Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool - obudow bębna cieknie

rauli 28 Maj 2014 15:28 873 5
  • #1 28 Maj 2014 15:28
    rauli
    Poziom 11  

Kochani, plastikowa obudowa bębna / niestety nie mam zdjęć/ cieknie z tyłu, po odkręceniu klapki w pralce z tyłu widoczne pęknięcie w dolnej części obudowy bębna, ale na tyle charakterystyczne że nie wiem czy tam ma być jakaś uszczelka czy faktycznie w taki dziwny sposób bęben od środka wydrapał tę szczelinę.
    Jest to szczelina 3mm na dole obudowy na 1/3 wielkości obudowy bębna.
    Skąd to sie wzięło, i nagle zaczęła z tego miejsca cieknąć.
    Może ktos podpowie, dziękuję

Dodano po 11 [minuty]:

rauli napisał:
    Kochani, plastikowa obudowa bębna / niestety nie mam zdjęć/ cieknie z tyłu, po odkręceniu klapki w pralce z tyłu widoczne pęknięcie w dolnej części obudowy bębna, ale na tyle charakterystyczne że nie wiem czy tam ma być jakaś uszczelka czy faktycznie w taki dziwny sposób bęben od środka wydrapał tę szczelinę.
    Jest to szczelina 3mm na dole obudowy na 1/3 wielkości obudowy bębna.
    Skąd to sie wzięło, i nagle zaczęła z tego miejsca cieknąć.
    Może ktos podpowie, dziękuję

0 5
  • #3 28 Maj 2014 16:23
    rauli
    Poziom 11  

zbych, oglądałem tę pralkę u znajomych, teraz nie mam dostępu żeby zrobić fotkę, mieszkam za granicą a oni w Polsce

0
  • #4 28 Maj 2014 16:46
    brovar
    Poziom 18  

Wziąć mogło się od wszystkiego, najczęściej od czegoś co było w kieszeni (gwóźdź?) i wypadło w czasie prania. Zaklej żywicą lub podobnym klejem do plastiku (najlepszy dwuskładnikowy) i powinno być dobrze przez parę lat.

0
  • #5 28 Maj 2014 17:13
    rauli
    Poziom 11  

brovar dzięki za nakierunkowanie, ma to sens, odłączałem wąż od który idzie do filtra , ten co ma taką piłeczkę i wyciagnałem parę monet, ale to chyba one nie zaszkodziły , ale wyciagnąłem kilka spinek do włosów i chyba one narobiły tego spustoszenia. To miałoby sens, obracający się bęben po prostu wyrżnął od środka za pomoca tych spinek, fakt cos jak gwóźdż szczelinę, bo to nie jest pęknięcie.
    Proszę o jeszcze jedną odpowiedż żebym zrozumiał, na mój chłopski rozum, nie znam się na pralkach ale potrafię cos tam, jak obudowa bebna jest plastikowa to jest w całości ? z tyłu z boków i nie powinno byc tam zadnych uszczelek, widocznych z zewnątrz, dobrze rozumuję? Szczelina jest tak zrobiona jakby ktoś/ producent/ to zrobił specjalnie i miałaby byc tam uszczelka,ale po co tam miałaby byc. Myślę że ta spinka weszła w otwór bębna i podczas wirowania wyrżnęła tę szczelinę.
    Dzięki

0
  • #6 16 Lis 2014 11:32
    rauli
    Poziom 11  

Znajoma jednak nie zdecydowała sie na klejenie tego uszkodzenia.Kupiła nową pralkę.Dziekuje za wskazówki.

0