Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer x223w - dziwny dźwięk

29 Maj 2014 01:24 1464 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Nabyłem ostatnio używany monitor LCD Acer X223W (wyprodukowany bodajże w 2007r) i zauważyłem, iż monitor ten wydaje dziwny dźwięk... stosunkowo cichy ale dość denerwujący

próbowałem zmiany ustawień i jedyne co zauważyłem iż zwiększając podświetlenie w ustawieniach powyżej 95% ten dźwięk staje się wyraźnie cichszy ale nadal słyszalny

oprócz tego wszystko działa OK

czy ktoś wie co może być przyczyną i jak to naprawić?

pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 35  
    My tego nie słyszymy. Jeżeli nie znasz się na elektronice to są dwa wyjścia. Pierwsze to się przyzwyczaić do tego dźwięku a drugie to skorzystać z serwisu. Być może przyczyna leży w zasilaczu lub w inwerterze jak też w świetlówkach, które pobierają większy prąd ze względu na swój wiek.
  • Poziom 2  
    znam się conieco na elektronice i właśnie próbuję coś zdziałać z tym dźwiekiem, jak widać na załączonym zdjęciu po rozebraniu monitora wygląda na to iż pochodzi on albo z inwertera (m220z1-p01 ) albo właśnie ze świetlówek (matryca jaka tam jest to tpm220z1-L01), jeszcze nie jestem pewien, im niżej ustawiam jasność tym mocniejsze jest to buczenie , tutaj wrzuciłem nagranie audio http://www.sendspace.com/file/91193h

pytanie jest takie czy da radę to jakoś wyciszyć tak jak w przypadku cewek zalewając żywicą czy innym ustrojstwem?