Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 9725 - nie wiruje

28 Maj 2014 22:05 2031 5
 • Poziom 7  
  Witam

  Mam problem z pralką Whirlpool AWE 9725 ładowana od góry. Jaki program bym nie włączył pralka kończy pranie w momencie kiedy powinna rozpocząć wirowanie. Być może problem jest związany z drzwiczkami. Kiedy wymieniłem zamek drzwiczek zauważyłem że blokada drzwiczek się załącza ale same drzwiczki mają luz - tak jakby nie były dociśnięte. Czy mozna to jakoś wyregulować żeby drzwiczki lepiej dolegały ? Proszę o jakieś podpowiedzi.

  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

  pisząc zamek drzwiczek miałem na myśli ten wystający plastikowy haczyk
 • Poziom 7  
  Dodatkowe informacje

  Na podstawie obserwacji:
  kiedy program dochodzi do fazy wirowania na wyświetlaczu pojawią się kreski 6-tego zmysłu (nie znam się ale chyba ważony jest wsad), słychać że bęben zakręci chwilę, następnie wchodzi w tryb ustawienia bębna do pozycji drzwiczkami do góry i kończy program. Po otwarciu pralki okazuje się, że nie jest do końca odpompowana woda (dlatego pewnie nie załącza się wirowanie).

  Dodano po 2 [minuty]:

  kubek hydrostatu czysty, rurka dochodząca do hydrostatu wydaje się drożna
 • Poziom 17  
  Witam
  Sprawdź drożność węży odpływowych i filtr.
  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  filtr czysty, wąż odpływowy drożny. Ale muszę przyznać, że jestem dobrze przez Was naprowadzany. Wyciągnąłem wąż z odpływu kanalizacyjnego i zauważyłem jakiś dziwny patent. W ścianie zamiast zwykłej rury kanalizacyjnej np. 50 z kolankiem np. 90 stopni sprowadzającym w dół jest coś co przypomina syfon z odpływem skierowanym pod kątek 90 stopni ale w bok. Dopychając gumowy wąż odpływowy prawdopodobnie jego końcówka (otwór) opiera się o ściankę (przypomina to szklankę w syfonie) co prawdopodobnie strasznie ogranicza odpływ wody. Puszczę pranie z wężem włożonym do wanny i zobaczę co wtedy.
 • Poziom 7  
  Wiruje na każdym programie !!! Wąż nie może być wsunięty zbyt daleko bo przytyka się. Dzięki za podpowiedzi :D Pozdrawiam