Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAS28460SN logixx 8- Błąd F18 przekroczony czas wypompowywania wody

copeliner1 28 Maj 2014 13:32 5772 8
  • #1 28 Maj 2014 13:32
    copeliner1
    Poziom 9  

Witam,
    mam taki przypadek: pralka wpuszcza wodę do bębna (choć wydaje mi się że za mało), pierze, obraca, grzeje po praniu wypuszcza wodę. I tu zaczyna się problem bo próbuje to robić w nieskończoność po czym wyskakuje błąd F18. Woda z bębna jest wypompowana, ale mimo to pompka cały czas rzeźbi temat.

W filtrze nic nie siedzi w przewodach też czysto, hydrostat sprawny (miałem nowy to samo, zasilanie jest, przewód miedzy bębnem, a hydrostatem szczelny), elektronikę przejrzałem wizualnie nic nie widać by było spalone.

Badałem zachowanie pralki po odłączeniu przewodu z bębna do hydrostatu i zaobserwowałem, że wody wlewa więcej powiedział bym że poziom prawidłowy (bez podłączonego hydrostatu sama odcięła dopływ wody?), ale przy wypuszczaniu zachowanie identyczne
    Czy winę może mieć elektronika? Co się mogło uszkodzić dodam, że chodzi dokładnie o model WAS28460SN.
    już nie mam pomysłu - POMOCY
    w załączniku zdjęcia elektroniki

Bosch WAS28460SN logixx 8- Błąd F18 przekroczony czas wypompowywania wody Bosch WAS28460SN logixx 8- Błąd F18 przekroczony czas wypompowywania wody

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Maj 2014 17:32
    pwnuk
    Poziom 11  

Sprawdź syfon lub zaworek za wężem spustowym jeśli taki posiadasz, rozkręć i oczyść. Winna wcale nie musi być sama pralka.Czy podczas wylewania wody leci woda szerokim strumieniem czy wąskim? Ewentualnie istnieje jeszcze taka możliwość, że pralka ma wyciek i po załączeniu czujnika pływakowego na dnie pompa spustowa pracuje cały czas.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 30 Maj 2014 00:38
    copeliner1
    Poziom 9  

Cześć, dzięki za zainteresowanie się tematem.
    Wąż mam wystawiony do wanny, za pompką nie widzę żadnego zaworka, woda leci całą objętością węża. Co do wycieku to nie za bardzo wiem co masz na myśli :cry: . Na zewnątrz automatu woda nie wycieka. Jak wykręcam filtr to spływa około 0,5 litra wody (w normie ?). Pralki nie miałem od nowości, dostałem ją w spadku z taką wadą :|

0
  • #4 31 Maj 2014 20:37
    pwnuk
    Poziom 11  

Interesuje mnie czy po nagrzaniu wody i praniu zasadniczym woda jest wylana do końca, potem robi płukanie i na końcu po wylaniu wody z płukania wyświetla się ten błąd o przekroczeniu czasu wypompowywania? Czy pralka ma zabudowane dno? Czy może ma dziurę od spodu? Jeżeli normalnie po praniu zasadniczym wyleje wodę i pobierze świeżą do płukania bez wyświetlenia tego błędu na środku cyklu może to świadczyć o tym,że może być uszkodzony procesor lub program.

1
  • #5 31 Maj 2014 23:48
    copeliner1
    Poziom 9  

Woda po praniu zasadniczym jest wylewana do końca ,ale tu się kończy pranie bo cały czas pompuje, pompuje, pompuje, aż wyskakuje błąd, z tym że wody w bębnie już dawno nie ma :(. Identycznie się zachowuję przy samym wirowaniu 1 etap wypompować wodę no i trwa i trwa. Ewidentnie nie czuje że już nie ma wody :( i można przejść dalej.
    Dno ma zabudowane, ale kilka dziurek w nim jest.
    A i jeszcze jedno wymieniłem te 3 kondzioły elektrolitowe, bez poprawy :(
    Ktoś może posiada rozpiskę wejść dla tej elektroniki ? Na płytce są leszcze wolne gniazda może coś jest nie tak podłączone (choć długości kabli idealnie pasują w tych co są podłączone). Chętnie przytulę również serwisówkę do tej praleczki

0
  • #6 01 Cze 2014 10:01
    pwnuk
    Poziom 11  

Sprawdź czy jest może czujnik antyzalaniowy przymocowany do dna pralki od wewnątrz, jest to taki mikrowyłącznik z pływakiem styropianowym. Może gdzieś jest wyciek podczas prania i zostaje woda na dnie pod pływakiem? Uniesienie tego pływaka załącza pompę spustową na stałe.

0
  • #7 01 Cze 2014 10:41
    JacekArtur1
    Poziom 12  

Tyle, że wtedy automatycznie pralka przerwa pranie i wylewa wodę. I stało by się to w momencie kiedy woda pod pływak podejdzie a w konsekwencji pralka przerywa wykonywanie programu w dowolnym momencie jego trwania. copeliner1 pisze, że programy dochodzą do momentu odpompowania. Jeśli tak jest to prawdopodobnie jest uszkodzony jednak jest hydrostat który nie podaje sygnału pralka pusta. Bo jak kolega pisał podczas pobierania wody sygnał pralki pełnej jest podawany co zauważone zostało poprzez obserwację poziomu wlanej wody do pralki.

0
  • #8 01 Cze 2014 23:38
    copeliner1
    Poziom 9  

Panowie, jesteśmy coraz bliżej rozwiązania tematu :)
    Faktycznie ten hydrostat w tym dziwnym zachowaniu był najbardziej podejrzany, z tym że po kupieniu nowego i przełożeniu zachowanie pralki nie zmieniło się.
    Dzisiaj rozebrałem go (zdjęcie) i postanowiłem podłączyć samą elektronikę do pralki i co się okazuje:
    *program wirowanie -pralka wiruje
    *program pranie (15min) -pralka napuszcza wody do oporu ,polowe bębna i nadal leje
    jupi jest pozytywna reakcja
    Ogólnie boli ją to, że rdzeń w cewce jest chyba za głęboko co powoduje za szybkie odcięcie wody, a że za mało wychodzi z cewki cały czas pompuje.
    Pomoć hydrostaty elektroniczne przekazuję informację do sterowania za pomocą częstotliwości zmienianą przez tą cewkę, czy mogła się ona rozregulować ?
    Czy kalibruje się jakoś takie hydrostaty (to znaczy ustawia kiedy jest odpowiedni poziom wody, a kiedy tej wody nie ma ?. Można to zrobić samemu?
    Co radzicie dalej w tym temacie ?

Bosch WAS28460SN logixx 8- Błąd F18 przekroczony czas wypompowywania wody

0
  • #9 03 Cze 2014 23:40
    copeliner1
    Poziom 9  

Witam,
    Temat rozwiązany postanowiłem skracać po milimetrze rdzeń cewki, aż będzie prawidłowo reagować, finalnie wyszło 0,5 z taką długością śmiga bez zarzutów.
    Nie próbuję już dociekać dlaczego, grunt że działa.

2