Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nc6320 - Dwa pionowe paski na matrycy

30 Maj 2014 10:39 2421 8
  • Poziom 12  
    Witam. W moim laptopie HP nc6320 od jakiegoś czasu pojawiają się 2 pionowe paski o szerokości ok 1 pixela . Paski są koloru zielonego . Jeden występuje okresowo (zależnie od ustawienia kąta pokrywy laptopa) , drugi występuje ciągle , z tym , że podczas ruchu pokrywy czasem zmienia kolor na niebieski . Gdy wygnę lekko górną część pokrywy łapiąc za rogi to oba paski znikają.

Czy jest to wina taśmy czy matrycy ? Dodam , że jest to matryca 1400x1050 .

Mam jeszcze kolejny problem , dotyczy on podświetlenia matrycy . Po włączeniu laptopa podświetlenie dość długo osiąga pełną jasność , dodatkowo wydaje mi się , że max jasność jest dość słaba . Świetlówka świeci równo i na biało - brak czerwonej poświaty itd .

Bardzo bardzo rzadko zdarza się , że podświetlenie się nie włącza (pod światło widać , że matryca działa)

Z góry dzięki za pomoc , bo chciałbym odratować tego laptopa , gdyż używam go również do pracy za pomocą portu rs232 . Po za tym mam do niego sentyment.
  • Poziom 31  
    Na początek spróbuj poprawić wpięcia taśmy matrycy i sprawdź czy problem występuje. Jeśli tak to poruszaj samą taśmą by wykluczyć jej uszkodzenia - jeśli podczas ruszania samą taśmą będzie lepiej/gorzej tzn, że taśma do wymiany. Jeśli podczas ruszania taśmą się nic nie zmieni to matryca uszkodzona.
  • Poziom 12  
    Ruszanie samą taśmą nic nie daje , bo wcześniej to sprawdzałem . Za to wyginanie matrycy lub ściskanie ją u góry pomaga . Pytanie , jaką matrycę mogę zastosować , zamiast mojej oryginalnej ?
  • Poziom 31  
    Po-daj oznaczenie matrycy.
  • Poziom 12  
    Matryca to n150p5-l01

Dziwne , właśnie zdjąłem obudowę matrycy , i teraz gdy ją wyginam bez obudowy , to paski nie znikają .
  • Poziom 31  
    Na pewno możesz użyć tej matrycy: LTN150XG-L01

Wg mnie to matryca - jeśli nie zaryzykujesz i nie kupisz drugiej to tego nie potwierdzisz.
  • Poziom 12  
    Ok , a co z podświetleniem ?

Tak patrzę , że ta matryca LTN150XG-L01 to 1024x768 , a moja to 1400x1050
  • Poziom 31  
    Po wymianie matrycy powinno być dobrze.
  • Poziom 12  
    Ok , dzięki za pomoc . Jeszcze ostatnie szybkie pytanie . Mam w domu matrycę która została mi z rozbiórki IBM'a . Jest to matryca HITACHI tx36d37vc1caa , czy mogę ją podłączyć na próbę ?