Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dell optiplex 360 - system zatrzymuje się przed załadowaniem biosu

30 Maj 2014 10:30 1509 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Komputer włącza się, ale zatrzymuje się na amen podczas ładowania paska jak na zdjęciu. Na pewno to wina płyty głównej. Reset biosu nie pomaga, wymiana baterii, wymiana procesora, pamięci też nie, odłączanie dysku tez nie pomaga, na innym zasilaczu to samo się dzieje, odłączanie wszystkiego zbędnego nie pomaga. Da się coś z tym zrobić ? W czym może tkwić problem ?? Nie można nawet wejść do biosu.
  • Poziom 31  
    Z tego co kojarzę to te delle tak miały, że czasem długo - nawet i 15 minut stały na tym ekranie. Pomoc przynosiła aktualizacja biosu.
  • Poziom 8  
    u mnie stoi cały czas tak bez przerwy, a jak mam uaktualnić bios jak nie mogę nic dalej zrobić i się do biosu dostać ??
  • Poziom 31  
    Czyli przeczekanie 15-20 minut nic nie daje? Poleciłbym programowanie kości BIOS.

Znalazłem opis awaryjnego flashowania biosu na laptopach DELLa:

1. Pobierz bios ze strony producenta
    2. W wierszu poleceń przejdź do tego pliku i wpisz "nazwabios -writehdrfile" bez znaków cudzysłowiu. Powinieneś otrzymać plik nazwabiosu.hdr.
    3. Umieść ten plik na sformatowanym pendrivie.
    4. Odłącz zasilanie od komputera, podłącz pendrive, wciśnij i trzymaj przycisk END i włóż wtyczkę i włącz komputer
    5. Powinno rozpocząć się flashowanie BIOS

Tak wygląda to na laptopach marki DELL. Nie wiem czy zadziała na komputerze stacjonarnym ale warto spróbować.