Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vallox - Wybór rekuperatora

30 Maj 2014 12:54 2391 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Czy ktoś z Was miał styczność z tą firmą i jej produktami?
    Głównie zastanawiam się nad skutecznością i ochroną przed zamarzaniem w zimie mimo, że jest informacja,że posiada opcję by-passu.
    Znalazłem taki model jednak nie ma żadnej informacji o nagrzewnicy pierwotnej http://www.ecocomfort.pl/vallox
    Zachęcająco brzmi też Technologia Vallox Digit SED- duże ułatwienie użytkowania.
    A jak wygląda kwestia wymiennika-lepszy krzyżowy czy przeciwprądowy?
  • Poziom 9  
    Witam,

ja mam zamontowany Vallox 150SE i o ile w zimie sprawuje się bardzo dobrze, to latem jest niestety dużo gorzej. Problemem jest bypass, który w zasadzie nie działa/działa słabo. Na nawiewie mam chłodnicę, z którą współpracuje GWC glikolowy. W letnie dni z odczytów na sterowniku wynika, że powietrze zasysane z zewnątrz jest schładzane do około 17-18 st.C (z tego akurat jestem bardzo zadowolony) ale po przejściu przez reku (temp. bypass ustawiona na 10 st.C) ma już 22-24 st.C i więcej. Efektem jest zbyt wysoka temperatura w domu. Reklamuję sprzęt u firmy, która to montowała, w zeszłym roku nawet odwiedził mnie serwis, ale poza pomierzeniem temperatur nie zrobił nic. Sugerowali jedynie, że skoro są silniki elektryczne, to od nich powietrze może się ogrzewać....>500m3/h od silnika 175V DC :lol: . Co do zamarzania, mój ma nagrzewnicę, można manualnie ustawić próg załączenia. Sterownik (digit sed) jak każdy inny, moim zdaniem żadna innowacja.
    Skusiłem się na valloxa, bo dostałem atrakcyjną cenowo ofertę, ale drugi raz bym go nie kupił. Mam porównanie do centrali Nikol 600 zamontowanej u szwagra - estetyka wyświetlacza bije mój na głowę, nie ma problemów z bypass, tańsze filtry...
    Podobno nie ja jeden mam takie problemy i producent/dystrybutor ma montować jakieś zestawy naprawcze, ale uwierzę, jak zobaczę :)
  • Poziom 2  
    Też kusi mnie cena ale chyba po takich rekomendacjach lepiej dołożyć do czegoś "sprawniejszego".
    Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jak wyłaczyć tryb kominek w vallox 150se?