Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf 3 kombi - szyberdach

pitrala1 28 May 2014 22:08 1095 5
    pitrala1
    Level 33  
    Witam!

Śmigał nieźle, nie było problemu, aż w końcu się otworzył ( w górę, nie odsunął) i nie chce się zamknąć, nie reaguje na przycisk. Jak był otwarty do połowy też nie chciał się zamknąć.

Sprawdzony stycznik, sprawny, podświetlenie przycisku też gaśnie po kliknięciu go. Co to może być? Nie mogę domknąć, a nie chce by mi zalało samochód.
    qoompel
    Level 21  
    Jest mechanicznie zablokowany i silnik nie może pokonać oporu, albo silnik stracił masę lub po prostu wigor. Sprawdź masowanie, bezpiecznik. Spróbuj mu ręcznie pomóc.

Poza tym nie masz imbusika?

Spróbuj podnieść go max do góry i przytrzymaj 15s. Poźniej w dół do oporu i też przytrzymaj.
    psilos1
    Level 32  
    Problemem jest połamana prowadnica-wszystkie znane mi trójki z szyberdachem mają (miały)ten problem.
    pitrala1
    Level 33  
    Na tą chwilę nawet nie jest mi potrzebny, chce go tylko zamknąć. Silnik sprawny, bo w połowie otwarcia próbowałem zamknąć i zero reakcji. Silnik nawet się nie odezwie, czyli problem z zasilaniem. Sprzydal by mi się jakiś schemat, by nawet na krótko na chwilę go spiąć by się zamknął.
    Próbowałem na 'siłę' wcisnąć, ale to ścięgno ni drgnie, podniosłem te blokady.
    pitrala1
    Level 33  
    Ok, dzięki wielkie.

Czyli bez ściągania wszystkiego się nie obejdzie :/ szkoda, może od razu naprawie jak rozbiore wszystko :)