Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zebra TLP 2844 - Co kilka wydruków drukuje puste etykiety

vaniek 30 Maj 2014 07:11 3501 5
  • #1 30 Maj 2014 07:11
    vaniek
    Poziom 14  

Witajcie

Szukałem ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu, zabawa z ustawieniem szablonu nie działa.

Mianowicie etykieciarka TLP2844 co któryś wydruk się ,,zwiesza" tzn. w kolejce wydruku jest ten konkretny wydruk cały czas, po czym po jakimś czasie etykieciarka zaczyna wypluwać czyste etykiety...
    Dodatkowo pomimo ustawienia szablonu i ustawień domyślnych (drukuje etykiety 10x4) przy każdym wydruku musze zmieniać domyślene wymiary etykiety bo wisi 12,4x29,7 z marginesem 1 - macie jakiś pomysł?

0 5
  • #2 30 Maj 2014 07:39
    rzvip
    Poziom 11  

Drukarki tego typu - mam kilka w firmie różnych modeli - trzeba po każdym wymianie taśmy z naklejkami kalibrować, gdyż istotna jest przerwa miedzy naklejkami (odstęp) aby każdy wydruk trafiał w swoje miejsce. Poza tym wszystko zależy od programu zarządzającego. Dla niektórych drukarek obsługiwanych przez pierwszy program trzeba było wgrać w pamięć drukarki ustawienia, a inne programy za każdym razem w pakiecie wydruku podają ustawienia.
    Z tego co rozumie u Ciebie może być tak że jeżeli drukarka nie została dobrze skalibrowana idzie wydruk do pewnego momentu, a później się gubi i staje a w pamięci drukarki zostają jakieś śmieci. Sprawdź kalibracje

0
  • #3 30 Maj 2014 10:17
    vaniek
    Poziom 14  

Kalibracje robiłem i nie pomaga - działa to tak, że puszcze kilka wydruków każdy po x etykiet i jest ok a np. za 8 razem zaczyna dziać się tak jak pisałem wcześniej...
    Ps. Jak wgrać ustawienia do pamięci drukarki to pewnie rozwiązałoby mi problem z ciągłym ustawianiem wymiarów etykiety.

0
  • #4 30 Maj 2014 11:22
    rzvip
    Poziom 11  

U mnie zebra ma port LPT poprzez który jest podłaczona
    W pliku txt wpisuje się ustawienia i za pomocą polecenia copy nazwa.txt lpt2
    Nie mam takiego modelu u siebie i nie wiem czy masz port LPT
    Jeśli tak to w załączeniu kilka plików wzorcowych oraz batch do wgrywania

1
    Załączniki:
  • #5 30 Maj 2014 22:01
    vaniek
    Poziom 14  

W pon bede w firmie to spróbuje podłubać - męczyłem sie z tym dziś i nic nie dało rady... Dzięki za pliki.

0
  • #6 06 Cze 2014 17:34
    vaniek
    Poziom 14  

Ogarnąłęm, że mi już nie wypluwa co którejś etykiety pustej :) - sam nie wiem już jak, bo grzebałem długo.... został temat jak ustawić etykiete 40x10 bez marginesów i żeby pamiętało to ustawienie - zrobienie szablonu nie pomogło - jakieś pomysły?

0