Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel/x18xe - sonda lambda instalacja

sikor 29 May 2014 20:36 3672 6
    sikor
    Level 19  
    Witam serdecznie
    Panowie gdzie znajdę czwarty przewód z sondy lambdy ,trzy idą bezpośrednio na złącze ecu 18,36 i 48 a czwarty ?
    samochód vectra b x18xe
    chciałem obejść starą instalację i pociągnąć nowe przewody ,ponieważ po naprawie kilku mam jeszcze problem.Nie chcę za bardzo ingerować w starą instalację bo każde "rozpakowanie" wiąże się z nowymi uszkodzeniami.
    Pozdrawiam załączam schemat.

opel/x18xe - sonda lambda instalacja
    dafit906
    Level 27  
    a 4 do 35 chyba widac dokladnie ? czy ja juz za duzo wypilem ? :)
    MARIUSZ R
    Level 28  
    dafit906 wrote:
    a 4 do 35 chyba widac dokladnie ? czy ja juz za duzo wypilem ? :)

No faktycznie za dużo wypiłeś. Schemat do tego silnika jest z lewej strony.
    ociz
    Moderator of Cars
    Podepnij się blisko przekaźnika, tam gdzie największy przekrój przewodu.
    dafit906 wrote:
    czy ja juz za duzo wypilem ?

Raczej tak, plus na grzałkę nie idzie z ECU, tylko sterownik z tego samego przekaźnika jest zasilany.
    dafit906
    Level 27  
    No a czym się różni wypowiedź wasza od mojej? Chyba logicznym jest podłączenie grzałki bliżej źródła zasilania? Pin35, rozbierz Zafirę z z18xe i zobacz jakiego przekroju idzie przewód na pin 35 a się zdziwisz.
    MARIUSZ R
    Level 28  
    Tym że ten przewód powinien być podłączony pod przekaźnik K43. Pin 35 nie jest źródłem zasilania tego przewodu.
    sikor
    Level 19  
    Chciał bym znaleźć fabryczne podłączenie tego przewodu nie lubię popeliny :)

widzę ze zasilanie lambdy jest wspólne z przepływomierzem tylko w którym miejscu jest ta zmiana przekroju .Morze bym za jednym strzałem wymienił całą linie również z zasilaniem przepływki.