Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto dla kobiety, może SUV, 4x4

GosiaM 30 Maj 2014 09:35 3813 16
  • #1 30 Maj 2014 09:35
    GosiaM
    Poziom 9  

Doradźcie mi proszę jakie auto kupić. Obecnie jeżdżę Peugeotem 206 SW, kolejne auto musi być wyżej zawieszone, mogłoby być trochę większe, fajnie gdyby można było mu zapiać napęd 4x4. W 90% jeżdżę w mieście (dojazdy do pracy i z dzieckiem do przedszkola) i z tego względu dobrze byłoby, gdyby spalanie było w miarę niskie. Mieszkamy jednak na peryferiach, przy drodze gruntowej, która sporadycznie bywa utwardzona. Zawieszenie w Peugeocie właśnie wymaga z tego powodu remontu... Oprócz nierówności, bywa błotniście, a zimą gmina tej drogi nie odśnieża. Z tego względu marzy mi się 4x4, żeby bez stresu przejechać przez kałuże i śnieg. W Większości jeżdżę sama lub z dzieckiem, w zasadzie tylko na wyjazdy wakacyjne potrzeba więcej przestrzeni na bagaż i tatusia.
    Budżet 50-60 tys., ma to być auto nowe lub z niewielkim przebiegiem i służyć w miarę bezawaryjnie przez następne lata.
    Pomożecie?;)

0 16
  • #2 30 Maj 2014 15:55
    my41s
    Poziom 32  

GosiaM napisał:
    Budżet 50-60 tys., ma to być auto nowe lub z niewielkim przebiegiem i służyć w miarę bezawaryjnie przez następne lata

Jeśli priorytetem jest 4x4 to z nowych Fiat Sedici, Suzuki SX4, Dacia Duster.
    Jeśli trochę wyżej zawieszone: j.w.+ Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka, Mitsubishi ASX, Peugeot 2008.
    Z 'prawie nowych' to pewnie dostanie się: Sportage, ix35, Qashqai,

0
  • #3 30 Maj 2014 16:58
    zed71
    Poziom 22  

suzuki sx4 (stary- oczywiscie mowie o modelu a nie roczniku ;-)) potem sedici (to w sumie to samo ale fiat jest droższy) dacia duster ... i w tej chwili to wszystko z nowych w tej cenie.
    z używanych cięzko jest coś dostać bo .... nikt nie sprzedaje samochodu tylko dlatego że się znudził ;-) chyba ze chodzi o samochody demo - prawie nowe a jeszcze w miare tanie (bo juz uzywane)
    a z wiekszym przeswitem: tu masz namiary na nowe samochody:
    http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja...iemne-problemy-ranking-przeswitow,nId,1081947
    i sama określ jaki jest potrzebny ;-)

0
  • #4 31 Maj 2014 22:21
    my41s
    Poziom 32  

Przeprasza za offtop, ale:

zed71 napisał:
    nikt nie sprzedaje samochodu tylko dlatego że się znudził

Ja może za jakiś miesiąc, dwa pewnie będę sprzedawał swój 2 letni, bo już dawno mi się znudził i mówię 'dość' męczarni (za mały, okropna męczarnia dla 2 osób jechać gdzieś dalej, a co dopiero 4?... a bagażnik? raczej pseudobagażnik o pojemności ~250l), ale póki co nie mam z nim żadnych problemów. Szkoda mi będzie silnika...
    Oczywiście za bezcen go nie oddam, chyba, że wybierając nowy dostanę dobrą ofertę odkupu i rabat na zakup nowego.
    Więc zdarzają się czasem takie oferty. Jednak jaka jest ich ilość? Znikoma....

0
  • #5 01 Cze 2014 00:22
    tzok
    Moderator Samochody

GosiaM napisał:
    90% jeżdżę w mieście (dojazdy do pracy i z dzieckiem do przedszkola) i z tego względu dobrze byłoby, gdyby spalanie było w miarę niskie
    GosiaM napisał:
    auto musi być wyżej zawieszone, mogłoby być trochę większe, fajnie gdyby można było mu zapiać napęd 4x4
    Niestety na pewno będzie więcej palić, bo wszystkie te cechy wpływają negatywnie na ekonomiczność samochodu.

GosiaM napisał:
    marzy mi się 4x4, żeby bez stresu przejechać przez kałuże i śnieg
    SUV z 4x4 bez blokady dyfra też się zakopie... do tego popatrz sobie ile kosztuje komplet opon zimowych do takiego auta. Sugerowałbym jednak zwykły kompakt, może trochę wyżej zawieszony (z jakimś pakietem off-road) i z ESP, a do tego dobre opony.

0
  • #6 01 Cze 2014 08:10
    my41s
    Poziom 32  

tzok napisał:
    SUV z 4x4 bez blokady dyfra też się zakopie...

Zimą nie rzadko widziałem zakopane właśnie takie pseudoterenowe SUVy, gdzie ja swoim 'zwykłym' autkiem nie miałem większego problemu, żeby przejechać.

Jak do miasta, to można by się zastanowić nad właśnie kompaktem lub czymś mniejszym, ale vanowatym (ix20, Venga, Meriva itp.), a przez dziurawe i wyboiste drogi przejechać wolniej :)
    A kałuże to najlepiej unikać - niezależnie od samochodu. Nigdy nie wiadomo, co tam się kryje pod nimi.

0
  • #7 01 Cze 2014 11:24
    tzok
    Moderator Samochody

Do tego w mieście dochodzi "fantazja" kierowców parkujących swoje pojazdy na 1,5 miejsca parkingowego, skutkująca powstawaniem miejsc w które nijak żaden SUV się nie zmieści, a taką Merivę czy ix20 jeszcze się wciśnie.

