Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - nieplanowany reset kompa się stał :(

radi79 15 Kwi 2005 19:31 2147 0
    radi79
    Poziom 10  
    Witam

Czy reset kompa (VW Passat B3 '88 1.8 RP, B+LPG) i bezpośrednio po tym jazda na LPG mogła "przystosować" kompa do jazdy na LPG ???

Bo objawy od czasu tego incydentu (tydzień temu) są takie:

Po zapaleniu (bez problemu - od strzała jak zawsze; benzyna, przy obrotach przerzucana na gaz) muli! Tak muli, że aż dławi (im bardziej wciskam pedał ty bardziej spadają obroty), a przez kolejną ca 1 minutę pracy na luzie obroty spadają do tego stopnia, że zaczyna zapalać się kontrolka ładowania akumulatora.
    Po przełączeniu na LPG - problem mulenia znika, ale jeszcze przez chwilę na luzie obroty spadają, że aż kierownica drży (nie mam obrotomierza). Po minucie wszystkie objawy ustępują - nawet po powtórnym przerzuceniu na benzynę nie ma problemów.

A to tak to się zaczęło:
    Rozładowany do zera(!) akumulator (brak sygnału dźwiękowego, rozrusznik nawet nie jęczał - cisza) ratowałem podpinając się kablami do dobrego akumulatora - zakręcił, pochodził na luzie (ca 3 minuty) na benzynie.
    I ruszyłem... tylko, że przy obrotach automat wrzucił mi LPG (przy jedynce - jak zwykle zresztą). I tak jeździłem przez kilkanaście minut (wtedy chyba trwa programowanie się kompa).

Czy czeka mnie ponowny reset i tym razem jazda na benzynie na różnych obrotach???

Pzdr,
    radi79

VV PASSAT B3 '88 1.8 RP, +LPG

[/b][/u]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.