Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSH-024A - MSH-024A - Wymiana sprezarki

sp6ryx 27 Maj 2014 14:25 1179 1
  • #1 27 Maj 2014 14:25
    sp6ryx
    Poziom 12  

Witam.
    W klimatyzatorze MSH-024A mam uszkodzoną sprężarkę, oryginalna Bristol H23B263ABCA pracująca na czynniku R22.
    Jako, że ceny i dostępność tej sprężarki czynią naprawę mało opłacalną (mieszkam w USA), o ile w ogóle możliwa, zastanawiam się nad zamontowaniem sprężarki Samsunga UG5A240IUAEM i napełnieniu układu czynnikiem R410.
    Druga ewentualność to napełnienie substytutem R22, ale nie wiem jak się to ma do sprężarki, która ma zalecany czynnik R410.
    Uprzedzając pytania o przyczyny awarii, padnięty był kondensator, a poprzedni użytkownik tak zawzięcie próbował uruchomić klimatyzator ze doprowadził do zwarcia w uzwojeniu głównym silnika i zniszczenia bezpiecznika automatycznego w obwodzie zasilania, który z reszta był za duży (30A), wobec zalecanego w instrukcji 20A.
    Jeżeli ktoś ma jeszcze inne sugestie do sposobu naprawy na pewno je rozważę i wezmę pod uwagę.

• #2 03 Cze 2014 20:07
    sp6ryx
    Poziom 12  

Trochę się po zmieniały plany.
    Kupiłem sprężarkę BRISTOL H2EB24SABCB ,czynnik EcoFreeez EF-22a.
    Kupiłem tez filter ,PARKER CuLLD16-3S ,a po dokładniejszych oględzinach okazało się że to co początkowo wziełem za filter to jest muffler (tłumik) ,a filtra w moim systemie nie ma.
    Chciałbym jednak go zamontować .i tutaj mam pytanie :
    Czy zamontować go zamiast mufflera ,i przejmie on funkcje tłumienia pulsacji ,objętościowo jest nawet większy ,czy zaraz za mufflerem ?
    Przy wyjściu unitu nie mogę go zamontować ze względu na zawór rewersyjny w systemie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME