Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka Indesit BIAA 13 FX - nie dziala chlodziarka, zamrazarka ok

29 Maj 2014 10:26 16767 31
  • Poziom 6  
    Lodówka ma 3 lata przestała działac chłodziarka, zamrażarka działa poprawnie. Problem ustępuje po rozmrożeniu lodówki na okres około 2 tygodni. Następnie problem powraca. Jest to lodówka no frost air control. Ostatnio rozkręciłem lodówkę i w zamrażalniku za plastikową ścianka jest lód. Wszystkie sondy rurki są oblodzone bardzo, wiatrak działa poprawnie. Jest tak dużo lodu, że nie mogę zdjąc styropianu zasłaniającego te sondy i rurki.
    Lodowka Indesit BIAA 13 FX - nie dziala chlodziarka, zamrazarka ok Proszę o pomoc.
  • Poziom 25  
    Sprawdź grzałkę i jej zabezpieczenie. Problem może być również z sondą parownika. Jeśli któryś z tych z tych elementów jest uszkodzony to nie będzie działać funkcja No Frost stąd częste zalodzenie.
  • Poziom 6  
    Możesz napisac jak to zrobic samemu jakim urządzeniem dziekuję.
  • Poziom 25  
    Omomierzem, zabezpieczenie powinno być na 0 Ohm , grzałka ok 300 Ohm, sonda w temperaturze pokojowej 10kOhm
  • Poziom 6  
    Dziękuje kupie omomierz i będę sprawdzał. Jak dojdę do usterki napiszę.
  • Poziom 9  
    Cześć. Ta grzałka ma mieć 300 Ohm jak wspomniano powyżej, zabezpieczenie termiczne max. 0,4 pomiędzy dwoma przewodami tego samego koloru.

Możesz zrobić zdjęcie bez styropianu?
  • Poziom 6  
    Wygląda na to, że grzałka padła i sam tego raczej nie wy mienie. Zdjęcie w załączniku bez styropianu.
  • Poziom 25  
    Grzałki bardzo rzadko padają, sprawdzałeś ją? Ja obstawiałbym zabezpieczenie termiczne.
  • Poziom 6  
    Cześc podpowiesz które to jest zabezpieczenie termiczne, widzę ze do grzałki idą 3 kabelki to sa pewnie czujniki które mają dac znac aby grzałka się załączyła. Jeśli tak to wszystkie trzy trzeba sprawdzic?
  • Poziom 25  
    Białe na rurce to sonda parownika, szarawe przewody to grzałka wentylator to chyba wiesz które a pozostałe to zab. termiczne. Musi być na nich przejście, inaczej zwalone.
  • Poziom 9  
    Zła wiadomość jest taka, że ta konkretna grzałka ma tendencje do się przepalania. Zabezpieczenie termiczne jest tutaj podwójne, czyli jedna para przewodów jednego koloru to jeden bezpiecznik (odcina obwód przy 72 stopniach).
  • Poziom 25  
    Jak do tej pory trafiła mi się może ze dwa razy przepalona grzałka natomiast zabezpieczeń tyle, że nie jestem w stanie zapamiętać.
  • Poziom 6  
    Nie wiem czy dobrze pomierzyłem, ale wygląda to tak: kabelki brązowe mają 0 niebieskie 300 i białe 300 . Te niebieskie i brązowe łączą się w całośc na grzałce.
  • Poziom 25  
    Została jeszcze sonda parownika (to białe na rurce z białym przewodem) ją możesz pomierzyć od strony modułu zasilającego powinna mieć wartość w temp pokojowej 25kOhm.
  • Poziom 6  
    Jak się dobrać do tej sondy? Rozumiem że to co pomierzyłem jest ok?
  • Poziom 25  
    Idąc po kolorach przewodów: białe to grzałka i ma ok 300ohm jest OK!
    brązowe zabezpieczenie 0 ohm jest OK!
    niebieskie napisałeś 300 ohm biorąc pod uwagę, że mogłeś je pomierzyć w szereg z grzałką to będzie sprawny dla pewności pomierz jeszcze raz. sonde pomierzysz od strony modułu. Moduł znajdziesz pod górną listwą gdzie masz regulację temperatur, jak wrzucisz fotkę modułu to zaznaczę Ci które kabelki masz sprawdzić.
  • Poziom 6  
    Czy możesz mi zaznaczyć te kabelki od sondy parownika? dzięki.
  • Poziom 25  
    Patrząc od prawej pierwsza biała para to sonda powietrza a druga to parownika.
  • Poziom 6  
    Obie sądy mają tą samą wartość 10,89 powietrza i parownika, jakieś pomysły?
  • Poziom 25  
    W jakiej temperaturze wykonałeś pomiary?
  • Poziom 6  
    Temperatury nie mierzyłem ale było dość gorąco bo żona gotowała w kuchni.
  • Poziom 23  
    Kolego viiking widzę że jesteś zorientowany. Jakie powinny być wartości rezystancji czujników NTC na parowniku oraz na czujniku powietrza w temperaturze pokojowej? Mam identyczny problem jak autor. Lodówka lekko po gwarancji. W lodówce ciepło. Wentylator nie działa. Zabezpieczenia grzałki sprawne.
  • Poziom 7  
    Hej
    I jak sie zakonczyła sprawa, bo u mnie to samo i nie wiem co z tym dalej robić.
  • Poziom 23  
    Kolego lodówka stoi i się kurzy.
  • Poziom 15  
    Podłącze się do tematu.
    Grzałkę mam 300om. Brązowe 0om. Problem z niebieskimi bo też mam 0om.
    Moje pytanie to, czy na pewno na nich ma być 25kom w tem. pokojowej.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
  • Poziom 12  
    W mojej uszkodzonej BEKO są cztery czujniki temperatury. W zamrażalce jest 2 i jak mierzyłem to czujnik parownika ma 10kom a powietrza 24kom. Podejrzewam że jest uszkodzony, ale w komorze lodówki też jest 2 i jeden ma 10kom a drugi 24kom.
  • Specjalista AGD
    Witam
    Często w indesitach/aristonach winowajcą za brak odszraniania parownika była czujka odszraniania.Pomiar w/w czujki w tem. pokojowej był ok. Jeśli pomiary grzałki i bezpieczników termicznych są prawidłowe to należy wymienić czujnik odszraniania.
  • Poziom 17  
    Witam forumowiczów,
    Mam upalony układ U9 na płytce sterującej, która zamieszczona jest w tym temacie przez jednego z kolegów. Niestety nie mogę odczytać jego symbolu. Początek to LM.
    Z góry dzęikuję za pomoc.
  • Poziom 13  
    maciek11 napisał:
    Mam upalony układ U9 na płytce sterującej, która zamieszczona jest w tym temacie przez jednego z kolegów. Niestety nie mogę odczytać jego symbolu. Początek to LM.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Układ U9 to LNK623PG