Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 - Drzwi tylne nie mozna otworzyć.

pawlik835 30 Maj 2014 17:38 14022 9
  • #1 30 Maj 2014 17:38
    pawlik835
    Poziom 11  

Witam.

Temat jak wyżej przeszukałem już "trochę internetu" jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Pożyczyłem samochód od szwagra musiałem z dzieckiem jechać więc włączyłem blokadę rodzicielską tylnych drzwi od pasażera jak to każdy odpowiedzialny rodzic powinien zrobić.
    Zapomniałem jednak że w samochodzie jest taka blokada że puki nie odciągniesz klamki wewnętrznej tylnych drzwi to one od zewnątrz się nie otworzą tak jest w dwóch tylnych drzwiach. Teraz jest problem ponieważ nie mogę jednych drzwi właśnie od strony dziecka po stronie pasażera otworzyć bo tak... od wewnątrz nie mogę ponieważ są zablokowane blokadą rodzicielską a od zewnątrz ponieważ jest ta blokada.

Czy możliwe jest żeby ta blokada która najpierw trzeba pociągnąć klamkę od wewnątrz żeby otworzyć drzwi od zewnątrz jest oryginalna?

0 9
  • #3 30 Maj 2014 18:34
    pawlik835
    Poziom 11  

Z pilota otwierają się dwa przednie a tylne jak wyżej od środka a później od wewnątrz.
    Sprzedający powiedział dla szwagra że to niby jakaś blokada założona rzekomo oryginalna.

Czytałem ten wątek.

Może ktoś ma żeby rozebrać tapicerkę od środka przy zamkniętych drzwiach?

5
  • #4 30 Maj 2014 18:37
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Czy tam nie ma czasem opcji wysterowania zamka w module komfortu.
    Pamiętam że klapkę wlewu paliwa i tylną klapę w kombi można było otworzyć ale co do drzwi to nie jestem pewien.

0
  • #5 30 Maj 2014 18:39
    pawlik835
    Poziom 11  

Hmm no nie wiem ciężko powiedzieć. Nie mam jak tego sprawdzić trzeba penie komputer podłączać?

0
  • #6 30 Maj 2014 18:51
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #7 30 Maj 2014 18:55
    pawlik835
    Poziom 11  

Hmm z tego co czytałem to teoretycznie nie jest takie trudne zrywanie tapicerki cytat z innego forum:
    "Spoko już jest po temacie, jestem po zdjęciu tapicerki i otworzyłem drzwi. Tylko nie wiem czy dało się prościej to zrobić ale dałem rade. W pierwszej kolejności zdjąłem 1 część kanapy, następnie boczne oparcie (słupek) i dolną plastikową listwę łączącą uszczelkę drzwi z wykładziną i dostęp do dolnej śruby rewelacyjny, wspomnę że to wszystko odbywało się przy zamkniętych drzwiach. Po zdjęciu tapicerki byłem już w "domu". Następnie odchyliłem uszczelkę na wysokości miejsca gdzie znajduje się blokada rodzicielska i blaszką w kształcie litery L przekręciłem śrubę i zwolniłem blokadę i mogłem od wewnątrz otworzyć drzwi."

2
  • #8 09 Sie 2014 10:12
    river3
    Poziom 9  

Kolego mam dokładnie taki sam problem jak Ty :cry: Po włączeniu blokady rodzicielskiej w drzwiach lewych tylnych za kierowcą, nie mogę ich teraz otworzyć ani od środka ani tym bardziej od zewnątrz :cry: Jak udało Ci się rozwiązać ten problem? Jak rozumiem bez ściągania tapicerki z drzwi się nie obyło? I co dalej? Dałeś radę sam czy potrzebna była wizyta u mechanika specjalisty odnośnie takich tematów? Będę wdzięczny za pomoc.

4
  • #9 09 Sie 2014 13:08
    pawlik835
    Poziom 11  

Witam.
    Ten problem wystąpił jak pisałem wyżej u szwagra w samochodzie. Nie wiem czy to zrobił. Zapytam.

1
  • #10 09 Sie 2014 13:44
    river3
    Poziom 9  

Ok to byłbym wdzięczny jakbyś podpytał szwagra i dał znać jak sobie z tym poradził. Pytałem Ciebie, bo myślałem, że będziesz to naprawiał przed oddaniem auta szwagrowi i że Ci się udało:) W każdym bądź razie daj znać jak się czegoś dowiesz.

0