Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce

arturocki 30 Maj 2014 12:27 1194 0
 • #1
  arturocki
  Poziom 10  
  Witam. Żona mi ukręciła przewody w lampie, a ja ją przy rozbieraniu doprawiłem zwarą z kondensatora.... POMOCY?!?! :) ...ale od początku:

  Podczas użytkowania zepsuła się blokada uniemożliwiająca kręcenie lampą 360° i przez to moja roztargniona żona poukręcała wszystkie przewody w lampie!!! Rozebrałem ją na części pierwsze:
  Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce

  I teraz moja wina... podczas rozbierania nie zauważyłem - nie zmierzyłem, że kondensator był jeszcze naładowany gapowato upuściłem przy rozkręcaniu głowicy całość na śrubokręt który stał się idealnym połączeniem i zwarła się płytka z kondensatorem... efekt poniżej:

  Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce

  Próbowałem pomierzyć płytkę czy nic się tam nie popaliło jakieś przejścia są, ale pytanie czy można ją sprawdzić czy na pewno się nie spaliła. Zanim zabiorę się za składania i zamawianie porwanych przewodów chcę wiedzieć czy jest jeszcze dla niej ratunek. Proszę o wskazówki gdzie i jak pomierzyć aby zobaczyć czy jeszcze działa, dysponuję jedynie prostym miernikiem i jako tako się orientuję.

  Pozostaje jeszcze zagadka gdzie przylutować powyrywane kabelki, jeden idzie z głowicy (widać go na pierwszym zdjęciu wyżej - całość rozlożona) chyba do panelu sterującego na sam dół... tylko gdzie go wlutować (moje typy zaznaczyłem na czerwono na poniższej fotce). Widzę też wyrwane kabelek z szerszej kostki łączącej głowicę z panelem - przewód myślę od sterowania AF lampy.

  Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce Metz 48 AF-1 Digital - Lampa Metz - ukręcone przewody, zwara na płytce

  Foto-technika wyceniła mi kabelek z kostkami na 69 zł jakoś to przeżyję... ale muszę być pewny, że nie spaliłem płytki przy głowicy. A może kupić jakąś używkę nawet z innego systemu i przełożyć tylko stopkę ze swojej lampy (ja używam SONY a580). Powinno pasować? Znalazłem nap tutaj: Link

  Proszę o pomoc.