Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Praca]Szkolenie na serwisanta sprzętu agd

28 Maj 2014 12:11 11370 13
  • Poziom 15  
    Szanowni koledzy i koleżanki

Szukam osoby serwisu z okolic Bielska-Białej ew. dalej w stronę Katowic, który chciał by się podjąć przyuczenia osoby do prowadzenia własnego małego serwisu AGD. Wszystko oczywiście płatne przez ZDZ. Problem polega na tym ,że każdy urzędnik chce mieć wszystko podane na tacy i nie chce im się szukać takowego serwisu dlatego sam muszę kogoś znaleźć. Ponieważ jestem osobą niepełnosprawną nie mogę podjąć pracy w moim zawodzie, dlatego też wybór padł na serwis AGD, ale nie mam tak dużego doświadczenia aby ot tak otworzyć serwis i działać. Wiedza jaka mnie interesuje jest w zasadzie każda która może się przydać ,czyli od naprawy miksera, robota po przez pralki i lodówki. Mieszkam w małej miejscowości gdzie dostęp do naprawy agd jest żaden. W razie gdyby ktoś nie wierzył że szukam takiej osoby czy też serwisu proszę dzwonić do ZDZ w Żywcu tel.: 33 861 43 46 .
    Gdyby znalazł się ktoś chętny proszę o kontakt przez email bądź tel 794129417

Pozdrawiam Piotr

do admina : temat jest w złym dziale ale lepszego nie znalazłem dlatego proszę przenieś do odpowiedniego.
  • Poziom 43  
    bommer napisał:
    Mieszkam w małej miejscowości gdzie dostęp do naprawy agd jest żaden.

Jeżeli to jest mała miejscowość to jak oceniasz popyt? Nie chcę Cię zniechęcać ale jeżeli jeszcze nie utworzono tam ani jednego punktu naprawy to może brakuje wystarczającej liczby chętnych na tego rodzaju usługi.
  • Poziom 15  
    Popyt jest gdyż moja żona pracuje w dość dużej sieci sklepów rtv agd i od niej wiem że nie ma dnia w którym ktoś nie szukał by kogoś kto umie naprawić sprzęt typu lodówka pralka odkurzacz. Poza tym rozeznanie robiłem i wiem że szukają ludzie takich serwisów a u nas po prostu nie ma takiego serwisu który da gwarancję na części i robociznę. Ja muszę wrócić do życia zawodowego nawet jeśli musiałbym się całkiem przebranżowić, a to jest coś z czym dam sobie radę.
  • Poziom 43  
    Zatem powodzenia, najpierw w szkoleniu potem w prowadzeniu serwisu. Do czasu znalezienia szkoleniowca polecam samokształcenie. Mając podstawową wiedzę techniczną można sporo dowiedzieć się z elektrody i z google. :|
  • Poziom 15  
    W końcu PCPR podał do publicznej wiadomości że szuka serwisu do przeprowadzenia takiego kursu, szkoda że nie powiedzieli mi o tym wcześniej. Co ważne, kurs może być przeprowadzony na terenie całej Polski. Jeśli znalazł by się ktoś chętny do przeprowadzenia takiego szkolenia proszę o kontakt z PCPR. Ponizej link do oferty.

