Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Koniec TrueCrypt po ponad 10 latach

2OMEGA2 02 Jun 2014 00:40 15990 71
    Callahan
    Level 18  
    Za mało niebezpiecznika czytasz. A opisywali tam mechanizm działania polskich służb w kwestii zabezpieczania danych, komputerów itp w czasie rewizji itd. Z prawnikiem był cykl poświęcony temu zagadnieniu kilka miesięcy temu.
    A post dotyczył tematu dlaczego zaprzestało truecrypt foundation dalszego supportu truecrypta.
    Ja tam mam whole encrypted przez tc, a na linuksie cryptsetup/luks/lvm. I nie zamierzam z tego rezygnować choćby dla tego, że moja prywatność to moja prywatność i byle złamas/złodziej nie będzie mi pyrał po danych.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    Jurek.Adam nie szafuj, bo zaraz wyskoczysz z nsa. Poczytaj o audycie, jeszcze potrwa kilka miesięcy. Ale już wiadomo, że 7.1a truecrypt jest bezpieczny na tyle, ile jesteśmy w stanie udowodnić, i ile go znamy, a co nieco znamy. Wersja 7.2 umożliwia praktycznie tylko deszyfrację,a zawarta informacja o niebezpieczeństwie dotyczy tego co opisał p. Gibson-odkrytych w przyszłości dziur TF nie załata, bo nad nimi nie pracuje. Projekt będzie kontynuowany-pod inna nazwą-już się zaczyna w Szwajcarii forum zbierać. Licencja truecrypta sama go udupiła.
    A jak mieli ludziska zostawić bez tc to woleli podesłać choćby bitlockera. Fakt, że z uefi tc miał problemy.
    Wersja 7.2 jest pewna, podpis sie zgadza-temat bogato opisany. Tyle,że to niepełna wersja j.w.

Toh1, tak trochę się nie zrozumieliśmy. Wiadomo-jak system sam klucz wyśle to inna sprawa. tu powinno nas chronić Prawo, nasze, lokalne.
    mleno
    Level 13  
    Hmm
    To może pokusi się ktoś o napisanie jednego porządnego poradnika opierając się przy tym na obecnie dostępnych źródłach w jaki sposób chronić swoja prywatność.
    Zebrać wszystko w jednym miejscu.
    Oczywiście nie ukrywam ze w internecie jest od zgoła materiałów jednak gdyby je przejrzała większa zrzesza osób np. tutaj z elektrody to każdy mógłby coś jeszcze dodać od siebie.
    Tylko kompleksowe zabezpieczenie jest w stanie pełnić swoją funkcje.
    Pozostaje jeszcze kwestia UEFI - współczesne płyty główne.
    Callahan
    Level 18  
    Jak czytam o dziurach w ruterach to uważam,że szyfrowanie i jego potencjalne dziury/backdoory to ostatnia sprawa nad która warto myśleć

Dodano po 5 [minuty]:

Nawet gdyby jakieś służby miały możliwość hacku na tc to byłoby jak z enigną w II W.Ś.-nikt by nic nie wiedział... i nasi spece też.
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    Taa, ale to bezpieczeństwo może o paranoję zahaczyc:
    sprzęt sieciowy niepodatny(Hihi), zamki szyfrowe, mechaniczne, monitoring serwerowni, ochrona, dns-crypt, dnssec, opendns,proxy-local dns, antywirus, tor,firewall,ghostery,adblock, noscript, truecrypt... i z życia nic nie zostaje ;-) a człowiek ma wszystkie hasła zapamiętać i zmieniać co tydzień plus audyty przeprowadzać i logi sprawdzać... a gdzie czas na relaks?
    A tak, open-wrt, tomato, i Kowalski, który chce film zassać ma się bać i tego wszystkiego pilnować?
    Chyba gugiele mieli rację: jeśli masz coś do ukrycia to może nie powinieneś tego w ogóle mieć?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    A i w otwartym kodzie ssl heartbleed dopiero teraz załatali... a wiadomo było od dawna.

