Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis T25 - Automatyczny włącznik świateł mijania a podświetlenie

ajetos 05 Cze 2014 14:43 15090 34
    ajetos
    Poziom 9  
    Witam,

na forum avensis dostałem odpowiedź w tym temacie od innego forumowicza:

Dwa tygodnie temu zakładałem moduł do świateł. Ze znajomym elektrykiem rozmawiałem właśnie na temat podświetlania zegarów - powiedział mi, że może podpiąć plus ze stacyjni (komputer dostanie sygnał nie z przełącznika a ze stacyjki)właśnie przez diodę, ale w razie spalenia tej diody nie da rady wyłączyć zapłonu - więc lipa. Myśleliśmy jeszcze nad zastosowaniem przekaźnika- niby bezpieczniejsze rozwiązanie, ale i one potrafią się przepalić.

Czy to prawda?

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    ajetos
    Poziom 9  
    Cześć!

Elektryk już wie o co chodzi, jednakże pojawiło się pytanie - może pomożecie - jak widzicie przy podłączeniu diody (bo o tym mowa) rozwiązanie problemu podświetlenia ideogramów?

Tak jak rozmawialiśmy, żeby ideogramy zapalały się przy przekręceniu manetki, żeby nie było sytuacji w której to podświetlenie nie będzie działało w momencie normalnego przełączania świateł.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    piotrekwoj1
    Poziom 38  
    Ja bym to zrobił tak
    Toyota Avensis T25 - Automatyczny włącznik świateł mijania a podświetlenie
    sorki za schemat a jak działa już tłumacze.
    Po podaniu napięcia (+) z automatu do świateł tego co zakładałeś poprzez przekaźnik P2 zostaje wysterowany przekaźnik P1 który rozłączy przewód od podświetlenia a w chwili załączenia manetki zostaje podane napiecie (+) na przekaźnik P2 który to odetnie zasilanie na przekaźnik P1 i zewrze przewód od podświetlania. No i to tyle, jak sie myle to niech ktoś mnie poprawi. P1,P2 muszą mieć styki rozłączane.
    ajetos
    Poziom 9  
    Hej,

dzięki wielkie za pomoc i rysunek, przekazałem do elektryka i jestem umówiony na montaż w weekend. Dam znać jak to zostało podłączone i czy działa poprawnie, oraz jak to wszystko wyglądało.

Trzymajcie kciuki!

Pozdrawiam
    mnosarz
    Poziom 11  
    Witam,
    Czy wątek umarł?

To musi być proste!

Światła w trybie auto w dzień uniemozliwiają zapalanie halogenów i długich gdy jest jasno. Również gdy są wyłączone - nie można zapalić halogenów.
    Wnioskuję z tego, że działają one jakby były dziennymi, tylko sa po prostu zmostkowane. Komputer traktuje to jakby były wyłączone, nawet podswietlenie się nie włącza.
    Czyli oficjalnie światła włączone są tylko przy manetce ON lub AUTO ale tylko w nocy!

W pozostałych przypadkach światła się nie świecą (z punktu widzenia samochodu). Jedynie dochodzi napiecie do żarówek i dlatego swiecą. I w tym miejscu trzeba odnaleźć to dodatkowe napiecie i skierować je na DRL. To wszystko!