Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC WILDFIRE S - GOLD CARD + kalibracja

27 Maj 2014 19:51 2475 14
  • Poziom 21  
    Witam. Zrobiłem gold card, włożyłem do telefonu, na początku mam Get SW Version, później mam :

"Get OEMSBL time out!
    Pls chk Security flag
    Press VOLDN to exit

Get sW Version"

i klikam z 10x VOLDN, ale żadnej reakcji.

HTC ma odblokowany bootloader i jest zrootowany + S-ON.

Co jest nie tak?

(Robię kalibrację dotyku, ze względu na to, że oryginalny upadł i popękał. Kupiłem używany oryginalny, włożyłem i w ogóle nie działa. Sprawdziłem na htc wildfire s znajomego i chodzi bez problemu (też s-on))

ROM mam http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2477207

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    A działa Ci ten klawisz "VOL down" ?
  • Poziom 21  
    Działa. Inaczej bym nie wszedł w recovery itp.
  • Poziom 34  
    Oryginalne softy nie idą jeśli jest odblokowany bootloader, program diagnostyczny z tego co pamiętam też nie powinien się załadować w takim przypadku.
  • Poziom 21  
    Nie ma oryginalnego. Czyli wrócić do 2.3.5 i spróbować?
  • Poziom 34  
    Potrafisz przeczytać ze zrozumieniem co napisałem w poprzednim poście?
  • Poziom 21  
    Chyba mojego postu zrozumiałeś. Pisząc "nie ma oryginalnego" - mam na myśli to, że wgrałem nieoryginalny ROM. "Wrócić do 2.3.5" - wrócić do oryginalnego, dzięki czemu (chyba, że się mylę) zablokuję spowrotem bootloader?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj tej komendy :

fastboot oem lock

oczywiście telefon w trybie fastboot.
  • Poziom 21  
    "...
    (bootloader) Lock successfully...
    FAILED (status read failed (Too many links))
    finished. total time: 0.099s"

Status RELOCKED

Nadal to samo tj

Get OEMSBL time out! (...)

Klikanie VOLDN nic nie daje.

(htc jest z 8 lutego, 2012)
  • Poziom 21  
    Obie metody nie działają. Te same błędy.

*** RELOCKED ***
    MARVEL PVT SHIP S-ON RL
    HBOOT 1.09.0099
    MICROP-0451
    RADIO-7.57.39.10M
    Feb 8 2012, 18:29:31

Próbowałem wgrać przez RUU czysty soft, ale wywala błąd 190 o wersji bootloadera. Wrzuciłem rom.zip z folderu temp na kartę pamięci (w sumie 2 softu próbowałem, oryginalne), ale za każdym razem mam "Main Version is older!
    Update fail. "

W poradnikach widziałem, że z temp trzeba wyciągnąć rom_02.zip - ale u mnei jest tylko rom.zip.

Próbowałem też http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1162971, ale po wpisaniu "./data/local/tmp/GingerBreak", pojawia mi się tekst z GingerBreak, wpisuję później "cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/misc.img" klikam enter, po kliknięciu entera pojawia mi się to co wpisałem tj. "cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/misc.img" i tak mam z :

cat /sdcard/flash_image > /data/flash_image
    chmod 777 /data/flash_image
    exit

a pliku misc.img nie ma w folderze.
  • Poziom 34  
    Czy telefon był kiedyś na oryginalnym sofcie aktualizowany przez wi-fi? Czasami aktualizacja OTA ma wyższy numer niż 'standardowy' soft i dlatego ten soft nie chce się wgrać - wykrywa próbę zaniżenia i blokuje wgrywanie. Potrzebujesz albo S-Off albo specjalnę wersję .zip tego softu do flashowania telefonów po aktualizacji wi-fi.
    Niektóre customy też potrafią tak zapisać w telefonie wersję softu że niczym później nie da się tego sflashować, widziałem kiedyś One w którym pomogła tylko naprawa przez JTAG.
  • Poziom 21  
    Bardzo możliwe, że była robiona aktualizacja przez wifi - telefon jest "z rodziny". Więc był to najnowszy 2.3.5

Aktualnie jest wgrany ROM z xda, on ma 2.3.7

Także mam szukać softu, który był wgrany przez wifi?
  • Poziom 1  
    arti123 napisał:

Witaj :mamparę pytań co do Wildfire S Jeśli nie sprawi Ci to problemu to poproszę o poradę :
    _zamierzam kupić oryginalny dotyk do tego telefonu by uniknąć kalibracji o ile to możliwe .Wszystkie chyba na allegro to zamienniki bo różnią się nadrukiem i jest on na innej stronie taśmy.
    są trzy rodzaje REV 1 ,REV 2 i REV 3 .Czy to oryginały są i czy to prawda ,że REV 3 może zastąpić dwa pozostałe?
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    99,99% 'oryginałów' ze znanego serwisu aukcyjnego to podróbki, nieważne czy jest napisane że to rev.1, rev.2 czy rev.3. Jak chcesz to podeślij mi linki ze zdjęciami 'real foto' to powiem Ci co jest oryginałem a co nie.
    Oryginał rev.3 można włożyć do każdego wildfire s, jeśli wcześniej była inna rewizja to trzeba go skalibrować żeby wogóle zaczął działać.