Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BESTERA 1801 Lub SHERMAN migomat do użytku własnego przy gospodarstwie.

28 Maj 2014 18:49 5340 4
 • Poziom 2  
  Witam.


  W najbliższym czasie mam zamiar zakupić migomat do użytku własnego przy gospodarstwie, mam na oku dwa ale o tym za chwilę. Rzecz w tym że nie spawałem nigdy i chciałbym abyście mi podpowiedzieli jak prawidłowo ustawić wszystko jak się przygotować do tego, i ogóle rady na co uważać :)
  Teraz sprawa migomatu, ponieważ będę miał do pospawania różnej grubości płaskowniku rury itp. od bardzo cienkich ok 0.5mm do dosyć grubych i tu nie wiem jak bardzo. Sam migomat nie będzie często i długo używany ale może w przyszłości otworzę warsztat, uznałem że za cenę 2000PLN kupię coś sensownego.


  Planuję zakupić

  BESTERA 1801


  uniwersalne zasilanie: 230V lub 400 V
  prąd spawania 60 - 160 A
  godzinny cykl pracy urządzenia: 10 % - 160 A, 60 % - 80 A, 100 % - 60 A
  zabezpieczenie prądowe 16 A, zwłoczne.
  średnica drutu 0,6 - 0,8 mm
  grubość spawanego materiału do 6 mm
  półautomat spawalniczy posiada 4 stopnie regulacji prądu spawania
  klasa izolacji transformatora H
  wymiary urządzenia: 810 x 310 x 630 mm  Lub SHERMANA

  Gwarancja: 12 miesięcy
  Zakres Regulacji: 50-250 A
  Prąd Spawania: 250 A/60% 194 A/100%
  Pobór Prądu : 8,3kVA
  Zasilanie: 400V
  Zabezpieczenie Sieci: 16A
  Wymiary: 465x225x330mm
  Waga: źr.20kg pod.14kg
  Martwi mnie to że BESTER ma tylko 160A i nie pospawam nic grubszego za to jest to dosyć dobry sprzęt i nie narzekają, chętniej brałbym Shermana ale nie wiem jak z tą marką jest? Warta coś, tym shermanem da radę pospawać cienką blachę nie przepalając jej? Mam dostęp do ,,siły" jak by coś więc to nie robi większego znaczenia.

  Moderowany przez Akrzy74:

  Na tym forum nie uczymy spawać, lecz pomagamy w ewentualnych naprawach lub w wyborze sprzętu!

 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 17  
  Spawać na odległość nikt Cię nie nauczy. To jest kwestia wprawy, a o spawaniu blachy 0,5 zapomnij. Ogólna zasada regulacji: przełącznikiem zakresów dobierz nastawę dla spawanej grubości materiału, następnie doreguluj posuw drutu tak aby łuk jarzył się równo i przy minimalnej ilości rozprysków.

  Co do spawarki: Bester już nie jest tą solidną marką z dawnych lat. Został wykupiony przez Lincoln Electric i stał się marką marketową ze wszystkimi tego konsekwencjami (tanie nie może być trwałe). Sherman to "chińczyk" ale nie najgorszy więc chyba jakościowo obie maszyny są porównywalne. Sherman jest zdecydowanie mocniejszy, a trójfazówki mają stabilniejszy łuk. Bester mimo, że dwunapięciowy, ma transformator jednofazowy. Zorientuj się też jak wygląda z serwisem zwłaszcza pogwarancyjnym.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 17  
  Sherman to marka (jak Fiat czy Mercedes) Podaj typ ,to będę mógł powiedzieć coś więcej. Dwieściepięćdziesiątką przy 60% cyklu spokojnie pospawasz blachy ok 8 mm i grubsze.
 • Poziom 2  
  Sherman MIG 251F 250A

  Nad tym modelem się zastanawiam. Jak sądzicie na ile cienką blachę w przybliżeniu pospawam shermanem? Dziękuję za poprzednie wypowiedzi i pozdrawiam.
 • Poziom 17  
  Jest to spawarka inwertorowa (elektroniczna), czyli masz płynną regulację prądu w całym zakresie. Minimalna grubość spawania zależy w dużym stopniu od wprawy spawacza. Poniżej 1,0 raczej nie zejdziesz.