Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Altus 300 jaki wzmacniacz?

27 Maj 2014 17:19 2499 16
  • Poziom 2  
    Witam,

tak jak w temacie, zakupiłem dwie kolumny altus 300.
    Chcę je ustawić w pokoju 25m2, jaki wzmacniacz polecacie by kolumny grały fajnie? Może coś z nowości?
    Budżet do 1000zł.
  • Poziom 14  
    Witam, Jaki rodzaj słuchanej muzyki? Jeżeli chodzi o nowości to ja bym się zastanowił w tej kwestii bo przy tym budżecie z nowości ciężko będzie coś kupic przyzwoitego a z rynku wtórnego można już coś wybrać fajnego o ciekawym brzmieniu.
  • Moderator Akustyka
    TaylorGage napisał:

tak jak w temacie, zakupiłem dwie kolumny altus 300.
    Chcę je ustawić w pokoju 25m2
    Poroniony pomysł. Te zestawy są za duże do takiego pomieszczenia. Ale cóż, Twój wybór.
    Z nowych? Ciężko. Z używek myślę że Denon PMA860 będzie wystarczający. Hi-Endu się nie spodziewaj.
  • Poziom 14  
    Witam, jeżeli mam proponować to zamiast tego Denona PMA 860 zaproponował bym PMA 920 albo spokojnie w tym budżecie można kupic Denona PMA 1080 który jest dobrym wzmacniaczem na dobrych podzespołach.
  • Moderator Akustyka
    damieen25 napisał:
    zaproponował bym PMA 920 albo spokojnie w tym budżecie można kupic Denona PMA 1080 który jest dobrym wzmacniaczem na dobrych podzespołach.
    Ale czy do A300 potrzeba aż PMA1080? Na tych zestawach dużej różnicy nie będzie.
  • Poziom 14  
    Moze nie będzie wielkiej różnicy ale będzie słyszalna, bardziej precyzyjny już jest ale decyzja pozostaje dla TaylorGage:) Sam osobiście mam Denona i nie zawiodła mnie ta marka. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    PMA860 jest dobrym wzmacniaczem i aż za dobrym do buczypudeł jakim są Altki. Tutaj to nawet bym poszukał Pioneera A656 MKII.
  • Poziom 14  
    Decyzje i tak podejmie kolega zakładający posta, my możemy doradzić.
  • Poziom 26  
    Bardzo ładnie A300 zagrały u mnie na Yamaha A-960, sprzęt naprawdę godny polecenia. To tak ode mnie, miałem okazję posłuchać na A300 Denona PMA-1055, był szczegółowy i bardzo muzykalny jednak dół był twardy i jakby obcięty, średnie bardzo szczegółowe, wysokie przeciętne jak na tę klasę (mowa od zestawie denon-altus). Po dłuższym słuchaniu muzyki męczył. Yamaha grała naprawdę dostojnie, była niczym dobrze zbudowany atleta, który swoje mięśnie ukrywa pod połami garnituru z poprzedniej epoki. Wysokie, nie były natarczywe, nie ścigały się z tonami średnimi, dolne partie były przeciwieństwem Denona, bardzo nisko schodzące, i miękkie, można by się rozpływać w samych dolnych partiach, miałem wrażenie jednak, że wyższy bas, tzn. okolice 70-100hz były lekko wycofane, czasem brakowało takiej energii skrytej w tych częstotliwościach, średnie przepiękne, bombardują nas szczegółami i smaczkami o jakich wcześniej moglibyśmy pomarzyć, osobiście jeśli natrafi mi się okazja to sam zakupię sobie tę Yamahę. Pozdrawiam. To tyle ode mnie, jeśli jeszcze chcesz zapytać o jakiś wzmacniacz to daj znać, trochę ich posłuchałem.
  • Moderator Akustyka
    Zamerstary Chciałbym wiedzieć jedno. Słuchałeś lepszych zestawów od A300?
  • Poziom 26  
    Słuchałem o wiele lepszych zestawów, jednak temat dotyczy A300, no chyba, że coś przeoczyłem?
  • Poziom 14  
    Jest wiele kolumn lepszych od altusow, fakt jest taki ze altusy są produkowane już od ładnych paru lat wiec tez nie oczekujcie od nich cudów, jeżeli napędza je dobry wzmacniacz potrafią tez fajnie zagrać, wiadomo nie ma co porównywać do konstrukcji za 3-4 tys.
  • Moderator Akustyka
    damieen25 napisał:
    wiadomo nie ma co porównywać do konstrukcji za 3-4 tys.
    Znam zestawy za 1000zł które zagrają o niebo lepiej od A300.
    Poza tym A300 w 25 metrach nie mają szans dobrze zagrać.
  • Poziom 26  
    Panie telecaster1951 zgadzam się, że za 1000zł można mieć inne kolumny o bardziej przyjemnym dzwięku, proszę jednak zauważyć fakt, że użytkownik TaylorGage już posiada A300 więc można sobie odpuścić rozmowy o innych kolumnach. I co do tego czy w 25m2 A300 zagrają to powiem, że zagrają ale przy odpowiednim napędzie. Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    Zamerstary napisał:
    że zagrają ale przy odpowiednim napędzie. Pozdrawiam
    To ja Ci powiem jedno. Nie zagrają choćbyś podpiął je pod lampę o mocy 100W za 100 tysięcy PLN. To są zestawy do bardzo dużych pomieszczeń. Jeżeli Kolega dysponowałby pokojem 50 metrowym i chciał słuchać muzyki dyskotekowej, to jak najbardziej A300 by się sprawdziły. W 25 metrach nie ustawi się tych zestawów tak, aby uzyskać zadowalający bas i żeby nie uszkodzić uszu od jazgotu GDWT.
    Razem z Kolegą Wariato podaliśmy propozycje, Ty zaś proponujesz wzmacniacze nawet dwukrotnie droższe. Na tych zestawach różnica będzie niewielka i na pewno nie warta dodatkowych 5 setek.
    Zamerstary napisał:
    Wysokie, nie były natarczywe, nie ścigały się z tonami średnimi, dolne partie były przeciwieństwem Denona, bardzo nisko schodzące, i miękkie, można by się rozpływać w samych dolnych partiach
    Drogi Kolego, wzmacniacz może zmienić detale dźwięku. Precyzyjność, dać wrażenie głębi, poprawić scenę, ale to wszystko w zasadzie w partiach średnich i wysokich. W basie wzmacniacz może dać więcej tzw. kopa, może wyoblić bas, że się tak wyrażę, ale nie poprawi zejścia. Pod mocniejszym wzmacniaczem można mieć lepszą kontrolę i faktycznie bas będzie brzmiał lepiej, ale przy mocach o jakich rozmawiamy taka różnica jest niemożliwa.
    Poza tym wysokie nienatarczywe? Z GDWT? Chyba przy korekcji - 9db przy 16kHz.
    Zamerstary napisał:
    proszę jednak zauważyć fakt, że użytkownik TaylorGage już posiada A300 więc można sobie odpuścić rozmowy o innych kolumnach.
    Jeżeli Kolega Autor zakupił je przez internet, to ma 10 dni na zwrot bez podania przyczyn (nawet na rynku wtórnym). Zatem nadal jest sens tej dyskusji, bo być może Kolega zrozumie że nabył zestawy kompletnie nie nadające się do jego pomieszczenia i zmieni zdanie.
  • Poziom 26  
    Ech :) telecaster1951 opowiedziałem o moich prywatnych odczuciach, odnośnie wzmacniaczy jakich słuchałem z A300, a Ty oburzyłeś się tak, że aż chce mi się śmiać.

telecaster1951 napisał:
    Nie zagrają choćbyś podpiął je pod lampę o mocy 100W za 100 tysięcy PLN
    z tym się zgodzę.

telecaster1951 napisał:
    W 25 metrach nie ustawi się tych zestawów tak, aby uzyskać zadowalający bas i żeby nie uszkodzić uszu od jazgotu GDWT.
    Ja uważam, że w 25 metrach da się je ustawić tak aby zagrały jakoś znoście ale zapewne znów oplujesz mnie jadem za tę uwagę.

telecaster1951 napisał:
    Ty zaś proponujesz wzmacniacze nawet dwukrotnie droższe. Na tych zestawach różnica będzie niewielka i na pewno nie warta dodatkowych 5 setek.

Przeczytaj mój post i zacytuj mnie, w którym miejscu zaproponowałem jakikolwiek wzmacniacz. A dopiero wtedy pisz. A tak od siebie dodam, że A-960 można nabyć w cenie 300-450zł, A Denona w cenie 500-600zł, no chyba, że sprawdzasz ceny na all... czy innym portalu aukcyjnym to i owszem wtedy wydają się to sprzęty droższe.

telecaster1951 napisał:
    wzmacniacz może zmienić detale dźwięku. Precyzyjność, dać wrażenie głębi, poprawić scenę, ale to wszystko w zasadzie w partiach średnich i wysokich. W basie wzmacniacz może dać więcej tzw. kopa, może wyoblić bas, że się tak wyrażę, ale nie poprawi zejścia.
    Niech ktoś inny się wypowie :)

telecaster1951 napisał:
    Poza tym wysokie nienatarczywe? Z GDWT? Chyba przy korekcji - 9db przy 16kHz.
    Dokładnie, jednak nie -9 dB , a może -5 do -6 dB w okolicach 16khz w zależności od warunków pomieszczenia no i wzmacniacza z jakim ma grać zestaw.

telecaster1951 napisał:
    Jeżeli Kolega Autor zakupił je przez internet, to ma 10 dni na zwrot bez podania przyczyn (nawet na rynku wtórnym).
    To już jest trochę naciągane z Twojej strony, bo nie wiesz czy kupił je przez internet czy w sklepie normalnym, a może od Pana Gienka z giełdy? nikt nie kupuje kolumn przez internet, no chyba, że po wcześniejszym odsłuchu w miejscu gdzie te kolumny mają stać.

To byłoby na tyle. I proszę już przestać mnie cytować i unosić się dumą poprzez podważanie czyiś indywidualnych odczuć słuchowych. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto