Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak niektórych kanałów NC+

27 Maj 2014 18:00 7254 9
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich forumowiczów,
    Od kilku dni zmagam się z problemem braku kilku kanałów w nc+. Są to: Canal+ HD, Canal + Sport HD, National Geo HD, itp. Wiem że są one nadawane z jednej częstotliwości. Sprzęt mam z Cyfry+. Antenę 70 cm, konwerter typu qatro 4 kable które są po 2 poprowadzone do dwóch dekoderów pace pvr HD. Dodam że kanały te w sd działają. Podejrzewałem że może być uszkodzony konwerter ale skoro SD działa to odrzucam taką możliwość. Antenę ustawiałem dziś za pomocą podstawowego miernika sygnału i poziom w dekoderze pokazuje 4,5 na 5 kresek możliwych. Za pomocą tego miernika ustawiłem już kilka anten i były one bardzo dobrze ustawione, więc sygnał jest ok. Zastanawiam się nad ustawieniem konwertera ale nie wiem czy coś to da?Nie chcę za dużo mieszać przy instalacji. Jeśli to ustawienie konwertera to jak go dobrze ustawić? Jeśli ktoś poradził sobie z takim problemem to proszę o podpowiedź,
    Pozdrawiam Damian
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Gdyby antena była źle ustawiona to chyba żadnego kanału by nie było, prawda? A konwerter mam QUADA.
  • Specjalista Sieci, Internet
    dymas922 napisał:
    Gdyby antena była źle ustawiona to chyba żadnego kanału by nie było, prawda

Jesteś w błędzie.
    To, że jedne programy są, a innych nie ma, nie świadczy o tym, że z talerzem jest ok, czyli, że jest prawidłowo ustawiony.
    Albo sam sobie to ustawisz, albo wezwij kogoś, kto ma miernik, pojęcie, wiedzę i umiejętności, by to zrobić.
    Prawidłowe ustawienie talerza to podstawa, potem, jeśli to nic nie pomogło, to można szukać przyczyn powstania problemów dalej, ale najpierw kalibracja samej anteny.
  • Poziom 23  
    Z moją NC+ było to samo co u Ciebie.
    Talerz wymieniłem na 90cm. Leje jak z cebra a obraz idealny.
    Konwerter też jak stary może być zawilgocony.
  • Poziom 7  
    Od wczoraj nie pada i obraz się poprawił. Są momenty że zacina ale tylko na chwilę. Wymienię talerz na 80 bo taki znalazłem i sprawdzę na inny konwerterze. Myślę że to pomoże i problem z głowy. A jak np. jest silny wiatr czy wichura obraz też masz? czy przy bardzo trudnych warunkach masz problemy z odbiorem?
  • Poziom 23  
    dymas922 napisał:
    jest silny wiatr czy wichura obraz też masz? czy przy bardzo trudnych warunkach masz problemy z odbiorem?

Mojej anteny nie rusza halny. Musi naprawdę mocno duć wiater żeby przerwało. Ale wtedy to już w TV ostrzegają przed huraganowym wiatrem :-)

Sam nie potrafię ustawić anteny ale raz mi gościu poradził 90cm że będzie super i jest super.
  • Poziom 23  
    mihal2002 napisał:
    Przy ekstremalnych warunkach pogodowych NIKT nie będzie oglądał.

Rozjechany_Króliczek napisał:

Konwerter też jak stary może być zawilgocony.

To jakaś nowość? Jeszcze o czymś takim nie słyszałem ale jak tak twierdzisz.

Mojej anteny nie rusza halny

Jakimi gwoździami ją przymocowałeś?

Musi naprawdę mocno duć wiater żeby przerwało

Dobrze wykonana instalacja to podstawa , zgadza się ?
    W sensie takim kolego że jak wieje to normalnie oglądam bez zakłóceń, nie wiem co Cię tak dziwi. Chyba że u Ciebie halny wiatr nie wieje. Bo też tak może być. W górach wieje.
    A co miało by przerwać ? SYGNAŁ. Nic poza tym. Ale chyba o to chodzi żeby nie przerywało prawda ? :-)