Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Upgrade chińskiej lampy power LED

Postman5 30 Maj 2014 09:24 1017 2
 • #1 30 Maj 2014 09:24
  Postman5
  Poziom 9  

  Witam,

  Podjąłem się jakiś czas temu upgrade'u chińskiej konstrukcji firmy Eurolite. Generalnie główny problem dotyczył nieciekawego efektu który widać dopiero w kamerze, tzw. flickering'u. Ale post dotyczy innej kwestii. Otóż sam flickering wyeliminowałem na drodze programowej, ale przy okazji chciałem wykonać też upgrade układu wykonawczego. Układ który "zastałem" w urządzeniu przedstawiłem na pierwszym schemacie. Chyba najprostsza konstrukcja z możliwych, niestety stabilizacja prądu przy pomocy samych rezystorów często okazuje się nie wystarczająca. Stąd pomysł żeby trochę to poprawić. Mój pomysł jest na drugim schemacie. Niestety z elektroniki analogowej orłem nie jestem, więc starałem się wzorować na dostępnych rozwiązaniach, ale te które znalazłem bazowały na niższym napięciu zasilania (12V).
  Chciałbym poprosić o opinię, czy ma to szanse zadziałać.
  Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.

  Upgrade chińskiej lampy power LED
  Upgrade chińskiej lampy power LED

  0 2
 • #2 30 Maj 2014 15:05
  jdubowski
  Specjalista - urządzenia lampowe

  Postman5 napisał:
  Chyba najprostsza konstrukcja z możliwych, niestety stabilizacja prądu przy pomocy samych rezystorów często okazuje się nie wystarczająca.


  A tam jezt na 100% MOSFET czy może tranzystor NPN? Patent z rezystorami od strony masy sugerowałby to.
  BTW - po co ta stabilizacja?

  0
 • #3 02 Cze 2014 11:03
  Postman5
  Poziom 9  

  Niestety na tranzystorze nie było wyraźnego oznaczenia stąd przypuszczenie że to mosfet, w tej chwili nie mam tej lampy dostępnej, ale jak tylko dostanę kolejny egzemplarz to może uda się odczytać. A jeśli chodzi o samą kwestie stabilizacji to już mam doświadczenie z inną lampą gdzie również był podobny sposób stabilizacji i pojedyncze diody po jakimś czasie padały, stąd pomysł aby spróbować czegoś bardziej "zaawansowanego", przy czym oczywiście nie można wykluczyć słabej serii samych ledów.
  Pozdrawiam

  0
  Szukaj w 5mln produktów