Jest jeszcze jedna kwestia przeciw SUVom i pseudoterenówkom w rękach niezbyt doświadczonych kierowców - takim autem o wiele łatwiej "wydachować".

0
  • #8 02 Cze 2014 08:31
    GosiaM
    Poziom 9  

Przemyślałam, rezygnuję z SUV-a - faktycznie to byłby przerost treści nad formą. Powiedzcie mi teraz jakich marek zdecydowanie się wystrzegać. Widzę, że dobrą opinią cieszą się Hyundaie i Hondy, a do czego lepiej nie podchodzić? Po zakupie milo byłoby mieć w miarę blisko serwis - pod nosem mam Renault, Suzuki, Nissana, trochę dalej Opla, Forda, Toyotę, Peugeota i Hyundaia, być może jeszcze coś pominęłam, ale te wymienione są w miarę blisko. Zamierzam pojeździć do salonów i pooglądać na żywo oferowane auta, ale tu cenna byłaby wiedza na co nie tracić czasu.
    Dzięki za wszystkie rady.

0
  • #9 02 Cze 2014 10:07
    my41s
    Poziom 32  

W tej cenie możesz się zastanowić na Hyundaiem ix20 (Kia Venga). Mały, ale pojemny i wygodny. Silnik 1.6 125KM daje radę w tym modelu. 1.4 trochę słabo.
    Toyota Auris 1.6 wyprzedażowa to koszt ok. 63-65 tys.
    Ford B-Max i Opel Meriva by były w tej cenie.
    Citroen C3 Picasso, Fiat Bravo, Mitsubishi Lancer i wiele innych.
    Najlepiej jednak zrobisz jak pójdziesz, wybierzesz te, które Ci odpowiadają i się nimi przejedziesz. Innej opcji nie widzę. Za tą cenę już masz całkiem nie mały wybór (zwłaszcza spośród aut małych, z kompaktami gorzej - podstawowe wersje i często zbyt słabe silniki jak na wielkość samochodu). Musisz też zadecydować, czy wolisz standardowy kompakt, czy coś vanowatego (bardzo fajna opcja).

0
  • #10 02 Cze 2014 17:45
    tzok
    Moderator Samochody

Może i to moje osobiste i nieuzasadnione uprzedzenia ale Renault/Dacia i Nissana bym omijał. Może Skoda Rapid, albo 2-3 letnia Octavia (zwłaszcza w wersji Scout).

0
  • #11 02 Cze 2014 18:04
    my41s
    Poziom 32  

tzok napisał:
    Nissana bym omijał

W sumie, to nawet Nissan nie ma nic ciekawego w tej cenie.
    Nowy Note nie jest jakiś wygodny, a do tego w silnikach nie ma w czym przebierać. Co do awaryjności - nie wypowiadam się, bo nie wiem

A co do Renault - mi obecnie nie podobają się te nowe silniki.

0
  • #12 05 Cze 2014 00:28
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

A może odpuśc sobie zakup nowego ( wg mnie wywalone pieniądze w błoto - za 3 lata 1/2 wartości) i zainteresuj sie kilkuletną toyotą matrix. Auta z napędem na 4 koła z bardzo dobrym i ekonomicznym silnikiem 1,8 VVT oraz co najważniejsze dla kobiety z automatyczna skrzynią biegów- polecam super wygoda , szczególnie na miasto. Również polecam RAV4 . Jedno z lepszych aut w tym segmencie, bardzo dobry napęd na 4 koła.

0
  • #13 11 Cze 2014 09:20
    GosiaM
    Poziom 9  

my41s napisał:

A co do Renault - mi obecnie nie podobają się te nowe silniki.

Czy możesz napisać coś więcej na ten temat? Są awaryjne, wadliwe, nie sprawdzają się? Moje poszukiwania auta dalej trwają i Renault ma teraz niezłe promocje - za +/- 50 tys. mogę mieć nową Megan albo Fluence. Oferta wydaje się być konkurencyjna.

0
  • #14 11 Cze 2014 15:15
    my41s
    Poziom 32  

GosiaM napisał:
    Czy możesz napisać coś więcej na ten temat?

Zwyczajnie nie lubię małych silników z turbo (tce). Oczywiście w ofercie są też inne :) np. we Fluence nie ma TCe tylko zwykły wolnossący 1.6 110 (a w Megane jako podstawowy)

0
  • #15 11 Cze 2014 15:25
    TomekxD
    Poziom 29  

RAV4 1.8VVT-i nie ma napedu 4WD. Moja mama miala przez ~4 lata autko z 2002 roku i po przesiadce rok temu na nowego Qashqaia raczej narzeka. Niewatpliwa zaleta RAV4 jest spalanie - w cyklu mieszanym okolo 7.2l/100km i moc wystarczajaca do komfortowej jazdy po miescie.

Dodano po 1 [minuty]:

TomekxD napisał:
    RAV4 1.8VVT-i nie ma napedu 4WD. Moja mama miala przez ~4 lata autko z 2002 roku i po przesiadce rok temu na nowego Qashqaia(1.6 117km) raczej narzeka. Niewatpliwa zaleta RAV4 jest spalanie - w cyklu mieszanym okolo 7.2l/100km i moc wystarczajaca do komfortowej jazdy po miescie.

0
  • #16 11 Cze 2014 20:36
    chojinka
    Poziom 27  

W tej cenie szukał bym dwu letniego auta typu meriva albo mała terenówka, najwięcej już te auta straciły na wartości.

0
  • #17 03 Sty 2017 13:44
    GosiaM
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za pomoc. Proszę o zamknięcie tematu.

0