Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aero2 jaki modem? - sam łączy + antena

29 Maj 2014 09:57 5847 39
  • Poziom 14  
    Jaki modem kupić do Aero2?
    Żeby sam łączył i można było małą antene podłączyć do niego i żeby konfiguracja nie była skomplikowana bo komputer nie jest moją mocną stroną :cry:
    myślę o tym:,,MODEM USB HUAWEI E3131h-2 [s-2] AERO2 4G SAM ŁĄCZY"
    kasa ma znaczenie przy zakupie

a to?http://allegro.pl/t-modem-usb-huawei-e3131h-2-s-2-aero2-4g-antena-i4283438978.html

sprzęt to Laptop Toshiba L30 , Otwock i okolice
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Przecież na stronach o darmowym internecie z Aero jest cała lista modemów które współpracują .
  • Poziom 14  
    napisałem:,,i żeby konfiguracja nie była skomplikowana bo komputer nie jest moją mocną stroną" ale nie pisałem że jestem debilem, umiem znaleźć modele do Aero ale prosiłem o pomoc użytkowników tej sieci ,, Jaki model kupić?" może powinienem dodać: żeby był dobry
  • Poziom 31  
    1darek1 napisał:
    napisałem:,,i żeby konfiguracja nie była skomplikowana bo komputer nie jest moją mocną stroną"
    Po wetknięciu modemu do gniazda USB komputer sam wykryje nowe urządzenie , bez względu jakiej firmy modem wepniesz . Dalej postępujesz zgodnie z wyświetlanymi poleceniami aby zainstalować nowy sprzęt .
  • Poziom 14  
    mam Wiste, czy ten zestaw będzie ok?http://allegro.pl/t-modem-usb-huawei-e3131h-2-s-2-aero2-4g-antena-i4283438978.html

czy ta opcja ,,sam łączy" zdaje egzamin przy Aero?
  • Poziom 31  
    Linki co wklejasz nie działają . Poza tym modem jaki by nie był , jeżeli jest zgodny z wymogami Aero2 to musi działać .
  • Poziom 14  
    Witam
    Dostałem @ z Aero że wysłali do mnie karte i musze w końcu kupić modem
    Bardzo proszę o podpowiedz czy ten modem jest ok? czy są lepsze?
    http://allegro.pl/najlepszy-zestaw-aero2-e3131hilink-antena-11dbi-i4271558969.html

czy opcja ,,z funkcją automatycznego wznawiania połączenia" jest przydatna czy kierować się jeszcze innymi parametrami?
    Bardzo proszę o pomoc podpowiedz,Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

jaki modem lepszy HILink czy nieHILink ?

Dodano po 5 [minuty]:

czy wersja E3131s-2 (s-2) będzie lepsza?
  • Poziom 32  
    ...
    W aplikacjach od modemów znajdują się opcje z auto-wznowieniem połączenia, tylko jest jeden myk w AERO, i tak musisz sam wpisać kod z "kapcia" i zresetować połączenie.
  • Poziom 14  
    nawet nie wiem co to jest ,,kod z "kapcia" " karte będę miał w tym tygodniu (nigdy nie miałem mobilnego internetu) Napisz po prostu jaki modem Ty byś teraz kupił?( TERAZ kiedy znasz się na tym)
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

ps. mam słaby laptop (Celeron M jeden rdzeń 1,7) czy to ma jakieś znaczenie?

