Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zebra TLP 2844 - Co kilka wydruków drukuje puste etykiety

vaniek 30 May 2014 07:11 5652 5
    vaniek
    Level 14  
    Witajcie

Szukałem ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu, zabawa z ustawieniem szablonu nie działa.

Mianowicie etykieciarka TLP2844 co któryś wydruk się ,,zwiesza" tzn. w kolejce wydruku jest ten konkretny wydruk cały czas, po czym po jakimś czasie etykieciarka zaczyna wypluwać czyste etykiety...
    Dodatkowo pomimo ustawienia szablonu i ustawień domyślnych (drukuje etykiety 10x4) przy każdym wydruku musze zmieniać domyślene wymiary etykiety bo wisi 12,4x29,7 z marginesem 1 - macie jakiś pomysł?
    rzvip
    Level 12  
    Drukarki tego typu - mam kilka w firmie różnych modeli - trzeba po każdym wymianie taśmy z naklejkami kalibrować, gdyż istotna jest przerwa miedzy naklejkami (odstęp) aby każdy wydruk trafiał w swoje miejsce. Poza tym wszystko zależy od programu zarządzającego. Dla niektórych drukarek obsługiwanych przez pierwszy program trzeba było wgrać w pamięć drukarki ustawienia, a inne programy za każdym razem w pakiecie wydruku podają ustawienia.
    Z tego co rozumie u Ciebie może być tak że jeżeli drukarka nie została dobrze skalibrowana idzie wydruk do pewnego momentu, a później się gubi i staje a w pamięci drukarki zostają jakieś śmieci. Sprawdź kalibracje
    vaniek
    Level 14  
    Kalibracje robiłem i nie pomaga - działa to tak, że puszcze kilka wydruków każdy po x etykiet i jest ok a np. za 8 razem zaczyna dziać się tak jak pisałem wcześniej...
    Ps. Jak wgrać ustawienia do pamięci drukarki to pewnie rozwiązałoby mi problem z ciągłym ustawianiem wymiarów etykiety.
    rzvip
    Level 12  
    U mnie zebra ma port LPT poprzez który jest podłaczona
    W pliku txt wpisuje się ustawienia i za pomocą polecenia copy nazwa.txt lpt2
    Nie mam takiego modelu u siebie i nie wiem czy masz port LPT
    Jeśli tak to w załączeniu kilka plików wzorcowych oraz batch do wgrywania
    Attachments:
    vaniek
    Level 14  
    W pon bede w firmie to spróbuje podłubać - męczyłem sie z tym dziś i nic nie dało rady... Dzięki za pliki.
    vaniek
    Level 14  
    Ogarnąłęm, że mi już nie wypluwa co którejś etykiety pustej :) - sam nie wiem już jak, bo grzebałem długo.... został temat jak ustawić etykiete 40x10 bez marginesów i żeby pamiętało to ustawienie - zrobienie szablonu nie pomogło - jakieś pomysły?