Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STR-DH500 - podłączanie telefonu.

konrad123456789 29 Maj 2014 13:34 873 4
  • #1 29 Maj 2014 13:34
    konrad123456789
    Poziom 10  

Witam,
    Potrzebuje pomocy z amplitunerem SONY STR-DH500
    Na przednim panelu jest wejście podpisane: phone- telefon.
    Mam pytanie, jakiego kabla potrzebuje aby ten telefon podłączyć? Wiem ze ten kabel z jednej strony musi mieć wejście jack 3.5mm takie jak do słuchawek ale jakie wejście z drugiej strony? zwykły jack 3.5mm jest za cienki tam, tak samo nie jest to kabel z wejściem AUX, jaki to ma byc dokładnie kabel? Z góry dziękuje za odpowiedz.

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Maj 2014 14:51
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak dla uściślenia. Słowo "phone" w sprzęcie AV jest zwykle skrótem od "Headphones", co oznacza słuchawki.
    A gniazdo słuchawkowe w tym wzmacniaczu jest rozmiaru 6.3 mm. Szczebelek wyżej niż najczęściej stosowany 3.5 mm.
    Także, kabel czy przejściówka zależy od tego jakie słuchawki będą użyte.

Telefonu raczej tu nie podłączałbym :)) To chyba oczywiste ;)

0
  • #3 29 Maj 2014 14:57
    konrad123456789
    Poziom 10  

Polon_us napisał:
    Tak dla uściślenia. Słowo "phone" w sprzęcie AV jest zwykle skrótem od "Headphones", co oznacza słuchawki.
    A gniazdo słuchawkowe w tym wzmacniaczu jest rozmiaru 6.3 mm. Szczebelek wyżej niż najczęściej stosowany 3.5 mm.
    Także, kabel czy przejściówka zależy od tego jakie słuchawki będą użyte.

Telefonu raczej tu nie podłączałbym :)) To chyba oczywiste ;)

a, to może i tak, to czy wogle jest możliwość, podłączenia do tego amplitunera telefonu aby puszczać z niego muzykę?

0
  • Pomocny post
    #4 29 Maj 2014 15:18
    Polon_us
    Poziom 40  

konrad123456789 napisał:
    to może i tak

Nie może, ale tak jest. Te gniazdo jest gniazdem wyjściowym sygnału audio i tam nie można podłączyć telefonu.
    konrad123456789 napisał:
    czy wogle jest możliwość, podłączenia do tego amplitunera telefonu aby puszczać z niego muzykę?

Jest to możliwe. Kolega potrzebuje kabla minijack 3.5mm (strona telefonu) na 2xCINCH (strona wzmacniacza). W wzmacniaczu proszę kabelki podłączyć do wejść oznaczonych Audio IN - grupa gniazd Video. Następnie przełącznikiem "Input selector" (lub pilotem) wybrać wejście "Video".

Powodzenia :)

0
  • #5 29 Maj 2014 15:55
    konrad123456789
    Poziom 10  

Polon_us napisał:
    konrad123456789 napisał:
    to może i tak

Nie może, ale tak jest. Te gniazdo jest gniazdem wyjściowym sygnału audio i tam nie można podłączyć telefonu.
    konrad123456789 napisał:
    czy wogle jest możliwość, podłączenia do tego amplitunera telefonu aby puszczać z niego muzykę?

Jest to możliwe. Kolega potrzebuje kabla minijack 3.5mm (strona telefonu) na 2xCINCH (strona wzmacniacza). W wzmacniaczu proszę kabelki podłączyć do wejść oznaczonych Audio IN - grupa gniazd Video. Następnie przełącznikiem "Input selector" (lub pilotem) wybrać wejście "Video".

Powodzenia :)

spróbuję tak zrobić jeszcze raz, chociaż już tak próbowałem i cos nie chciało działać.

Dodano po 7 [minuty]:

O kurczę działa, dziekuje Ci bardzo. Nie wiem jak ja to robiłem wczesniej, że nie chciało mi działać.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo