Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel/astraf/ - stale pracujący wentylator

30 Maj 2014 13:51 2769 6
  • Poziom 10  
    mam poskładaną instalację wg tego schemtu.
    opel/astraf/ - stale pracujący wentylator
    nie ma termowłącznika S29,gdyż chłodnica została z wersji bez klimy
    gość podczas regeneracji sprężarki rozwalił mi jej gniazdo i jak wtyczka spadła, to wsadziłem ją bez pomyślunku. zanik prądy w aucie,ale po chwili wróciło. sdarzyło się to jeszcze kilka razy. potem spokój, auto jeździło, klima działała.

auto stało kilka dni, dziś odpalam a tu prawie zero prądu, odpalenie z kabli. po zapłonie stale kręci wentylator chłodnicy wody, wyjęcie bezpiecznika lub wtyczki 8-pinowej czyli złacze X7 wyłacza go.
    powiedzcie jesli potraficie, co się mogło stać? sklejony przekaźnik? wyciągałem te 5 po kolei od K60 do K67 i tylko (chyba K67, bo ręka je macałem - są za skrzynka bezpieczników) wyłącza ten wentylator. jak cewka ma stale napięcie to rozumiem ze sie aku wyładował.
    presostat padł? stale zwarte styki są chyba nienormalnym zjawiskiem. na wtyczce od 4pinoiwego jakiś zielony nalot. zmiana tej częsci wiązki nic nie dała.
    może być tak,że presostat 2pinowy stale zwiera obwód ? no i załacza wiatrak? nie mam za diabła warunkow na grzebanie, czasu i dlatego wolałbym przeanalizować sytuację na schemacie.
    wyjęcie termowłącznika S128 nic nie dało - wentylator kręci jak głupi
  • Poziom 2  
    Sprawdź miernikiem przekaźnik K67 na pinach 30 i 87 czy nie ma na nim zwory.
    pozdr
  • Poziom 10  
    na 99% to jest zielony - podmieniałem..
  • Poziom 10  
    raczej nie, bo twarz miałem pod skrzynką .. nie... i to jest dziwne skoro zmieniałem

tak sobie dumam. nie wiem dokładnie który podmieniałem - wyciągałem ten który wyłączał wentylator ... (wersja z przekaźnikami za skrzynką)
    wtedy jak miałem awarię, to silnik nagrzany, termowyłącznik zalączony, poszło przez diodę przepięcie, cewka K67pewnie padła. tylke wg mojej analizy to tak by się stało gdyby pin2 S128 był załączony - takiej temperatury nie było aż na II stopień (chyba że popełniłem błąd skłądając instalację)

spróbuję jakoś się dostać do auta, to powiem co ustaliłem

przekaźniki są ok. instalacja elektryczna sprawna. zamontowany w układzie presostat, silnik nie pracuje, aku odpięty. styki 1i2 zwarte, 3-4 rozwarte.
  • Poziom 10  
    przekaźniki są ok. instalacja elektryczna sprawna. zamontowany w układzie presostat, silnik nie pracuje, aku odpięty. styki 1i2 zwarte, 3-4 rozwarte.
  • Poziom 10  
    z innego forum
    Kod:
    W sprawnym, napełnionym układzie (w temperaturze dodatniej) pomiędzy 1 i 2 pinem presostatu powinien być styk. Piny 3 i 4 stykają się kiedy ciśnienie w układzie przekroczy 15 bar, aby włączyć wentylatory na pełną moc.

u mnie (włacznik klimy nie włączony) zwieram 1i2 zapierdziela wentylator chłodnicy wody. a jak zwarcie 3 i 4 , to pracują oba wolniej

styki 1 i 2, to dwa szeregowo połączone styki rozwierne

wyjmę bezpiecznik F54 i sprawdze czy wentylator ruszy.. może skleiło włącznik klimatyzacji na desce. załacza K26 i przez styk rozwierny k52 wentylator działa

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

jednak presostat 4 pinowy.. zmiana i jest ok

wydałęm kase.. troche pojeździłem i od nowa.. znowu to samo.... :cry: