Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalinowa kosiarka czterosuwowa- nierówna praca, falowanie obrotów

tellet 30 Maj 2014 14:50 7401 2
  • #1 30 Maj 2014 14:50
    tellet
    Poziom 10  

Witajcie, zajechałem na działkę, wszystko ładnie pięknie, nawet internet szybszy się pojawił. Jednak gdy chciałem skosić trawę, to pojawił się problem. Mam taką kosiarkę:
    Z tego co słyszę to kosiarka co chwilę dodaje i odpuszcza obrotów. Z tego co widzę, to jest to spowodowane ruszaniem się tego:
    elementu do przodu i do tyłu, podejrzewam, że jest to jakiś gaźnik czy coś w tym stylu, bo jak odciągnę ten element to kosiarka wchodzi na obroty. Tylko, że jakoś samo z siebie nie chce trzymać tych obrotów. To ramie na górze jest podłączone do czegoś takiego:
    Dodam jeszcze, że odpala bez problemu, 3 razy wciskam tą pompkę i hyc, tylko za pierwszym razem z tłumika wyleciało trochę białego dymu, ale to chyba po zimie. Kosiarka nie była ani razu na żadnym przeglądzie, raz był tylko wymieniany olej.

1 2
  • #2 31 Maj 2014 15:51
    Darkdarkman
    Poziom 29  

Przyczyn może być wiele.
    Brudny filtr paliwa na wyjściu z baku.
    Brudny gaźnik.
    Niecofnięcie dźwigni przepustnicy (ssania) po odpaleniu (jeśli kosiarka takowa posiada)

1
  • #3 09 Cze 2014 22:57
    tellet
    Poziom 10  

Odkopuję, ale znam przyczynę- niewiele myśląc (i nie chcąc niczego zepsuć) poprosiłem fachowca, który stwierdził, że to "odśrodkowy regulator obrotów". Część jest w jednym tylko internetowym sklepie, który pomimo że opcjach dostawy oferuje odbiór osobisty, to nigdzie na stronie nie ma jego adresu...Cóż, pozostaje mi wiara, że po dodzwonieniu się do serwisu, nie zażyczą sobie za naprawę więcej niż 100zł (część kosztuje 40).
    A mówiłem ojcu, żeby kupił coś z B&S, no ale "promocja była"...

0
  Szukaj w 5mln produktów