Wiadomo, że człowiek jest zawsze najsłabszym ogniwem. Jak głupi, to i aes512 nie pomoże.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    jurek.adam wrote:
    Callahan wrote:
    Chyba gugiele mieli rację: jeśli masz coś do ukrycia to może nie powinieneś tego w ogóle mieć?
    Zapytam jak Kolega wcześniej: "Kim jesteś , jakie interesy reprezentujesz by pozbawiać obywatela podstawy prawnej czyli ochrony danych osobowych, jego prywatności"?

Gdzieś to wyczytał? Napisałem CHYBA.
    Pisałem ,że to prawo powinno chronić prywatność, a nie spec-soft.
    Bzdury odczytujesz jak tvn...
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    To jest racjonalne-jak prawo Cie nie chroni to po prostu trzeba latać z gołym tyłkiem, bo wszyscy tak chodzą-to odpowiedź na naszą bezradność wobec inwigilacji-niech oglądają gołe tyłki na okrągło-nie odróżnią ich.

Dodano po 1 [minuty]:

A weźmy teraz: jak mamy kilka systemów ultra zabezpieczonych to wśród stada białych owiec te kilka czarnych widać od razu, nieprawdaż?
    mleno
    Level 13  
    toh1 wrote:

Mogę Tobie polecić na początek taki mały dodatek do Firefoxa
    /

Takie podstawowe oprogramowanie jest mi znane :) jeszcze należałoby dodać do tego piaskownice :) i tunelowanie ale to za mało :)

jurek.adam wrote:
    Routery stosować tylko takie, do których można wgrać alternatywny soft z otwartym kodem.

Czy oby legalne jest instalowanie na routerze alternatywnego oprogramowania ?
    Chyba ze miales na mysli komputer w roli routera
    Taki MikroTik nadaje się :)
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    A zresztą, weźmy ten portal, szlag mnie trafia jak widzę, że login i hasło goni po http.

A weźmy tor-a u nas jest to prawie(zależy od sędziego) karalne-bo Ty masz uruchomiony przekaźnik, a treści lecą przez niego nielegalne. To już jesteś przestępcą.
    Jak się próbujesz w słusznej ochronie prywatności ukryć to jesteś Pan, panie Kowalski podejrzany aktyw.
    Prawo jest złe i źle podchodzi do prywatności, to jest problem. Jakby chroniło to nikt by tc itp. nie zakładał w domowym kompie.
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    Dlatego przeraził mnie pomysł upc free-wifi... czym prędzej wymusiłem zmianę na zwykły modem - bez wifi :-D
    Strach po prostu pomyśleć ile dziurawych ruterów od upc zaczęło oferować tę funkcjonalność, i kto potem beknie za to i owo, co niektórzy będą robić przez takie wifi, no niby ma być publiczny ip z tego-inny.
    Kurde, offtop się zrobił, zjeżdżam, pozdrawiam!

Ps.: jurek.Adam alter soft na ruterach-tak, a co z modemami dziurawymi jak sito?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    Callahan
    Level 18  
    taaa, zdalny reset modemo-rutera przez
    http://192.168.0.1/XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    i tym samym częściowe wyłączenie firewall'a na nim to taki ficzer :-P

A tu masz:
    http://niebezpiecznik.pl/post/kolejna-powazna...rach-upc-technicolor-tc7200-i-thomson-twg870/
    mleno
    Level 13  
    W programach z otwartymi źródłami i tak istnieje pewne ryzyko ponieważ tym najsłabszym ogniwem może okazać się kombinator ale to już raczej taka teoria spiskowa co oczywiscie nie wyklucza ze to nie możliwe.
    User removed account
    User removed account  
    Callahan
    Level 18  
    Obcy klient na wififree może wejsc na taki link i modemoruter leży z opisanymi objawami, i nic ma tu zarządzanie wan.

A co do TC to będzie kontynuowany, ale pod inną nazwą, inna ekipa. Tyle na dziś wiadomo. Nie widzę, tu żadnej lipy. Po prostu mieli dosyć. A sam TF nie wypowiedział się. Wersją 7.2 nic nie zaszyfrujesz. A 7.1a można znaleźć a sumy kontrolne nawet FB są. Może to taki akt reklamowy? Mediamarkt tez kilka razy zamykali... Pożyjemy, zobaczymy.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account