Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pamięć do płyty głównej ASUS p5K SE?

29 Maj 2014 22:11 2382 10
  • Poziom 6  
    Witam,

mój kilkuletni PC potrzebuje dodania pamięci. Obecnie ma jedną pamięć DDR2 1MB, którą chcę zastąpić 2 pamięciami po 2 MB.

Poniżej załączam specyfikację płyty gł. i aktualnej pamięci. Czy ktoś mógłby rzucić na to okiem i podpowiedzieć jakie pamięci dokupić, aby zgrały się z aktualną płytą?:

Z góry dziękuję za wskazówki!

Pozdrawiam,
    hiolka

P.S. Procesor Intel Core 2 Duo E4400, na wypadek gdyby było to istotne.
  • Poziom 38  
    hiolka napisał:
    DDR2 1MB
    Chyba 1GB.
    4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR 1066*/800/667 Non-ECC,Un-buffered Memory
    Dual Channel memory architecture
    *The chipset officially supports the memory frequency up to DDR2 800MHz. Tuned by ASUS Super Memspeed Technology, this motherboard natively supports up to DDR2 1066MHz

W zależności od budżetu i posiadanego systemu 32bit czy 64bit można założyć 2x2GB 800Mhz lub 1066Mhz najlepiej dual channel.
  • Poziom 32  
    System 32-bitowy nie obsłuży 4 GB w pełni, bo ma maksimum 4 GB przestrzeni adresowej (RAM+pamięć karty graficznej + parę innych detali). Będzie co najwyzej 3.5 GB.
    Jeżeli masz Windows XP Home to jesteś ograniczony do 2 GB i kropka.
  • Poziom 43  
    the_fifth_horseman napisał:
    Jeżeli masz Windows XP Home to jesteś ograniczony do 2 GB i kropka.

Bzdura - obsługuje tyle samo pamięci co wersja XP Prof.

• Poziom 6  
    B. dziękuję za odzew.

Mimochodem temat poszedł w inną, ale w sumie właściwą stronę. Mam nadal Windows XP wersję 32-bit. Ponieważ MS ostatecznie pogrzebał ten system, a w internecie pisze się o nim "muzealny", to postanowiłam także dokonać upgrade'u systemu. Docelowo chcę zaistalować na Windows 7 home edition.

Stąd mam dodatkowe pytanie: Czy moja obecna płyta główna, procesor (patrz wyżej) + załóżmy 4 GB RAMu dadzą radę stabilnie obsługiwać ten system?[/quote]
  • Poziom 38  
    Tak w zupełności da sobie radę.
  • Poziom 32  
    Da radę. Upewnij się że twój nowy system będzie w wersji 64-bitowej, wtedy będziesz mieć pełny dostęp do tych 4 GB.
    Wersje BOXowe z tego co wiem zawierają płyty x32 i x64, natomiast jeżeli kupisz OEMa to klucz pasuje zarówno do x32 i x64, ale tylko dla jednej wersji dostajesz płytę .
  • Poziom 6  
    Cytat:
    W zależności od budżetu i posiadanego systemu 32bit czy 64bit można założyć 2x2GB 800Mhz lub 1066Mhz najlepiej dual channel.

Czyli w tej nowej sytuacji (przesiadka na Windows 7), która pamięć będzie Twoim zdaniem właściwsza - 800Mhz lub 1066Mhz? Czy też nie ma to znaczenia i powinnam kierować się raczej budżetem?
  • Poziom 32  
    Kieruj się budżetem. Różnica niby będzie ale w praktycznym wykorzystaniu nieodczuwalna.