Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart TV Sony KDL42W653 - Podłączenie myszki i klawiatury b/p

SpAiro_ 29 Maj 2014 23:04 5202 4
  • #1 29 Maj 2014 23:04
    SpAiro_
    Poziom 2  

Witam, próbuję bezskutecznie znaleźć jaki odpowiedni model myszki i klawiatury pasowałby do tego telewizora, mysz i klawiatura firmy logitech nie pasuje 'to urządzenie USB jest nie odpowiednie'

0 4
  • #2 30 Maj 2014 07:25
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, przejrzałem instrukcję tego telewizora i nie ma tam słowa o klawiaturze/myszy. Co do gniazda USB jest wpis, że może być użyte do podłączenia kamery lub twardego dysku/pendrive.

Może było by korzystne skontaktowanie się z serwisem Sony na ten temat? Zweryfikować czy ten telewizor obsłuży mysz/klawiaturę.

A mam duże wątpliwości co do tego.

3
  • #3 30 Maj 2014 09:04
    SpAiro_
    Poziom 2  

To nie dobrze, przed zakupem byłem pewien, że każdy smart tv będzie miał opcje podłączenia mysz/klawiatura..

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

EDIT: To jeszcze zadam pytanie, bo zielony jestem w temacie, a nie chciałbym się zdziwić po zakupie, a mianowicie planuję zakupić kino domowe i chciałbym podłączyć je pod TV, czy każdy model będzie pasował do tego TV ? Byłem pewien, że tak, ale teraz to już wolę zapytać..

1
  • #4 30 Maj 2014 10:11
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma specjalnych wskazań/przeciwskazań co do producenta/modelu przyszłego kina domowego. Przy zakupie, niezależnie od wrażeń akustycznych i estetycznych danego kina, proszę zwrócić uwagę na dwie rzeczy, które będą pomocne przy podłączeniu tego telewizora:

1 - proszę upewnić się, że dane kino wspiera standard HDMI ARC - Audio Return Channel - ten telewizor Sony wspiera ten standard. Przy takim rozwiązaniu koniecznie jest użycie kabla standardu HDMI 1.4a
    2 - również można upewnić się, że dane kino ma cyfrowe wejście optyczne - zwykle oznaczane Audio Optical IN. Czasami wyraz "Audio" jest pomijany. W tym przypadku potrzebny jest kabel optyczny TosLink.

Byłoby bardzo wygodną sytuacją, jeśli wybrane kino miało obydwie opcje.
    Lecz tragedia się nie stanie, jeśli będzie miało tylko jedną z nich. W takim przypadku opcja HDMI ARC jest preferowana.

0
  • #5 30 Maj 2014 12:32
    SpAiro_
    Poziom 2  

Dzięki wielkie! Miłego weekendu, pozdrówka.

0