Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 9725 - nie wiruje

pablito12 28 Maj 2014 22:05 1755 5
  • #1 28 Maj 2014 22:05
    pablito12
    Poziom 6  

Witam

Mam problem z pralką Whirlpool AWE 9725 ładowana od góry. Jaki program bym nie włączył pralka kończy pranie w momencie kiedy powinna rozpocząć wirowanie. Być może problem jest związany z drzwiczkami. Kiedy wymieniłem zamek drzwiczek zauważyłem że blokada drzwiczek się załącza ale same drzwiczki mają luz - tak jakby nie były dociśnięte. Czy mozna to jakoś wyregulować żeby drzwiczki lepiej dolegały ? Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

pisząc zamek drzwiczek miałem na myśli ten wystający plastikowy haczyk

0 5
  • #2 29 Maj 2014 19:34
    pablito12
    Poziom 6  

Dodatkowe informacje

Na podstawie obserwacji:
    kiedy program dochodzi do fazy wirowania na wyświetlaczu pojawią się kreski 6-tego zmysłu (nie znam się ale chyba ważony jest wsad), słychać że bęben zakręci chwilę, następnie wchodzi w tryb ustawienia bębna do pozycji drzwiczkami do góry i kończy program. Po otwarciu pralki okazuje się, że nie jest do końca odpompowana woda (dlatego pewnie nie załącza się wirowanie).

Dodano po 2 [minuty]:

kubek hydrostatu czysty, rurka dochodząca do hydrostatu wydaje się drożna

0
  • #3 30 Maj 2014 04:14
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Sprawdź drożność węży odpływowych i filtr.
    Pozdrawiam

0
  • #4 30 Maj 2014 07:24
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

pablito12 napisał:
    okazuje się, że nie jest do końca odpompowana woda (dlatego pewnie nie załącza się wirowanie).

Musisz znaleźć przyczynę dlaczego nie jest do końca odpompowana woda.

0
  • #5 30 Maj 2014 15:25
    pablito12
    Poziom 6  

filtr czysty, wąż odpływowy drożny. Ale muszę przyznać, że jestem dobrze przez Was naprowadzany. Wyciągnąłem wąż z odpływu kanalizacyjnego i zauważyłem jakiś dziwny patent. W ścianie zamiast zwykłej rury kanalizacyjnej np. 50 z kolankiem np. 90 stopni sprowadzającym w dół jest coś co przypomina syfon z odpływem skierowanym pod kątek 90 stopni ale w bok. Dopychając gumowy wąż odpływowy prawdopodobnie jego końcówka (otwór) opiera się o ściankę (przypomina to szklankę w syfonie) co prawdopodobnie strasznie ogranicza odpływ wody. Puszczę pranie z wężem włożonym do wanny i zobaczę co wtedy.

0
  • #6 31 Maj 2014 10:15
    pablito12
    Poziom 6  

Wiruje na każdym programie !!! Wąż nie może być wsunięty zbyt daleko bo przytyka się. Dzięki za podpowiedzi :D Pozdrawiam

0