Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC 740 - nie działa wewnętrzny czujnik oporu

krzysztof0 29 May 2014 22:16 2175 2
    krzysztof0
    Level 14  
    Witam , montuję bratu napęd do bramy przesuwnej FAAC 740 , i mam problem ,jak brama się otwiera i stanę na jej drodze ,to brama napotykając przeszkodę w postaci mojej osoby nie wraca tylko cały czas chce iść dalej , ustawiłem siłę ciągu na 20 (max jest 50) i brama jak się zatrzyma na przeszkodzie to silnik buczy. Boję się że jak kiedyś coś stanie się z wyłącznikiem magnetycznym(np. odpadnie) to się silnik spali ,wiem że można ustawić czas pracy silnika ,ale w moim tanim Blyys-ie z Castoramy jak stanę na drodze bramy ,to brama wraca. W instrukcji nic nie piszą o takiej funkcji , chociaż na początku jest wzmianka że ten siłownik coś takiego posiada , ale dalej nie ma mowy o tej funkcji. Będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
    dominik24
    Level 17  
    Kolego,
    W takim przypadku najrozsądniej było by założyć komplet fotokomórek które zabezpieczą przed uderzeniem w przeszkodę,
    W momencie przecięcia wiązki podczas zamykania brama zmieni kierunek ruchu bądź zatrzyma się (w zależności od zaprogramowanej opcji),
    Jeśli np nie masz przeciągnietego przewodu do drugiego słupka możesz zastosować bezprzewodowe (jeśli jestes zainteresowany to odsprzedam Ci taki zestaw, info na prv),
    krzysztof0
    Level 14  
    ok ,już się dowiedziałem że te elektronika nie ma takiej funkcji , musiał bym dokupić specjalny moduł do centrali.