Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Setra s315 hd - abs kody błyskowe

iwelautomatyka 28 Maj 2014 11:55 4209 11
  • #1 28 Maj 2014 11:55
    iwelautomatyka
    Poziom 6  

Witam mam problem z abs w setrze 315 hd pali się cały czas kontrolka odczytany kod z abs bosch gamma 2e to 4 szybkie co oznacza abs z esp kontrolowanym hamulcem i 2 długie sygnały, co nie wiem jak zinterpretować czy jako 2 czyli uszkodzenie ecu czy jako 1 w 2 bloku i 1 w 3 bloku czyli brak błędów. Ecu podmieniłem z identycznego modelu błąd jest wyświetlany ten sam. Dodam ze ratarder nie działa ale myślę ze ma to związek z abes-em który go blokuje. Setra ma selektor do modułów we wszystkich pokasowałem błędy i są czyste.

0 11
  • #2 28 Maj 2014 20:50
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

iwelautomatyka napisał:
    Ecu podmieniłem z identycznego modelu błąd jest wyświetlany ten sam.
    Sugerowałbym się tym że nie ma usterek ale nie ma pewności, zrób symulację usterki np. odepnij czujnik prędkości i zobacz co powstanie za kod.

0
  • #3 29 Maj 2014 08:59
    iwelautomatyka
    Poziom 6  

Odpinałem zawór abs i czujnik ciśnienia powietrza na regulatorze z osuszaczem błąd był dalej odczytywany ten sam czyli 4 szybkie i 2 wolne, tyle że nie robiłem jazdy próbnej nie wiem po jakim czasie powinien się zarejestrować błąd w sterowniku, 2 sprawa to to że w oryginalnych schematach od autokaru brak abs i ogólnie wszystko po niemiecku, wiem że do połączenia z setrą potrzeba mercedesa star diagnostic, niestety nie mam tyle czasu żeby przebijać się z instalacją tego na komputerze poza tym pirackie wersje pozostawiają sporo do życzenia, czy ktoś mógłby pomóc i przesłać lub powiedzieć co tam się znajduje w mercedes star xentry chodzi mi o schemat abs lub chociaż samą rozpisaną wtyczkę od komputera abs.

0
  • #4 29 Maj 2014 09:58
    MAN Electronics

Taki masz tam sterownik ?

1
  • #5 29 Maj 2014 11:52
    iwelautomatyka
    Poziom 6  

Mam Bosch 0 265 150 315 ma 35 pinów to ten sam sterownik co Knorr-Bremse Gamma 2E mają te same numery.

Ten, który jest na Twoim zdjęciu to Knorr Bremse Gamma 3e lub 2e ale z obsługą 6S/6M, czyli kontroluje 3 osie ja mam też system gamma 2E ale 4S/4M na 2 osie.

Mam taki.

1
  • #6 29 Maj 2014 12:38
    MAN Electronics

Tak fotografia przedstawia Knorr Bremse.

iwelautomatyka napisał:
    Knorr Bremse Gamma 3e lub 2e ale z obsługą 6S/6M czyli kontroluje 3 osie ja mam też system gamma 2E ale 4S/4M na 2 osie
    Gamma 2E i 3E obsługuje zarówno 4S3M , 4S4M oraz 6S6M.
    Schemat do powyższego 4S4M posiadam ale do Knorr Bremse, być może pinout jest ten sam - niesprawdzałem.

0
  • #7 29 Maj 2014 14:02
    iwelautomatyka
    Poziom 6  

Okej to poproszę o ten schemacik coś będzie bo stanąłem w miejscu bez schematu, czy to jest z Mercedes Star ?? czy z innych źródeł, abs może sygnalizować błąd którego nie ma liście kodów błyskowych ?
    abs w autobusie chodzi, sprawa się zaczęła od niesprawnego retardera, palił się na czerwono i nie działał, ukazało się ze wiązka miała doziemienie po jej wymianie i pokasowaniu błędów retarder jest ok i nie sygnalizuje błędów, pozostał jedynie abs który wcześniej też się palił, domyślam się że przy nie sprawnym abs retarder nie będzie działał, bez schematów nie odgadnę co go boli, do tematu podchodzili już fachowcy i autobus 2 lata nie sprawny każdy mówi że serwis a serwis daleko, drogo i tez nie chcą się bawić takimi staruszkami.

co do tej wersji gammy to sugerowałem się tą stroną http://www.abstroubleshooting.com/abs-trouble...identification/knorr-bremse/gamma-3e-ecu.html

gamma 3e wygląda identycznie jak ta z Twojego zdjęcia z tym że na twoim zdjęciu niby widać 2 rzędy pinów a na gamie 3 są 3 rządy ale obudowa jest ta sama, gamma 2e wygląda inaczej na tej stronce

0
  • #8 29 Maj 2014 18:55
    MAN Electronics

Załączam schemat.

3
  • #9 30 Maj 2014 11:22
    iwelautomatyka
    Poziom 6  

Kolego dzięki wielkie za schemat. Jeżeli chodzi o połączenie że sterownikiem masz może jakieś sugestie ??
    W grę wchodzi tylko Star czy może jakieś inne rozwiązanie mam multiplexer VCX HD, chodzi mi czy np. otworze to man cats II jeżeli ten sam sterownik był stosowany w manach czy scanii.

0
  • #10 30 Maj 2014 20:03
    MAN Electronics

Powinieneś się połączyć poprzez K-line, L-Line wybierając model/markę która posiada w/w układ na wyposażeniu.
    Nie posiadam multiplexer-a VCX HD i nie znam jego możliwości ale za pomocą interfejsu Texa nie raz połączyłem się ze sterownikami ''na piechotę''

0
  • #11 31 Maj 2014 08:46
    MAN Electronics

Mając troszkę czasu zerknąłem w dokumentacje ... sprawdź czujnik prędkości lewy tył/przód (rezystancję, przewodność do ECU, odległość od pierścienia) gdyż kod 411 na to sugeruje i być może to jest przyczyną. Wcześniej podałeś że podmiana ecu dała podobny kod błyskowy, raczej dwa ECU nie będą uszkodzone a uszkodzenie czujnika mogą sugerować. Do prawie każdej gammy czy to bosch czy knorr bremse są różne układy odczytu.

0
  • #12 01 Cze 2014 15:48
    iwelautomatyka
    Poziom 6  

Dziękuję za zainteresowanie tematem schemat bardzo mi pomógł. Na dniach będę sprawdzał scopemetrem Pozdrawiam

0