Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit iwd6125 - głośna praca

J4ca 29 Maj 2014 13:45 2637 3
  • #1 29 Maj 2014 13:45
    J4ca
    Poziom 1  

Witam !

Posiadam pralkę Indesit IWD 6125(EU). Problem polega na tym, że podczas wirowania pralka strasznie głośno chodzi, a kręcąc nawet pustym bębnem słychać charczenie. Wydaje mi się, że jest to problem z łożyskiem. Tylko pytanie czy jest w tym modelu możliwość wymiany samego łożyska, gdyż słyszałem, że większość pralek ma je wtopione w plastik i wymiana całej części jest nieopłacalna.

Z góry dzięki za pomoc:)

0 3
  • #2 29 Maj 2014 15:02
    Zbych034
    Poziom 36  

Obejrzyj obudowę i będziesz wszystko wiedział.

1
  • #3 29 Maj 2014 16:03
    egon42
    Poziom 37  

J4ca napisał:
    wtopione w plastik
    To źle kolega słyszał łożyska nie są wtopione w plastik tylko wciśnięte w tuleję która jest wtopiona w plastik. Problem jest inny często zbiornik jest klejony a do wymiany łożysk trzeba zbiornik rozebrać. w twoim przypadku wygląda na to że zbiornik jest klejony a więc łożysk raczej nie wymienisz chyba że przetniesz zbiornik a potem go skleisz.

0
  • #4 02 Lis 2015 08:27
    a.cisek
    Poziom 9  

Witam
    Wymieniałem łożyska i simering w tym typie pralki i chcę podać właściwe dane tych elementów bo na etapie przygotowań do naprawy nawet na tym forum zetknąłem się z mylnymi informacjami na ten temat.
    Tylne łożysko (przy kole pasowym) to 6204 zz lub 6204 2rs, wymiary 47x20x14 (DxdxB)
    Przednie łożysko to 6205 zz lub 6205 2rs, wymiary 52x25x15
    Simering o wym. 30x52x8 (dxDxB) choć szerokość 11 mm też pasuje (taki zamontowałem).
    Po za tym potwierdzam bęben jest klejony, wymaga rozcięcia a potem złożenia z uszczelnieniem silikonem i skręceniem najlepiej wkrętami M3 lub M4 dł.ok. 20 mm + nakrętki. Otwory pod wkręty (ok 20-25 szt.) na obwodzie kołnierza bębna wierciłem przed jego rozcinaniem (brzeszczotem lub cienką tarczą) co zapewnia prawidłowe położenie rozciętych części przy ponownym montażu.
    Uszczelniać silikonem (np. sanitarnym) tylko zewnętrzne gabaryty bębna aby nie zaślepić labiryntu w dolnej części bębna do czujnika poziomu wody.
    Zwrócić uwagę na dokładne przykręcenie kamiennych ciężarów na dole i górze bębna, gdyż nawet minimalny luz powoduje bardzo hałaśliwą pracę podczas wirowania (bardziej niż przy uszkodzonych łożyskach) a nawet wyskoczenie zawieszek sprężynowych z punktów podparcia na bocznych ściankach pralki.

1
  Szukaj w 5mln produktów