Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka z silnikiem Briggs&Stratton - dziwne stuki

marcelc 29 Maj 2014 11:07 7959 7
  • #1 29 Maj 2014 11:07
    marcelc
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z kosiarką wyposażoną w silnik Briggs&Stratton, a mianowicie przy odpalaniu oraz przy gaszeniu słychać metaliczne uderzenia. Podczas pracy wszystko jest ok, jedynie lekko faluje na wolnych obrotach ale na wysokich pracuje równo. Podejrzewam jakieś luzy na korbowodzie ew. panewkach itp.
    Jeśli ktoś pomógłby mi to zdiagnozować byłbym wdzięczny.
    Poniżej nagranie pracy kosiarki. Sorki za jakość nagrywałem kosą spalinową, sprawną jeszcze ;)

Link

Z góry dzięki za pomoc.

2 7
  • #4 29 Maj 2014 18:45
    Staszek49
    Poziom 34  

Wg mnie hałas wydobywa się spod kosiarki, a więc sprawdź mocowanie noża, który powinien być mocno dokręcony. Luz na korbowodzie byłby słyszalny raczej przy "gaszeniu" silnika, a w Twoim przypadku słyszę go przy rozruchu jak i wyłączeniu silnika.

1
  • #5 29 Maj 2014 21:03
    Teodor85
    Poziom 19  

Nie masz przypadkiem skrzywionego noża? Wyważałeś go kiedykolwiek?

-1
  • #6 29 Maj 2014 21:59
    marcelc
    Poziom 9  

Nóż dokręcam dosyć mocno, ale może być nie wyważony ponieważ ostrzę go na szlifierce. Ale czy tak niewielki (moim zdaniem) odchył od normy powodowałby takie dźwięki? Dziś rano podczas koszenia objawy pojawiły się dopiero przy 5-6 odpaleniu kosiarki. Poza tym jeśli byłby niedokręcony czy skrzywiony to stuki wywoływałoby uderzanie o obudowę, a obudowa jest nietknięta. Dobrze wnioskuję?

0
  • #7 06 Cze 2014 16:17
    lesmian45
    Poziom 18  

Nie uderzyłeś nożem w nic jakiś czas temu? Kosiarka może dawać objawy walnięcia nawet kilka miesięcy po takim wypadku. Sam mam kosiarkę Tryton z silnikiem Briggsa, dość podobna do twojej i bardzo uważam by nie przywalić nożem w jakiś kamień, wtedy to usterkowość idzie coś w rodzaju reakcji łańcuchowej aż do silnika. Ja bym przejrzał czy nie ma przeciążeń jeśli potrafisz rozłożyć ją na części pierwsze i złożyć z powrotem.

0
  • #8 06 Cze 2014 19:22
    marcelc
    Poziom 9  

Znalazłem przyczynę stuków. Może to dziwne ale winna była jedna z podkładek fibrowych mocowania noża.
    Kosiarka z silnikiem Briggs&Stratton - dziwne stuki
    Po wymianie na nową stuki ustały.
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

0