Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y510p - Bluescreen przy pierwszym uruchomieniu na ssd

28 Maj 2014 11:06 1074 2
  • Poziom 22  
    Witam.
    Mam problem taki jak w tytule, czyli:
    system (windows 8) świeżo zainstalowany, komputer wyłączony wciskamy włącznik, sypie bluescreenem (kernel_data_inpage_error), lecą procenty zrzucania pamięci i reset i później uruchamia się normalnie. Tak samo jeśli komputer uruchomiony jest normalnie, klikniemy uruchom ponownie i uruchamia się bez problemu, jednak kiedy klikniemy zamknij i włączymy go włącznikiem znowu wyskoczy bluescreen.

Komputer to Lenovo IdeaPad Y510p, założony dysk ssd to crucial M500 (sprawdzony na innym komputerze), system Windows 8 (bez dodatku 8.1) świeżo zainstalowany tylko ze sterownikami instalowany 2 krotnie (raz w trybie uefi, drugi raz w trybie legacy). Dzieje się tak również kiedy ssd zamontowany jest zamiast napędu.
    Na dysku talerzowym działa poprawnie.
    Sam dysk kilkukrotnie sprawdzony, tak samo jak pamięć.
    Sterowniki najpierw te z systemu, później te od producenta
    nowszy bios nie jest dostępny.
  • Spec od monitorów
    To z forum Leonovo
    Cytat:
    only some of early Y510P have m-sata socket.
    Most of Y510p have 42*22mm ngff socket.
    As you mentioned, you have a preassemble 24 ssd,it seems to be ngff.
    42*22 ngff ssd is very limitted and quality is not so good.but it has up to 128g capacity.
    My suggestion is to swap your hdd with a 2.5 inch ssd,and place you hdd in dvdrom

Y500/Y400 has mSATA, the Y510p/Y410p has M.2.

Czy M500 socket ? zastepuje Crucial M4 socket ngff ?
    Link_mSATA _SSD_Y510

• Poziom 22  
    Dysk podłączany jest pod standardowe złącze SATA.

OK, problem chyba rozwiązałem (choć bardziej to ominąłem), wystarczyło wyłączyć funkcję szybkiego uruchamiania, widocznie to ona powodowała te problemy.

Jeśli miałby ktoś podobny problem to polecam w panelu sterowania, opcje zasilania, działanie przycisków i na dole jest opcja "włącz opcję szybkiego uruchamiania" trzeba ją wyłączyć i zapisać zmiany.