Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z usuniętej partycji i wgraniu windowsa

29 Maj 2014 14:37 1071 7
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem. kolega prosił żebym mu przeinstalował windowsa z Visty na 7.
    Więc tak zrobiłem, ale przed instalacją na nowo usunąłem partycje (żeby stworzyć te 100mb partycje startową win 7).
    Po 2 dniach kumpel sobie przypomniał że miał tam ważne rzeczy...
    no więc czy da się jakoś odzyskać dane na kompie gdzie:
    1: usunięto partycje
    2: utworzono je na nowo (inne rozmiary)
    3: sformatowane je
    4: wgrano nowego windowsa

sprawa beznadziejna?
  • Poziom 13  
    Wypróbuj darmowym programem Recuva, musisz wybrać w nim opcję "głębokie skanowanie", mi kilka razy uratowało dane.
    Oczywiście nie zapisuj odzyskiwanych danych na dysku z którego odzyskujesz.
    Jeśli pliki zostały nadpisane to nic z tym nie zrobisz.
    Pozdrawiam,
  • Poziom 36  
    W warunkach domowych ciężko, w laboratorium za odpowiednią opłatą zapewne dużą część udałoby się odzyskać. Natomiast temat był już poruszany na forum niejednokrotnie.
  • Spec od komputerów
    bmserwis napisał:
    W warunkach domowych ciężko, w laboratorium za odpowiednią opłatą zapewne dużą część udałoby się odzyskać. Natomiast temat był już poruszany na forum niejednokrotnie.

W żadnych warunkach nie odzyskasz nadpisanych danych. Jest to fizycznie nie możliwe.
    Najlepsze firmy odzyskujące nic nie poradzą.

Próbuj z DMDE. Nie uruchamiaj komputera z tego dysku. Pracuj z live lub podłącz dysk jako drugi do innego komputera.
    DMDE
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2341359-30.html
    testdisk
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11122592#11122592
    photorec
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12918296#12918296
    Jeżeli nie zostały już nadpisane ( mało prawdopodobne) to odzyskasz. Nie zaszkodzi spróbować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Czy ja gdzieś napisałem o odzyskaniu nadpisanych danych?

Dodano po 0 [sekundy]:

Czy ja gdzieś napisałem o odzyskaniu nadpisanych danych?
  • Spec od komputerów
    Nie napisałeś. Zasugerowałeś ,że w domowych warunkach się nie da ale w laboratorium za odpowiednią opłatą to tak. Przecież użycie programów do odzysku danych jest proste i nie wymaga wydawania kasy na laboratorium bo dysk jest sprawny.
    Podsumowując.
    Jeżeli dane nie nadpisane to je odzyska w domu przy pomocy ogólnodostępnego oprogramowania.
    Jeżeli nadpisane to NIKT nie ma szans aby je odzyskać i za żadne pieniądze.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Dobrze, a co w przypadku strzępków danych, czyli np: sytuacji kiedy uszkodzona/nadpisana jest tylko część klastrów? Oczywiście sam też odzyska po sygnaturach? Przede wszystkim to nie wiadomo jaki charakter mają dane.
  • Spec od komputerów
    Oczywiście że odzyska w domu. Tylko co po takich strzępkach ? Jeżeli pliki tekstowe to może się na coś przydadzą takie kawałki.