http://pcpr-zywiec.pl/images/stories/Stop/Szkolenia%202014/naprawa_AGD.pdf
  • Poziom 26  
    Nic tak nie uczy jak zakup odpowiedniej ilości uszkodzonego sprzętu i samodzielna naprawa bez naglących klientów, terminów itp. W żadnym serwisie nie zdobędziesz takiej wiedzy jak właśnie w ten sposób.
    Mało kto będzie chciał poświęcić czas, aby nauczyć kogoś, kto później i tak nie będzie dla niego pracować, a wręcz stanie się konkurencją.
  • Poziom 16  
    Dodam jeszcze że takie szkolenie musiało by trwać kilka lat aby dojść do takiego poziomu żeby samodzielnie sprawnie (nie psując jeszcze bardziej) prowadzić taką działalność. W dzisiejszych czasach jest taka mnogość sprzętów że do każdego trzeba podchodzić indywidualnie.
  • Poziom 15  
    Szanowni Koledzy, nie wiem co mam Wam napisać żeby nie brzmiało to źle. W pierwszym poście napisałem o co mi chodzi, czego szukam i czego potrzebuje. Jestem z wykształcenia automatykiem, także podstawy budowy, zasady działania maszyn i urządzeń elektrycznych znam. Oczywiście minęło parę ładnych lat od kiedy faktycznie musiałem prowadzić jakieś skomplikowane obliczenia ale to jest tylko kwestia przypomnienia. Obecnie siedzę w książkach i internecie i czytam, przypominam sobie co mi może być potrzebne. Natomiast co do tego szkolenia, potrzebuje aby ktoś pokazał mi jakie mogą być haczyki, w przypadku pewnych sprzętów, jak coś rozebrać aby nie połamać zatrzasków, które są wszędzie. Jakich narzędzi używać aby nie kupować dwudziestu różnych skoro dwoma można zrobić to samo. Rozumiem że ktoś może się obawiać konkurencji, ale nie gdy będzie mnie szkolił ktoś kto mieszka 100 czy więcej km od miejscowości w której mieszkam. To szkolenie jest przecież płatne, i nie dość że dostanie za to ktoś pieniądze to jeszcze dodatkowo pracownika na okres miesiąca czy dwóch za którego nie zapłaci ani grosza.

Dodano po 2 [minuty]:

PCPR ogłosił nowy przetarg na ten sam kurs. Informacje w linku
    http://pcpr-zywiec.pl/images/stories/Stop/Szkolenia%202014/naprawa_AGD_2.pdf
  • Poziom 40  
    bommer
    Oni tam coś płacą za to wiec telefon w łapke wypisz sobie kilka marek szukaj serwisów marek w okolicy i dzwoń. Dzwonisz i mówisz dzien dobry jest kasa do zarobienia.
    To ogłoszenie jest o kant dupy roztrzaskać bo nikt z ludzi prowadzących serwisy nie szuka czegoś takiego.
    Dogadaj sie z kims (ustnie nie rpzez telefon bo hgw kto podsłuchuje) na zasadzie będe robił porste tematy a jak nie bede potrafił to bede podsyłał do roboty.
    Potem znajdź kilka takich serwisów co bedą robić to co nie dasz rady.
    Generalnie prowadzenie działalności to problem sam w sobie.
  • Poziom 26  
    Lektura internetu, forów i serwisówek to jedno a nauka myślenia przy naprawach, analiza działania sprzętu i problemu oraz wyciągania prawidłowych wniosków to drugie. Zbuduj własny sterownik pralki czy zmywarki a będziesz w stanie rozwiązać zdecydowanie więcej problemów niż niejeden serwisant autoryzowany po wielu latach praktyki.
    Kup kilka zepsutych sprzętów których serwisant autoryzowany nie naprawił i się na tym poucz - efekt gwarantowany i to tanim kosztem.
    Chyba, że kolega musi już wystartować żeby na życie zarabiać, wtedy będzie trudno tak do nauki podejść. Wówczas pozostaje telefon z czarną listą dla niezadowolonych klientów...
  • Poziom 15  
    Koledzy, dziękuje za słowa i pomocne i mniej pomocne :) ale zawsze to dobre słowa. Faktycznie jest trudno znaleźć serwis, który by chciał podjąć się takiego przedsięwzięcia, niestety za każdym razem nie uzyskuje odpowiedzi dlaczego nie. Być może boją się tej konkurencji, mimo że jak dzwonię to przynajmniej 200 km od mojego miejsca zamieszkania.
    Z tym zakupem sprzętu uszkodzonego też nie jest tak łatwo, gdyż z pieniążkami jest dość krucho, co nie oznacza że nie kombinuje. Mam kilka miejsc gdzie mogę się udać , aby właśnie taki sprzęt znaleźć, niestety przeważnie są to sprzęty naprawdę zużyte. Właśnie na nich się uczę, nie wiem co z nimi jest więc zabawa jest. Uczę się naprawdę intensywnie, głównie bazując na elektrodzie i googlach, ale warto bo zawsze to coś. Muszę przyznać że, jest ciężko ogarnąć tyle tematów na raz ale, nie macie pojęcia jak mnie cieszy to że, chcę to robić i "bawi" mnie to. Co chwila zerkam do datasheeta i dochodzę o co chodzi w tych tabelkach. Ale jak już dojdę o co chodzi i dlaczego to ma być tak a nie inaczej to uśmiech przez kilka godzin nie znika. Teraz muszę uzbierać na jakiś zasilacz, porządną stację lutowniczą i jeszcze kilka pierdołek żeby, bawić się elektroniką trochę bardziej niż amatorsko.
    Wystartować z firmą będę mógł dopiero od początku przyszłego roku, gdyż taką mam umowę, więc czasu na naukę mam nie wiele, ale jestem bardzo upartym człowiekiem i wiem, że mi się uda.
  • Poziom 26  
    Najpierw zacznij pozycjonować stronę, zdobywać klientów, gromadzić sprzęt, podstawowy zapas części zamiennych a potem myśl o zakładaniu firmy - inaczej zjedzą Cię ZUS'y i podatki. Chcesz zakładać firmę, płacić 1000 zł na miesiąc opłat na początek (500 ZUS i 500 karta) a nie masz pieniędzy na zakup dziesięciu pralek po 50 zł? Przyjmuje się, że w pierwszych miesiącach będziesz do interesu dokładać.
    Daj ogłoszenie i je wypozycjonuj, że odbierasz gratis stary sprzęt AGD i porozwieszaj po blokach, czy na lokalnych portalach, obserwuj znany portal aukcyjny w poszukiwaniu zepsutego sprzętu.
    Zapomnij o szkoleniu u kogoś i ucz się sam. Do mnie czasem ktoś zadzwoni z takim pomysłem ale odpowiedź jest zawsze nie i się to na pewno nie zmieni. Skoro ja się uczyłem sam, z pomocą forum, to czemu Ty tak nie możesz?
    Jakoś w Twoich postach nie ma potwierdzenia że uczysz się naprawdę intensywnie...
    Stacje kup najtańszą, za 100 zł, koniecznie kup stację do rozlutowywania - też 100zł i najtańszy hotair, a także kolbówkę. Sam kiedyś kupiłem na próbę i nie widzę potrzeby wymiany na firmowy.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Paweł
    Pomyśl logicznie co napisałeś
    Jeśli Bommer jest jak napisał niepełnosprawny - czyli ZUS w kwocie 1000zł Go nie obejmie.