Dodano po 1 [minuty]:

Prosił bym o podpowiedz w rodzaju: ,, Jabym kupił modem xxxx bo....."
  • Poziom 14  
    czy HiLink może być po prostu łatwiejszy w obsłudze ?
    Nie będę korzystał z routera

Dodano po 6 [minuty]:

czy ,,kapeć" jest stały dla każdego abonenta? czy za każdym razem trzeba gdzieś szukać nowego? kupie E3131 tylko czy z HILinkiem czy bez:?:
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    ...
    Za każdym razem jest inny - generowany automatycznie.
  • Poziom 14  
    podpowiedz proszę konkretnie
    http://allegro.pl/t-modem-usb-huawei-e3131h-2-s-2-aero2-4g-antena-i4283438978.html
    czy to?
    http://allegro.pl/najlepszy-zestaw-aero2-e3131hilink-antena-11dbi-i4271558969.html

Dodano po 5 [minuty]:

Nie będę korzystał z routera, Aero to dodatkowe łącze (mam UPC po miedzi), słabo znam się na komputerach , żeby było mniej operacji , żebym mógł go jeszcze do innych sieci używać jak zrezygnuje z AERO (jak będzie tanie łącze bez limitu transferu - OGLĄDAM FILMY na kompie , Kinoman , Webb)
  • Poziom 14  
    rozumiem Huawei E3131s-2 (s-2) ale z HILink czy nieHILink
  • Poziom 14  
    to wszystko czytałem i mało z tego bełkotu rozumiem dlatego Tu pytanie zadałem i konkretnej odpowiedzi nie dostałem
    pytanie: Huawei E3131s-2 (s-2) ale z HILink czy nieHILink
  • Specjalista Sieci, Internet
    To nie żaden bełkot tylko fachowa porada dotycząca różnic między wersjami tego modemu. Jej autor to bezsprzecznie autorytet jeśli chodzi o BDI Aero2. Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy musi dobrać wersję jaka mu odpowiada. Dla laika może być HiLink choć osobiście nie używam takich modemów. Poza tym kupuj z polskiej dystrybucji. Oczywiście bez takich pseudoantenek jak ta z linka.
  • Poziom 14  
    Przepraszam może żle napisałem , dla mnie LAIKA to czarna magia ja po prostu chce mieć działające Aero i zadałem pytanie:,,Aero2 jaki modem? - sam łączy + antena" a dostałem odnośniki do stron z których NIC NIE ROZUMIEM (MODEM,RUTER ja o tym nire mam pojęcia )
    Rozumiem że bez anteny bo te antenki nie zdają egzaminu.
    czyli Huawei E3131s-2 (s-2) z HILink (antenkę jak będzie potrzebna to inną dokupię) Otwock i okolice

Dodano po 2 [minuty]:

,,Poza tym kupuj z polskiej dystrybucji" gdzie? ,mam zamiar na Allegro
    Te pochodzące od polskich operatorów aby uniknąć problemów, braku gwarancji itp, itd. BDI Aero2 będzie działać na prawidłowo skonfigurowanym s-2 czy HiLink. Opcję automatycznego łączenia maja też wersje h-2 sprzedawane obecnie w salonach T-mobile i Play. Zakup anteny dopiero po testach i ewentualnych problemach z zasięgiem.
  • Poziom 14  
    Dzięki za pomoc ale dostałem linki do stron ze skomplikowanymi opisami... a mnie to nie interecuje i się KOMPLETNIE na ty nie znam ( jeśli chcesz kupić samochód to czy czytasz o budowie jego silnika i skrzyni biegów?)

