Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ZUS 3932G - Odkurzacz wyje po zassaniu resztek gipsu.

27 Maj 2014 20:49 2529 5
  • Poziom 9  
    Witam.

Żona odkurzała zakamarki schodów, gdzie znajdowały się resztki zeszlifowanego gipsu. Pomimo zastosowania 78 milionów filtrów, pył dostał się do środka i odkurzacz zaczął wyć. Rozbierałem w celu wyczyszczenia wszystkich filtrów. Niestety to nie pomogło więc muszę dostać się do turbiny. Model ZUS 3932g, PNC 903 151 455. Proszę o jakiś schemat, który pomoże mi go rozebrać. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Dzięki. Dziś się za to zabieram. Mam nadzieję, że nie połamię zaczepów.
  • Poziom 9  
    Udało mi się rozebrać odkurzacz i dobrać do turbiny. Jednak nie wiem jak ją rozebrać. Na obwodzie znajduje się pierścień. Nie wiem czy bezkarnie mogę go zdjąć. Czy później da się go założyć? Electrolux ZUS 3932G - Odkurzacz wyje po zassaniu resztek gipsu. Electrolux ZUS 3932G - Odkurzacz wyje po zassaniu resztek gipsu.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Musisz uderzając w ten "pierścień" zbić delikatnie pokrywę turbiny, jest założona na wcisk.
  • Poziom 9  
    Ok. Dziękuję.

Pokrywę dało się zbić dość łatwo. Męczyłem się trochę ze śrubą. Okazało się, że ma LEWY GWINT. Jak się zorientowałem, to wystarczyło mocno złapać turbinkę i nasadową 13 kręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wyczyściłem wszystko denaturatem i WD-40, a elementy plastikowe i łopatki wodą z płynem (podobnie jak cały odkurzacz - potrzebny był pędzel bo w zakamarkach było pełno kurzu i gipsu). W okolice łożysk wcisnąłem trochę smaru ŁT-43. Poskładałem turbinę i dałem na świeże powietrze celem wysuszenia. Wieczorem będę składał wszystko do kupy.