Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat leon - Uszkodzony pilot od zamka centralnego

karamba26 27 Maj 2014 21:52 6798 11
  • #1 27 Maj 2014 21:52
    karamba26
    Poziom 23  

Auto - Seat Leon 1.9tdi 2001 110KM

Pilot od centralnego przestał reagować (nie zapalała się dioda sygnalizacyjna i nie nie działał centralny). Pierwsza rzecz to wymiana baterii na nowa (markowa). Nie pomogło.

Dokładny przegląd pod światłem i przy pomocy lupy nie wykazał usterek na laminacie.
    Zabrałem się za przelutowanie elementów.

Przylutowałem dwa kabelki do pinów baterii i podłączyłem pod zasilacz stabilizowany z zabezpieczeniem. Zacząłem lekko dociskać elementy na płytce i zauważyłem ze jak poruszę U2741B to pilot reaguje na przyciski. Dioda zaczyna mygac na czerwono (jak wcisnę przycisk).

seat leon - Uszkodzony pilot od zamka centralnego

Poprawiłem połączenie transmitera oraz pozostałych elementów i teraz mam zwarcie na płytce. Podaje zasilanie +3v z zasilacza i pojawia się prąd zwarciowy. Układ U2741B grzeje się.

Dokładnie sprawdziłem czy nie ma zwarć. Obejrzałem płytkę pod lupa.

Miedzy pinami + i - mam 55ohm rezystancji.

Gdzie mogę kupić taki transmiter? i jaka może być jego cena.
    Można kupić sama płytkę do pilota czy jest to sprzedawane tylko w komplecie.

0 11
  • #2 27 Maj 2014 23:25
    sigwa18
    Poziom 28  

Głównym powodem uszkodzenia tych pilotów jest odwrotne podłączanie baterii (nawet na chwilę). Wtedy albo pada całkiem albo rozładowuje baterie w 2 dni. Pilot możesz dokupić i dopisać. Jest to chyba pilot na 433 MHz pasuje od skody vw i seata (jak chcesz sama elektronikę to kształt klucza musi się zgadzać). Sam kupowałem używkę na alle za 60 pln plus przesyłka.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Maj 2014 02:58
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega znowu bajki pisze. Natomiast do autora: podnieś elementy z płytki, oczyść płytkę i posadź na nowo. Powinno zadziałać. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń tych pilotów są upadki. W wyniku upadku odrywają się elementy elektroniki lub powstają pęknięcia lutów.

0
  • #4 28 Maj 2014 10:42
    karamba26
    Poziom 23  

Nie mam hotaira. Sam wiec ukladow nie 'podniose'

Zostaje mi tylko kupno uzywanego pilota z plytka.

Hella 433Mhz 730 955 00
    5FA007680
    G122
    296H

takie sa oznaczenia u mnie.

Moge jakos sprawdzic czy oby napewno mam plytke w piloce na 433MHz. Kwarc jaki tam jest to 13.560

Gdzie wogole szukac taki pilot do centralnego

0
  • Pomocny post
    #5 28 Maj 2014 11:09
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

A do czego tam hotair? Przecież takie elementy podniesiesz kolba do dachu. Jeśli nie potrafisz poproś w jakimkolwiek serwisie elektronicznym. Będzie taniej i bez kombinacji. Widzę, że zabrałeś się za pracę, która Cię przerosła.

0
  • #6 28 Maj 2014 23:11
    karamba26
    Poziom 23  

Co mogę zastosować zamiast U2741B (transmitera UHF) w moim pilocie albo gdzie można kupić ta cześć.

Szukałem na necie ale nie mogę znaleźć.

0
  • #7 15 Wrz 2014 23:59
    TomLib
    Poziom 19  

Witam, korzystając z foto kolegi potrzebuje koledzy informacji co to za element i o jakich parametrach w prawym górnym rogu? Ostatnio jakieś fatum na te ceweczki a dawcy się kończą...

Pozdr

3
  • #8 25 Paź 2014 19:44
    granderik
    Poziom 14  

witam miałem ten sam problem ,pilot nie reagował poprawiłem luty i zadziałał.Tylko ze teraz mam drugi bateria mi sie rozladowuje:/ po czasie włożenia już czerwone diody si nie pała wyciągnę na 2 sekundy wloze działa 1 min i poznie to samo

Na początku jak poprawialem luty odczepić mi sie taki mały chyba kondensator od strony + wlutowalem go czy ma to znaczenie jeżeli go odwrotnie wlutowalem może si spalił ?

Może bateria jakaś słabej firmy czy ma to znaczenie?

0
  • #9 25 Paź 2014 22:58
    sigwa18
    Poziom 28  

Jak rozładowuje baterię to padł układ.

1
  • #10 26 Paź 2014 06:58
    granderik
    Poziom 14  

Układ ? Da sie to naprawić? Pilot działa ? Może kupić drugi i podmienić elementy ?

1
  • #11 16 Gru 2015 11:44
    granderik
    Poziom 14  

Zrobiłem pilot działa mi . Dawałem do specjalistów kodowali robili cuda.

Wystarczyło poprawić wszędzie luty lutownica i poszło pozdrawiam

0
  • #12 09 Sty 2017 08:02
    karamba26
    Poziom 23  

Wymiana centralki i pilotów na nowe pomogła.

0