie jest mi potrzebne do pracy z orkiestrą dętą, będę drukował z niego około 50 stron co tydzień. Głównie nut, często z plików jpg, bądź będę kserował nuty. Potrzebny też jest podajnik papieru na chociaż 50 kartek. Mój budżet to powiedzimy 600zł. Zastanawiam się nad HP Pro LaserJet m125nw. Korzystałem też z Brtothera MFC 7820N i nuty które z niego drukuje są zadowalającej jakości. Pomożecie?
  • Level 33  
    Witam
    Brother DCP-7055W, mam w pracy model DCP-7055, ostatnio dokupiłem DCP-7055W, ma wbudowane WiFi więc nie muszę się plątać z kablami, sprawdza się jako drukarka i jako ksero, kosztowała 450 netto.
    Piotr
  • Level 9  
    Dzięki, byłaby super ale... Zapomniałem dodać że przydałby się jeszcze podajnik oryginałów.

• Level 30  
    1. HP LJ 3055nf na toner 12A/3K/, bardzo dobre , mało awaryjne
    2. HP LJ M1536dnf, dość nowe, na toner CE278A, /2,1K/
    Tanie tonery zamienniki, dobry serwis, można znaleźć ładne egzemplarze.
  • Level 2  
    Nie chcę otwierać nowego wątku, przeczytałem tutaj z kilkanaście. Co lepiej wziąć jako urządzenie wielofunkcyjne:

A) atramentowe brother j315W
    B) laserowe HP M1132
    C) laserowe DCP 7055W
    D) laserowe Kyocera 1010
    E) laserowe HP P1102
    F) jakaś laserowa Brother

Zależy mi na tym co właściwie większości czyli na tanim drukowaniu, raczej na zamiennikach. Czyli czym najtaniej.

Częstość druku to typowo domowa: 50 - 100 stron miesięcznie.
    Ze sprzętu to podstawowe funkcje: skaner, druk, ksero - głównie do notatek i książek.
    duplex i wi-fi opcjonalnie
  • Level 1  
  • User removed account  

• Level 30  
    HP LJ P1102w, ale nie ma skanera, M1132 na bazie tej samej drukarki, toner na 2K, nie wiadomo jak z awaryjnością. Miałem M1120, sprawowały się dobrze.
  • Level 2  
    Właśnie zastanawiam się między HP M1132, a Brotherem DCP 7055W. Cena zbliżona.

Na plus: Brother ma 3 lata gwarancji ale jeszcze szukam informacji między nimi.

• Level 30  
    adonix wrote:
    Właśnie zastanawiam się między HP M1132, a Brotherem DCP 7055W. Cena zbliżona.

Na plus: Brother ma 3 lata gwarancji ale jeszcze szukam informacji między nimi.

Zasadnicza różnica, kaseta drukująca do M1132 koszt 40 zł , do Brothera oddzielnie moduł drukujący i toner. Moduł drukujący na 12K.
  • Level 24  
    Z tym, że 12k to jego nominalna wydajność, jak się dba o drukarkę, to da radę o wiele więcej.
    Zwłaszcza oryginalne są bardzo trwałe.
  • Level 19  
    Sporo modeli hp się psuje. P1102 też nie należy do zbyt dobrych, kiepskie formatery (nie wiem co z wersją 'w' ale te na kablu często padają).
    Popsuty brother to rzadkość.
    Nie mówię tutaj o eksploatacji tylko o usterkach spowodowanych niedoróbkami producenta.
  • Level 2  
    Z tego co porównywałem m1132 z 7055W to 7055w ma lepsze parametry i dłuższą gwarancję, jedynie ten bęben a oddzielnie i da dodatkowy koszt.

Rozumiem, że w obu przypadkach nie ma zabezpieczeń takich jak w samsungu z chipami itd.?
  • Level 1  

• Level 30  
    abcpawel wrote:
    Sporo modeli hp się psuje. P1102 też nie należy do zbyt dobrych, kiepskie formatery (nie wiem co z wersją 'w' ale te na kablu często padają).
    Popsuty brother to rzadkość.
    Nie mówię tutaj o eksploatacji tylko o usterkach spowodowanych niedoróbkami producenta.

Hm, ciekawe, od wyjścia HP P1102, nie miałem żadnej w naprawie, na uszkodzony formater, może miałem takie szczęście.
  • Level 2  
    my41s wrote:
    adonix wrote:
    Rozumiem, że w obu przypadkach nie ma zabezpieczeń takich jak w samsungu z chipami itd.?

Nie ma tak dobrze :)

To jakie zabezpieczenia są w HP 1132, a jakie w brother 7055w?

Dodano po 32 [minuty]:

Właśnie znalazłem wątek o używanych lexmark e352dn i hp 2015, może jednak lepiej/ekonomiczniej i trwalej kupić jedną z tych dwóch? Widziałęm, że mają spore i tanie zamienniki.

• Level 30  
    O drukarkach jest dużo postów, ale odradzam Lexmarka:)
  • Level 24  
    adonix wrote:

To jakie zabezpieczenia są w HP 1132, a jakie w brother 7055w?

Akurat nie znam 7055W.
    Natomiast w innych drukarkach pracujących na tych samych tonerach, nie ma żadnych.

P2015 dobra drukarka, używam takiej prywatnie i do firmy zakupiliśmy kilka poleasingowych. Solidny sprzęt, ale podobno czasami padają w nich formatery. Jednak taką drukarkę kupisz w cenie tonera do nowej, więc to raczej nie problem.
  • Level 1  
  • Level 24  
    Na kasecie TN-2010 ? Mam taki zamiennik w ręce i chipa nie widzę, ani miejsca gdzie mógłby być.
  • Level 1  
  • Level 21  
    Witam
    W tonerze TN-2010 nie ma chipa tylko reseter, kółko z "flagą". Na bębnie nie ma żadnych zabezpieczeń tylko się kasuje licznik kombinacją klawiszy.
    Pozdrawiam
  • Level 25  
    adonix wrote:
    Nie chcę otwierać nowego wątku, przeczytałem tutaj z kilkanaście. Co lepiej wziąć jako urządzenie wielofunkcyjne:

A) atramentowe brother j315W
    B) laserowe HP M1132
    C) laserowe DCP 7055W
    D) laserowe Kyocera 1010
    E) laserowe HP P1102
    F) jakaś laserowa Brother

Zależy mi na tym co właściwie większości czyli na tanim drukowaniu, raczej na zamiennikach. Czyli czym najtaniej.

Częstość druku to typowo domowa: 50 - 100 stron miesięcznie.
    Ze sprzętu to podstawowe funkcje: skaner, druk, ksero - głównie do notatek i książek.
    duplex i wi-fi opcjonalnie

z tych wszystkich to bym brał brothera, chyba najtaniej wyjdzie do takiej ilości druku tym bardziej, że bez problemu dostaniesz do niego zamienniki