Do pozycjonowania strony NIEZBĘDNY jest nip, regon firmy !
    Inaczej wujek google Go nie przyjmie

Szybko zainteresuje się Nim urząd skarbowy i puści z torbami

Bommer dobra rada
    jak mówił mój nauczyciel zawodu
    Zanim zaczniesz coś naprawiać zrozum jak to działa i postaw właściwą diagnozę
    a sama naprawa pójdzie z krzyża
    Ty co opisałeś masz smykałkę i zapał a to 50% sukcesu
    Teraz wystarczy CI złapać telefoniczną hotline z jakimś życzliwym serwisantem
    I to Ci wystarczy
    Z drobnym AGD daj sobie spokój szkoda Twego czasu !

Na początku skup się na pralkach i zmywarkach .
    Z czasem wskoczysz na kuchenki i lodówki

Sądzę że będzie Ci potrzebne jedynie praktyczne szkolenie odnośnie lodówek
    Jak jesteś łebski nauczysz się tego w miesiąc
    Potem tylko nauka na własnych błędach
  • Poziom 15  
    Pawel1812 taki sprzęt mam właśnie zamiar kupić, czyli w miarę rozsądny cenowo.

PBK dziękuje za rady, które dziś przerodziły się w rzeczywistość, nikt nie zgłosił się do oferty PCPR-u. Z doradcą zawodowym jestem umówiony na przyszły tydzień w celu zmiany tematu szkolenia na umowie, właśnie związanym z ogólnie pojętym chłodnictwem w skład którego wchodzi, działanie, naprawa i montaż. Takie szkolenie mi zaproponowano gdyż mają kogoś kto to może zrobić.

Dziękuje moderatorom za wyróżnienie tematu na czas ważności przetargu. Myślę, że temat mogę zamknąć.