Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce

arturocki 30 Maj 2014 12:27 1194 0
    arturocki
    Poziom 10  
    Witam. Żona mi ukręciła przewody w lampie, a ja ją przy rozbieraniu doprawiłem zwarą z kondensatora.... POMOCY?!?! :) ...ale od początku:

Podczas użytkowania zepsuła się blokada uniemożliwiająca kręcenie lampą 360° i przez to moja roztargniona żona poukręcała wszystkie przewody w lampie!!! Rozebrałem ją na części pierwsze:

I teraz moja wina... podczas rozbierania nie zauważyłem - nie zmierzyłem, że kondensator był jeszcze naładowany gapowato upuściłem przy rozkręcaniu głowicy całość na śrubokręt który stał się idealnym połączeniem i zwarła się płytka z kondensatorem... efekt poniżej:

Próbowałem pomierzyć płytkę czy nic się tam nie popaliło jakieś przejścia są, ale pytanie czy można ją sprawdzić czy na pewno się nie spaliła. Zanim zabiorę się za składania i zamawianie porwanych przewodów chcę wiedzieć czy jest jeszcze dla niej ratunek. Proszę o wskazówki gdzie i jak pomierzyć aby zobaczyć czy jeszcze działa, dysponuję jedynie prostym miernikiem i jako tako się orientuję.

Pozostaje jeszcze zagadka gdzie przylutować powyrywane kabelki, jeden idzie z głowicy (widać go na pierwszym zdjęciu wyżej - całość rozlożona) chyba do panelu sterującego na sam dół... tylko gdzie go wlutować (moje typy zaznaczyłem na czerwono na poniższej fotce). Widzę też wyrwane kabelek z szerszej kostki łączącej głowicę z panelem - przewód myślę od sterowania AF lampy.

Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce

Foto-technika wyceniła mi kabelek z kostkami na 69 zł jakoś to przeżyję... ale muszę być pewny, że nie spaliłem płytki przy głowicy. A może kupić jakąś używkę nawet z innego systemu i przełożyć tylko stopkę ze swojej lampy (ja używam SONY a580). Powinno pasować? Znalazłem nap tutaj: Link

Proszę o pomoc.