wersje h-2 sprzedawane obecnie w salonach T-mobile i Play - czy mają simlock?
    Simlocki tylko w Orange. Dostałeś linki do strony, która jest głównie poświęcona BDI Aero2. I jak chce się z niego korzystać warto na nią zajrzeć. Tak jak pisałem dla szarego uzytkownika nie ma znaczenia czy kupisz HiLinka czy nie. Na dzień dzisiejszy jest captcha i restart połączenia. A czy zrobisz to za pomocą Managera połączeń( s-2) czy 192.168.1.1 na HiLink dla ciebie nie ma znaczenia.
  • Poziom 14  
    matek451- dzięki za pomoc ale z tego co napisałeś nic nie rozumiem, po prostu nie wiem co to jest: captcha, menager połączeń S2 czy 192.168,1.1. NIE MAM POJĘCIA CO TO JEST (niby z kąt mam wiedzieć i po co? ) mam telewizor i nie zastanawiam się jak on działa....
  • Poziom 39  
    Kup Huawei E3131s-2 i zamknij temat.
    Nie mając pojęcia o podstawowych sprawach chcesz korzystać z BDI Aero2?. Wykazujesz się rzadko spotykanym lenistwem a twoja niechęć do nauki poraża. Czy da się jeździć samochodem nie znając przepisów? Karta BDI i modem to nie wszystko, trzeba jeszcze minimum wiedzy i umiejętności aby z tego korzystać. Nikt tego za ciebie nie zrobi.
  • Poziom 39  
    Oj kolego matek451, autor, jak pisze, debilem nie jest, ma telewizor, ale nie zastanawiał się jak on działa, kupując samochód też nie będzie się uczył jego pracy i to samo dotyczy modemu. Modem ma się sam łączyć i być dobry. Jak się rozłączy połączenie to musi się sam połączyć samodzielnie wpisując captcha w określone pole, bo autor nie wie co to jest i nie zamierza wiedzieć, od tego jest modem co się sam łączy. Twoje linki czytał, ale nic nie rozumie, bo to jeden bełkot. A autora dręczy jeden problem - czy modem ma być HILink czy nie HILink.
    Więc mu odpowiadam - kup kolego Huawei E3131s-2 (s-2) z HILink i zamknij temat.
  • Poziom 14  
    krakarak - dokładnie tak kupie ten co mi poleciłeś , dzięki za pomoc, Co do mojej wiedzy (lenistwa) ja mam komputery od czasów kiedy szybkość stałego łącza 0.5-1 Mb/s była standardem a jak ktoś miał 3Mb/s to był Panisko. Miałem ZAWSZE i TYLKO STAŁE ŁĄCZE I STACJONARNEGO ,,BLASZAKA" no to niby skąd mam wiedzieć cokolwiek o internecie mobilnym ? z reklam? Laptopa dostałem w prezencie i to będzie dodatkowy sprzęt do oglądania filmów poza domem , jak będę miał Aero to się wszystkiego naucze - tylko chce to zrobić (nauczyć się)na jak najmniejszej ilości błędów. za błędy się płaci a ja mam mało kasy $

Dodano po 8 [minuty]:

Nie zamykam tematu może jeszcze mi podpowiecie:
    kupie: E3131s-2 (s-2) z HILink i mam karte TV: Avermedia AverTV Hybrid+FM Cardbus
    http://olx.pl/oferta/avermedia-avertv-hybrid-fm-cardbus-CID99-ID1Rmj1.html#074e4cc39f

obydwa urządzenia mają wejścia do anteny ( zdaje sobie sprawy że to są różne wejścia-gniazda, ale są przejściówki)
    Moje pytanie brzmi: Czy jest i jaka? mała antena pokojowa jaką mógł bym zastosować do obu urządzeń ( ogłądam albo tv albo jestem na internecie - stosując TĄ SAMĄ ANTENE na przemian , karta tv albo internet ( ona (antena) była stała tylko oni się zmieniali :D zaznaczam antena mała pokojowa

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.pcworld.pl/news/95700_3/Zamien.notebook.w.telewizor.html
    http://www.agito.pl/tuner-tv-avermedia-avertv-hybridfm-cardbus-tvfm-pcmcia-box-130-31263.html

Dodano po 9 [minuty]:

Tak jeszcze przy okazji mam laptopa TOSHIBA SATELITE L30-10W (model NO.PSL33E-03J035PL z procesore 1 rdzeniowym intel Celeron M
    Moje pytanie: czy mogę zmienić na mocniejszy procesor (dwa rdzenne?) jeśli tak to jaki?
    w laptopie ten procesor + Vista to tragedja , podpowiedzcie proszę jaki procesor , ja szukałem w internecie to coś znalazłem ale Toshiby L30 - 10X albo L30-134 ( dlatego dokładnie podałem jaki mam model L30-10W
    pamięci zmieniam z 2x512 na 2x1 zastanawiam się jeszcze czy jeśli nie będę mógł zmienić procesora to czy jest sens zmieniać dysk na szybszy? jest teraz 5400 sata a zmienić na 7200

