Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smart TV Sony KDL42W653 - Podłączenie myszki i klawiatury b/p

SpAiro_ 29 May 2014 23:04 6609 4
    SpAiro_
    Level 2  
    Witam, próbuję bezskutecznie znaleźć jaki odpowiedni model myszki i klawiatury pasowałby do tego telewizora, mysz i klawiatura firmy logitech nie pasuje 'to urządzenie USB jest nie odpowiednie'
    Polon_us
    Level 42  
    Hmm, przejrzałem instrukcję tego telewizora i nie ma tam słowa o klawiaturze/myszy. Co do gniazda USB jest wpis, że może być użyte do podłączenia kamery lub twardego dysku/pendrive.

Może było by korzystne skontaktowanie się z serwisem Sony na ten temat? Zweryfikować czy ten telewizor obsłuży mysz/klawiaturę.

A mam duże wątpliwości co do tego.
    SpAiro_
    Level 2  
    To nie dobrze, przed zakupem byłem pewien, że każdy smart tv będzie miał opcje podłączenia mysz/klawiatura..

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

EDIT: To jeszcze zadam pytanie, bo zielony jestem w temacie, a nie chciałbym się zdziwić po zakupie, a mianowicie planuję zakupić kino domowe i chciałbym podłączyć je pod TV, czy każdy model będzie pasował do tego TV ? Byłem pewien, że tak, ale teraz to już wolę zapytać..
    Polon_us
    Level 42  
    Nie ma specjalnych wskazań/przeciwskazań co do producenta/modelu przyszłego kina domowego. Przy zakupie, niezależnie od wrażeń akustycznych i estetycznych danego kina, proszę zwrócić uwagę na dwie rzeczy, które będą pomocne przy podłączeniu tego telewizora:

1 - proszę upewnić się, że dane kino wspiera standard HDMI ARC - Audio Return Channel - ten telewizor Sony wspiera ten standard. Przy takim rozwiązaniu koniecznie jest użycie kabla standardu HDMI 1.4a
    2 - również można upewnić się, że dane kino ma cyfrowe wejście optyczne - zwykle oznaczane Audio Optical IN. Czasami wyraz "Audio" jest pomijany. W tym przypadku potrzebny jest kabel optyczny TosLink.

Byłoby bardzo wygodną sytuacją, jeśli wybrane kino miało obydwie opcje.
    Lecz tragedia się nie stanie, jeśli będzie miało tylko jedną z nich. W takim przypadku opcja HDMI ARC jest preferowana.
    SpAiro_
    Level 2  
    Dzięki wielkie! Miłego weekendu, pozdrówka.