Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmowa Kwalifk. - Rozmowa Kwalifikacyjna

29 Maj 2014 18:21 4548 15
  • Poziom 2  
    Witam w Poniedzialek bede mial rozmowe kwalifikacyjna jako Elektromonter instalacji elektr. Czy mozecie mi powiedziec czego sie moge spodziewac ? jakich pytan i tak dalej. Wszystko co wiecie to piszcie. Moze pamietacie jak bylo to u was. Im wiecej info dostane tym lepiej sie przygotuje. Dodam tylko ze firma jest dosc duza a ja bede w sumie dopiero zaczynal. z gory Dzieki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 15  
    Skoro dopiero zaczynasz do jedna z rzeczy która ich zainteresuje może być twoja wiedza teoretyczna jaką posiadasz twoje zachowanie czy się stresujesz czy jesteś spokojny i opanowany ( ma to ogromny wpływ gdyż wielu pracodawców niezbyt chętnie zatrudnia ludzi którzy się denerwują gdyż w sytuacjach gdzie trzeba podejmować szybkie działania przy dodatkowej presji z góry zawsze trzeba zachować spokój) a także kreatywność np. mogą zadać ci pytanie z jakiegoś układu i co byś mógł tu zmienić. Co firma to inne spojrzenie na sprawę. Skoro to duża firma to zapewne będziesz miał rozmowę z zespołem rekrutacyjnym. Zachowaj spokój i co najważniejsze nie zmyślaj rzeczy których nie potrafisz bo jak wyrzucą cię na głęboką wodę to masz pozamiatane. Powodzenia
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 27  
    Najważniejsze to być szczerym, jeśli zadadzą Ci pytanie techniczne na które nie znasz odpowiedzi to odpowiedź szczerze, że nie wiesz. Jesteś przecież młody i chętnie się uczysz. Skromność to też dobra cecha oraz opanowanie. Podkreśl swoje dobre cechy osobowości i bądź szczery to chyba najważniejsze, bo kłamstwo śmierdzi na kilometr i szybko wyjdzie. Ja uważam, że najlepszymi pracownikami są pasjonaci ponieważ bardzo szybko się uczą nowych rzeczy i chętnie podejmują nowe wyzwania. Pamiętam też co kiedyś mama mi mówiła: "jak będziesz miał pracę która cię pasjonuje to nigdy nie będziesz pracował" I to się sprawdza pasjonaci przychodzą z ochotą do pracy a nie z konieczności.
  • Poziom 20  
    Kluczowe słowa zdania:
    - Lubię to co robię bo się interesuję elektrycznością ( może również automatyką ) od lat..
    - Sięgam często po fachową literaturę ( mówisz jaką ) można również wspomnieć strony internetowe http://www.elektro.info.pl/ http://www.utrzymanieruchu.pl/ inne..
    - Myślę o założeniu rodziny więc szukam pracy stałej.. :-)
    - Chętnie się uczę nowych rzeczy... ( pewnie padnie pytanie co ostatnio nowego przyswoiłeś )
    - Oczekiwania z Twojej strony. Tu musisz być przygotowany. Wspomnij o szkoleniach , może dodatkowe uprawnienia czyli rozwój osobisty.
    - Język obcy to atut , znam się uczę się ,
    - Jak masz problem z znalezieniem odpowiedzi to mówisz że w takich przypadkach szukasz w zasobach wiedzy i tu musisz wiedzieć w jakich.

Nie stresuj się jak masz usposobienie pogodne to tego nie ukrywaj. Lepiej wybrać kogoś pogodnego niż mruka który demotywuje zespół.

Czasem wybierana jest osoba o niższych kompetencjach ale zaangażowana.
  • Poziom 2  
    Ok Dzieki wielkie za przydatne podpowiedzi. A jesli chodzi o jakies pytania ? o co moga pytac? Dodam jeszcze ze jest to pracy przy instalacjach elektrycznych glownie
  • Poziom 27  
    Może być np. pytanie o umiejętność pracy z dokumentacją projektową i czytanie schematów elektrycznych. O Twoje wcześniejsze doświadczenia w pracy o to czego oczekujesz od tej pracy i od firmy.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    michal7771 napisał:
    Witam w Poniedzialek bede mial rozmowe kwalifikacyjna jako Elektromonter instalacji elektr. Czy mozecie mi powiedziec czego sie moge spodziewac ? jakich pytan i tak dalej. Wszystko co wiecie to piszcie. Moze pamietacie jak bylo to u was. Im wiecej info dostane tym lepiej sie przygotuje. Dodam tylko ze firma jest dosc duza a ja bede w sumie dopiero zaczynal. z gory Dzieki

Ja np. musiałem obliczyć chyba wszystko co możliwe dla rozdzielni 6/04 kV i dobrać aparaty (zapytano mnie również o hobby :) ), ale koledze proponuje iść na tę rozmowę kwalifikacyjną i mówić dokładnie tak, jak kolega nauczony jest pisać, czyli np: bede zamiast będę, dosc zamiast dość, duza zamiast duża- zapewniam, że będzie kolega "poważnie" traktowany a rozmowa to formalność...
    Wiadomości z zakresu posiadanych kwalifikacji (Świadectwo Kwalifikacyjne) w zupełności wystarczą.
    Proponuję też zapoznać się z p. 3.1.13 oraz 3.1.15 regulaminu i poprawić to, co koledze umknęło, no i zreflektować się...
  • Poziom 2  
    Dobrze że ty zawsze z altem piszesz...
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    To jest forum dla poważnych i rozsądnych ludzi. Proszę zapoznać się z regulaminem i poprawić swoje posty!
  • Poziom 20  
    kolego zbich70
    Przeczytałem Twój post i od razu humor poprawił mi się o 100%..
    Rzeczywiście portal elektroda również powinien być zaliczony, aczkowiek moderatorzy są ostrzy - ale za to poziom merytoryczny jest wysoki.
    Nie znam forum ogólnotechnicznego na wyższym poziomie.
  • Poziom 29  
    Kiedyś w rozmowie kwalifikowanej mnie pytali o sytuacje osobiste i czym się zajmowałem a z zakresu technicznego zapytali mnie co to jest PE i jak on wygląda 8-O Ale byłem przyjęty i od jutra musieć pracować.
  • Poziom 25  
    Tradycyjne pytanie: proszę podać swoje wady i zalety :P
  • Specjalista elektryk
    Coraz częściej spotyka się na rozmowach o pracę jakieś krótkie i proste zadanie - do połączenia obwód, jakieś urządzenie, usterka do naprawienia itp.
  • Poziom 11  
    Mi się wydaje, że najważniejsze jest ogólne wrażenie oraz skonfrontowanie tego co w CV z rzeczywistością.
  • Poziom 28  
    Tydzień temu byłem na takiej rozmowie w dość dużej firmie, wprawdzie jako elektryk a nie elektromonter ale to prawie to samo, kazali powiedzieć kilka słów o sobie, czym się dotychczas zajmowałem i dali dwa schemaciki do rozpatrzenia, musiałem opowiedzieć o nich wszystko co wiedziałem, potem kilka symboli elektrycznych do odgadnięcia, no i teoretyczna rozmowa o elektryce, żeby sprawdzić czy mam pojęcie. To wszystko.