Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot/407sw - Upalony bolec masy (pin) w kostce prawej lampy tylnej

28 Maj 2014 22:09 7641 14
  • Poziom 10  
    Zgasła lampa tylna w peugeot 407 sw 2007 rok po rozebraniu lampy okazało się że był przepalony pin (bolec) masowy w kostce który zmostkowałem, ale po ponownym podłączeniu kostki, niema w lampie kierunkowskazu. Wsteczny ok, stop ok, światła dzienne ok. brak zasilania na kablu kierunkowskazu. jaka może być przyczyna? żarówki ok.
  • Poziom 43  
    A w ogóle kierunkowskazy są?
  • Poziom 10  
    tak wszystkie świecą awaryjne również oprócz prawej tylnej lampy.
  • Poziom 24  
    Musisz zdobyć gdzieś schemat instalacji elektrycznej i tam zobaczysz dokąd prowadzi przewód od tylnej lampy. 407 ma instalację elektryczną tzw. pełny multipleks,jest ona popieprzona jak paczka gwożdzi.
  • Poziom 27  
    No i zapewne żarówka sterowana jest multiplexem a sterownik jest w korpusie żarówki. Przewód leci do bsi odłącz lampę i sprawdź probówką na kostce kierunki przedni kierunek jest tak?.
  • Poziom 43  
    cezars65 napisał:
    407 ma instalację elektryczną tzw. pełny multipleks,jest ona popieprzona jak paczka gwożdzi.

Instalacja jest nawet niezła w tym wozidle, za to grzebacze aaa 1 klasa nic się nie znają a łąpki pakują.
    Nawet próbówki nie podłączą.
  • Poziom 10  
    tak jak napisałem wcześniej wszystkie kierunkowskazy działają przód (przednia lampa) przód (na błotniku) również. Nie świeci tylko i wyłącznie kierunkowskaz w tylnej prawej lampie, niema w ogóle prądu na przewodzie kierunkowskazu. Wygląda to jakby przewód był przerwany można by to było sprawdzić chyba wiedząc skąd wychodzi ten przewód. jeśli ktoś wie to proszę o informację.
  • Poziom 20  
    Przypadkiem tam nie jest tak jak w audi że nie poda prądu jak nie widzi żarówki?
  • Poziom 10  
    na wszystkie inne kable podaje ( bez żarówek) tzn stop/światła dzienne( żarówka dwuwłóknowa), wsteczny. tylko na kierunkowskaz nie.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie jutro sprawdzę. dam znać jak poszło.
  • Poziom 10  
    ja was bardzo przepraszam, chciałbym odnośnie tematu zainspirować się Kolegami, którzy jednak wiedzą co i jak lepiej chyba niż ja, odnośnie sterownika PSF2,
    Gdzie móglbym go znaleźć po lewej stronie, ze względu na identyczne problem jak Kolega "Wendka"
    lampa wyciagnieta, calkiem normalne ze upalony bolec od Masy ( zlutowany nowy przewód do masy i podłaczony pod mase z wtyczki ( przerwałem obwód miedyz wtyczkami , żeby nie doszło do zwarcia znowu bo meskie i zenski wtyk maja przejscie, a tam upalona masa)

ale mam taki teraz problem , że istnieje brak napięcia na lampie odnośnie masy, tak jakby sterownik nie wypuszczał na tą lampe

całą reszta chodzi wszystkie lampy kierunki, boczne kierunki.
    przy właczeniu prawego kierunku auto reaguje na lampe tak jakby nie było żarówki ( gdzie są i widze ze są całe)

teraz jedyny problem polega na wniosku , który przypuszczam, że zwarcie poszło też na FSP2 tylko diabli wiedzą gdzie go szukać czy przy lampie czy za wykladziną ;)
    Dzięki i z góry przepraszam za odświeżenie topicu, ale widze tylo problemy z odpalaniem, pilotem centralnym zamkiem a tego nie
    sam mam francuza i wiem ze to normalna sprawa we francuzkich autach ;0