Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytrzymały klej do plastiku ( słuchawki )

31 Maj 2014 01:14 4920 9
  • Poziom 5  
    Muszę skleić zawias w słuchawkach. Poxipol nie dał rady więc proszę was o pomoc. Wytrzymały klej do plastiku ( słuchawki )

Słuchawki nie należą do lekkich. Czy to : VERSACHEM Plastic Welding albo Klej epoksydowy KLEJ DO SPAWANIA PLASTIKU PERMATEX się nada ? Klej musi być bardzo mocny, poxipol się po prosty rozrywał.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Klej dwuskładnikowy epoksydowy
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 5  
    Używałem właśnie 2 składnikowego poxipolu i nie dał rady
  • Poziom 39  
    Może idzie dokupić gdzieś tą uszkodzoną część albo warto popytać w serwisie może mają na szrocie.
  • Poziom 5  
    Ten zawias jest połączony razem z pałąkiem więc raczej ciężko będzie to wymienić.
  • Poziom 39  
    Elementy plastikowe musisz zmatowić papierem ściernym a klej nawet ten dwuskładnikowy co masz w odpowiednich proporcjach powinien trzymać mocno możesz do niego dodać odrobinę spiłowanych opiłków z drewna i taką masę nakładać a po wyschnięciu i stwardnieniu pilnikiem wygładzić. Mieszając klej dwuskładnikowy mieszaj tak aby jak najmniej bąbelków powietrza się do niego dostało. No jest jeszcze opcja z poxyliną ale nie wiem czy zdała by test.
  • Poziom 20  
    Czy mógłbyś dodać bardziej poglądowe zdjęcie jak ten zawias ma wyglądać złożony, z obecnego ciężko jest to wywnioskować. Jeżeli możesz dodaj zdjęcie sprawnego.
    Być może musisz dorobić coś w rodzaju obejmy lub pierścienia który będziesz musiał wkleić.

Kiedyś do klejenia zwłaszcza "trudnych" plastyków z dużym powodzeniem stosowałem mix poxipola i super glue. Przed użyciem polecam przeprowadzić próby bo jest to mieszanina dość kłopotliwa w użyciu, ciężko ją wymieszać bo powoduje bardzo szybkie wiązanie kleju ale ma wiele większą przyczepność niż poxylina. Obecnie w pracy urzywam Scotch-Weld Acrylic Adhesives DP805
    Link
    Bardzo mocny I wytrzymały klej.
  • Poziom 5  

Tak wygląda sprawna część o to chodzi że to musi być złączone tylko jak użyłem 2 składnikowego poxipolu i słuchawka zaczęła pracować to nie wytrzymał.
  • Poziom 20  
    Ta szara tulejka na przewodzie która jak mi się wydaje, wchodzi do środka pękniętego element, obraca się w nim? Jeżeli nie to proponowałbym użyć jej jako wzmocnienie i wkleić na stałe do środka.
    Jeżeli pęknięty element ma przekrój okrągły to owiń go na zewnątrz cienkim miedzianym drucikiem 0.3-0.5 jedną warstwę, dokładnie zwój przy zwoju a potem zaimpregnuj klejem super glue.
  • Poziom 5  

To jest zdjęcie z innego rzutu, z drucikiem raczej nie da rady, ta tulejka się porusza tylko w małym zakresie, ponieważ słuchawka jednak na głowie trochę pracuje.