Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zetor 10111 - brak ładowania

marcin1gy1 29 May 2014 09:27 1536 1
    marcin1gy1
    Level 10  
    Witam
    problem polega na braku ładowania, kontrolka od ładowania gaśnie normalnie po odpaleniu,
    przy prądnicy są styki:
    R nie wiem od czego (wsuwka)
    B+ wyjście na akumulator (oczko 6)
    N kontrolka (wsuwka)
    uziemienie(odwrócone T ze znakiem - ) podłączony przewód (oczko 5)

na styku N jest napięcie 12,8V (prawidłowo), na styku R jest napięcie 5,3V (nie wiem czy dobrze),
    które styki ze sobą zmostkować aby:
    odpalić silnik przyłożyć miernik i sprawdzić wartość napięcia jakie daje prądnica,( czytałem różne posty szukałem to są styki 16 i 18 zmostkować odpalić i poda nam wartość napięcia ale tu są inne styki i nie 3 przewody jak w "c 4011 lub c360" a 4 do prądnicy)
    lub gdzie podać napięcie i które styki zmostkować żeby prądnica posłużyła jako silnik żeby sprawdzić że jest dobra proszę mi pomóc z moimi technikami sprawdzenia prądnicy bądź powiedzcie inne sposoby sprawdzenia

gdy będzie prądnica dobra jak sprawdzić regulator napięcia? nie mam z czego innego przełożyć zostaje tylko nowy bo wiem że jak się spali to ładowanie jest w granicach 18V a tu przy ok 1800rpm jest 12.9V gdy akumulator w stanie spoczynku ma 12,8V proszę o pomoc szukałem chociaż coś podobnego ale nie mogę znaleźć wszystko piszą na wymianę na alternator i w małych zetorach
    dodam że regulator jest CDL TYP: ER 01-14V
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    W twoim traktorze jest alternator .Zacisk B+ to zasilanie stałe z rozrusznika lub akumulatora.Zacisk R podłączona kontrolka ładowania i wejście regulatora napięcia ,zacisk M nie N jest to wzbudzenie na wirnik .Gdy alternator pracuje na zacisku R powinno być takie samo napięcie co na zacisku B+,czyli 12-14-14.5 V .Sprawdź sobie jeszcze zacisk R kontrolką z żarówki 12V/4W od postojówki.Drugi koniec kontrolki na masę.