Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówka bosch KGV NL 20 czyszczenie tylnego pojemnika

elektronikq 28 May 2014 11:06 11793 9
    elektronikq
    Level 24  
    Podczas porządków w kuchni i po odsunięciu lodówki okazało się, że w tym pojemniczku jest taka oleista ciecz. Co to może być? Chcę ten pojemnik wyciągnać i wyczyścić. Przeczytałem instrukcję ale na ten temat nie ma nic. Czy ktoś wie jak to zrobić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Thor85
    Level 12  
    Wydaje mi sie że jest to pojemnik do ktorego spływa cały syf z lodowki przy automatycznym rozmrażaniu wiec mozesz go swobodnie opróżnić i wyczyścić, ale poczekaj jeszcze na inna wypowiedz.Pozdr
    elektronikq
    Level 24  
    Ale jak ten pojemnik wyciągnąć?
  • Helpful post
    Thor85
    Level 12  
    Ile czasu ma lodówka? zapewnie nie był on czyszczony od nowosci u mnie w innej lodowce było tak samo poki sie nie dowiedziałem do czego on służy. Daj jego zdjecie jak możesz.
    elektronikq
    Level 24  
    Lodówka ma 2,5 roku. Zdjęcie postaram się załatwić ponieważ mnie nie ma w domu a rodzinka ma problem.
    Edit:
    Zdjęcie:
    Lodówka bosch KGV NL 20 czyszczenie tylnego pojemnika
  • Helpful post
    viiking
    Level 26  
    Pojemnik na skropliny jest na zatrzasku przymocowany do kompresora lub przyklejony na piance dwustronnie klejącej w zależności od typu kompresora. Podejrzyj od spodu to zobaczysz, nie powinno być żadnego problemu ze zdjęciem tego pojemnika.
    elektronikq
    Level 24  
    Ale te skropliny to skąd są? Myślałem, że jest jakiś wyciek. :cry:
  • Helpful post
    Thor85
    Level 12  
    Te skropliny biorą się z wnętrza lodówki przy automatycznym rozmrażaniu, jak się przyjrzysz to wewnątrz lodówki gdzieś na spodzie będzie otwór przez który spływa ta woda. Ten pojemnik dlatego jest tam zamontowany , że woda znajdujaca sie po rozmrożeniu ma wyparować przez podgrzewanie kompresora czy jakoś tak :D
    elektronikq
    Level 24  
    Patrze na ten zbiornik i nie ma żadnych uchwytów z boku. Na górnej pokrywie jest taki uchwyt widać go na zdjęciu (taki kwadrat w misce na środku) i on pewnie trzyma. Jak to odczepić bo nie chce nic połamać.
    elektronikq
    Level 24  
    Temat rozwiązany dziękuje.