Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nvidia GeForce 745M - Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność

emilka1991 29 Maj 2014 17:40 2703 7
  • #1 29 Maj 2014 17:40
    emilka1991
    Poziom 7  

Witam!

Od pewnego czasu posiadam laptopa Lenovo z710. Posiada on dwie karty graficzne - jedna zintegrowana Intel HD Graphics 4600, a druga Nvidia GeForce 745M. Podczas przeglądania internetu śmigam na tej pierwszej, także błąd nie wyskakuje. Jednak gorzej jest, gdy już zacznę w coś grać. Pojawia się wtedy taki problem, że podczas zejścia na pasek lub wczytywania jakiegoś filmu w grze (gdy przed tym pojawia się czarny ekran) komputer się zawiesza, dostaję informację, że sterownik ekranu przestał działać. Wtedy dochodzi do samoczynnego restartu komputera i do sprawdzania błędów.
    Na Laptopie posiadam jedynie kilka gier, jednak tylko na jednej występuje ten błąd - to najbardziej wymagająca gra. Podczas włączonych innych gier schodzenie do paska trwające nawet 20 minut nie wywołuje takiego błędu.
    Dodam, że najnowsze sterowniki pobieram zawsze programem GeForce Experience, który sam pobiera mi najnowsze sterowniki - czy nie powinnam tego robić/ może to powodować wyżej opisany błąd?

Nie jestem specem od komputerów - proszę o wyrozumiałość. ;)
    Jeśli powinnam wrzucić jakieś dane - dajcie jedynie znać.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :)

Emi.

0 7
  • #2 29 Maj 2014 18:10
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Czy problem występuje na oryginalnym sterowniku dostarczanym przez lenovo do tego laptopa?

0
  • #3 29 Maj 2014 18:35
    emilka1991
    Poziom 7  

Przepraszam, ale nie bardzo potrafię odpowiedzieć na to pytanie, gdyż po prostu nie rozumiem. Jestem anty-komputerowcem. :)

Lenovo mam od 1,5 miesiąca maksymalnie. Sterowniki do Nvidii aktualizowałam tak, jak zalecał program GeForce Experience - zawsze, gdy pojawiał się nowy, dokonywałam aktualizacji. (Zdarzyło się to max. 2 razy).
    Na karcie graficznej zintegrowanej problem nie występuje.

Btw. Czy może mieć jakiekolwiek znaczenie to, że gra ta jest jeszcze w wersji beta, a premierę będzie mieć na początku czerwca?

0
  • #4 29 Maj 2014 18:50
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Oczywiście - beta to jeszcze nie dokończona wersja gry.

0
  • #5 13 Cze 2014 11:34
    emilka1991
    Poziom 7  

Up.

Niestety nic się nie zmienia - błąd TDR Video Failure występuje cały czas.
    Nvidia GeForce 745M, wersja sterownika 377.88.

Jakieś pomysły? ;)

0
  • #6 13 Cze 2014 13:19
    101823
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Cze 2014 14:45
    safbot1st
    Poziom 43  

Wklej screena z testu "stress" z programu Furmark.

emilka1991 napisał:
    Od pewnego czasu posiadam laptopa Lenovo z710.

Kiedy komputer był ostatnio czyszczony w środku z kurzu?
    Zaznaczam, że nie chodzi mi o dmuchanie sprężonym powietrzem a o otwarcie obudowy i zdjęcie "dywanu kurzowego" z grilla. ;)

0
  • #8 04 Lip 2014 23:14
    emilka1991
    Poziom 7  

Przepraszam za tak długą nieobecność - dopiero kilka dni temu zyskalam ponownie dostęp do komputera i kompletnie zapomniałam o tym temacie.

Komputer ma może 3 miesiace, więc nie tu był problem.
    Po prostu w panelu Sterowania Nvidia tryb zarządzania energią zmieniłam na maksymalną wydajność i wszystko działa jak powinno.

0