Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Załączanie tyrystorów.

15 Kwi 2005 18:00 1842 2
  • Poziom 15  
    Przeglądałem forum ale nic ciekawego nie znalazłem - żeby nikt nie mówił użyj opcji szukaj. Interesuje mnie jakiś układ powodujący załączenie tyrystora, czyli układ sterujący. Dodam tu że będzie to mostek 4 tyrystorów o prądzie ok 15A zasilany z sieci 230V (praca falownikowa i prostownikowa). Na forum są jak najbardziej układy sterowania ale interesuje mnie coś żeby się nie narobić, a powodować pewne załączenie tyrystora, no i przede wszystkim by ominęła mnie konieczność robienia transformatorów. Najlepiej jakaś gotowa hybryda niedroga. Czy słyszał ktoś o czymś takim???
    Zapomniałem dodać że układ ma być sterowany µP firmy Atmel.
  • AdexAdex
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    a co sądzisz o układzie poniżej?? wyczytałem w książęce ze nie musi to być nic specjalnego, są tam oczywiście układy typu "forsowanie w początkowej części impulsu znacznym prądem bramki" ale nic poza tym. ogólnie ma być to najlepiej paczka impulsów o zboczu narastania prądu krótszym niż ten co będziemy sterować. podają że najlepiej użyć paczki impulsów po to by moc wydzielana na bramce była mniejsza, wiąże się to runiesz ze znaczniejsza szerokością by oba tyrystory pracujące jakby nie było równocześnie zdążyły się załączyć. myślę ze mój układ to realizuje. Dodam że do wyjścia bramek jest dołączony generator 1MHz by uzyskać impuls o czasie trwania 1us, a do drugiego wyprowadzenia uP sterujący pracą załączania tyrystorów. wiem że mogę uzyskać impulsy prosto z uP ale to znaczne zajmie jego juz i tak zaprzątniętą głowę.
    Więc proszę o sprawdzenie układu i sprowadzenie mnie na ziemie. na schemacie jest tylko zrobione sterowanie jednym tyrystorem z lenistwa oczywiście wszędzie będzie identycznie.