Dodano po 42 [minuty]:

krakarak napisał:
    Oj kolego matek451, autor, jak pisze, debilem nie jest, ma telewizor, ale nie zastanawiał się jak on działa, kupując samochód też nie będzie się uczył jego pracy i to samo dotyczy modemu. Modem ma się sam łączyć i być dobry. Jak się rozłączy połączenie to musi się sam połączyć samodzielnie wpisując captcha w określone pole, bo autor nie wie co to jest i nie zamierza wiedzieć, od tego jest modem co się sam łączy. Twoje linki czytał, ale nic nie rozumie, bo to jeden bełkot. A autora dręczy jeden problem - czy modem ma być HILink czy nie HILink.
    Więc mu odpowiadam - kup kolego Huawei E3131s-2 (s-2) z HILink i zamknij temat.

Dokładnie tak mam telewizor i nie wiem dokładnie jak on działa ale dowiadywałem się przed zakupem i kupiłem Panasonic TX-32 PX 30 acuity
    http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_tv/tx32px30p.htm
    i wtedy (miałem dużo kasy) to był Najlepszy zakup (miałem po ACUITY pseudo wysoką rozdzielczość w czasach odtwarzaczy VHS
    ACUITY- Panasonic
    PIKSEL+robił Sony

Dodano po 18 [minuty]:

Technologia "Acuity"- rozdzielczość 2200 pikseli, 833 linie obrazu
  • Poziom 31  
    1darek1 napisał:
    Co do mojej wiedzy (lenistwa) ja mam komputery od czasów kiedy szybkość stałego łącza 0.5-1 Mb/s była standardem a jak ktoś miał 3Mb/s to był Panisko. Miałem ZAWSZE i TYLKO STAŁE ŁĄCZE I STACJONARNEGO ,,BLASZAKA" no to niby skąd mam wiedzieć cokolwiek o internecie mobilnym ?

Skoro masz komputer i dostęp do internetu , więc jaki problem przeczytać sobie i samemu się czegoś dowiedzieć?
    Chyba że należysz do ludzi co mają problem z przyswajaniem wiedzy i jeżeli chcesz coś kupić to trzeba Ci palcem pokazać . Kup to , będzie dobre !
  • Poziom 14  
    bruns napisał:
    1darek1 napisał:
    Co do mojej wiedzy (lenistwa) ja mam komputery od czasów kiedy szybkość stałego łącza 0.5-1 Mb/s była standardem a jak ktoś miał 3Mb/s to był Panisko. Miałem ZAWSZE i TYLKO STAŁE ŁĄCZE I STACJONARNEGO ,,BLASZAKA" no to niby skąd mam wiedzieć cokolwiek o internecie mobilnym ?

Skoro masz komputer i dostęp do internetu , więc jaki problem przeczytać sobie i samemu się czegoś dowiedzieć?
    Chyba że należysz do ludzi co mają problem z przyswajaniem wiedzy i jeżeli chcesz coś kupić to trzeba Ci palcem pokazać . Kup to , będzie dobre !

No i w końcu mi ktoś pomógł :cry:
    bruns - powiedz mi proszę po co jest to forum? żeby to czytać chyba trzeba mieć komputer albo chciaż internet

Dodano po 3 [minuty]:

Mogę kupić modem bez Waszej pomocy ale jak będzie zły to kasa w błoto a ja kasy mam mało
    Temat modemu zamykam teraz proszę o podpowiedz co do anteny i procesora do mojej TOSHIBY
    Pozdrawiam