Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi b4 tdi - Głuchy stukot po wymianie poduszek skrzyni

27 Maj 2014 22:39 1089 3
  • Poziom 21  
    Witam. Kilka tygodni temu wymieniałem poduszki skrzyni biegów. Po wymianie zauważyłem że jest słyszalny głuchy stukot jakby ktoś lekko uderzał w podłogę. Zauważyłem również że odgłos ten zanika gdy wciskam pedał sprzęgła ale tylko ok 5cm przed max wciśnięciem. Gdy wcisnę pedał do końca stukanie znów się pojawia. Przy puszczonym sprzęgle stukot jest troszkę głośniejszy niż przy wciśniętym sprzęgle.W tej całej sytuacji dziwi mnie to że stukot pojawił się po wymianie poduszek i że jest wyczuwalny ten moment w którym stukot zanika (5cm przed max wciśnięciem sprzęgła). Co to może być?
  • Poziom 18  
    Źle ustawiona poduszka. Wjazd na kanał i dokładne oględziny.
  • Poziom 21  
    Dziwi mnie to że gdy wciskam sprzęgło to w pewnym momencie robi się cisza a jak wcisnę dalej to znów zaczyna stukać.
  • Poziom 21  
    Witam ponownie.Poduchy sprawdzone i wszytko w jak najlepszym porządku.Siedziałem pod samochodem chyba z godzinę i nasłuchiwałem.Stwierdziłem że słychać ten dźwięk w samym tyle skrzyni biegów.Zastanawiam się jeszcze nad wymianą oleju w skrzyni gdyż ten który jest zalany ma już przejechane ponad 120tys km.