Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch 24462s - Błąd E57 pytanie o blokadę

pawel12 31 May 2014 10:40 9144 4
 • #1
  pawel12
  Level 19  
  Witam. Wybieram program ,naciskam Start , słychać jak cewka w blokadzie rygluje drzwi i po paru sek. wyrzuca E57 . Po wyłączeniu wybieraka na zero drzwi pozostaja już cały czas zablokowane- trzeba otworzyć awaryjnym cięgiełkiem. Pytanie czy E57 to błąd niezamkniętych styków blokady , czy innego podzespołu ,a sterownik wtedy reaguje tak ,że nie zwalnia drzwi?
 • #2
  Darkdarkman
  Level 30  
  E57 = door lock fault. Po naszemu - nie powidło się zamknięcie.
  Nie znam tej pralki od strony elektrycznej, ale albo czujnik zamknięcia zdechł/zablokował się, albo zaśniedział któryś styk kabla łączącego czujnik z komputerem.
 • #3
  master250
  Level 22  
  Witam
  Rozwiązałeś problem, bo mam takie samo uszkodzenie.
  Wymieniłem blokadę drzwi, ponieważ jej styki były uszkodzone, ale nadal jest ten błąd E57
 • #4
  Marcinescu
  Level 10  
  Cześć, miałem ten sam błąd E:57 przy modelu pralki BOSCH WAS 28463 PL /07 szukałem, cudowałem i kombinowałem ale nic z tego nie wyszło. Uszkodzony moduł inwertera, kod części to 00706019 - płytka w białej plastikowej osłonce zaraz przy silniku. Niestety koszt części to ok 600zł + wizyta serwisanta 130zł, nie ma zamienników. W internecie widziałem zdjęcia uszkodzonych inwerterow w pralkach z tym samym kodem błędu, płytki były popalone, u mnie wygląda jak nowa a nie działa. Może zimne luty ? nie wiem, jak ktoś zna 'zakład' w okolicach Wawy który naprawia takie cacka to dajcie znać, może opłaci się jeszcze naprawić i sprzedać. Wcześniej też wymieniałem blokadę drzwiczek, potem próby resetu pralki i ponownego zaprogramowania nie dały rezultatu.
 • #5
  Pestkacz1
  Level 11  
  Mam ten sam błąd (Bosch WAS28463PL). Pralka nie dokończyła prać i wywaliło korki. Po wyjęciu modułu silnika mocno okopcone były styki od uziemienia i wypaliło 2 ścieżki przewidziane do wypalenia (takie zwężone). Dzwoniłem do 2 gości podających się za osoby naprawiające programatory itp. Jeden odmówił bo spec co to naprawiał został zwolniony z powodu zbyt wielu reklamacji, a drugi od razu powiedział, że tego nie naprawia bo za dużo z tym zabawy a efekt niepewny.

  Kupiłem nowy moduł i tu ciekawostka - W google po wpisaniu modułu 00706019 wyświetla jeden popularny sklep internetowy na N (650zł+20zł transport) w języku polskim i można odnieść wrażenie, że kupić trzeba u nich (niestety tak zrobiłem), a w sklepie bosch moduł jest po 600zł i 10zł transport. Kupiłem też moduł zamka (ale w sklepie boscha) - w sklepie na N 179zł+20zł a w sklepie boscha 49zł+10zł.

  Pisze to szczególnie ze względu na rozbieżność cenową zamka. Dla mnie to jest chore.

  Na starym module zlutowałem 2 wypalone ścieżki i po wymianie zamka podłączyłem. Różnica jest taka , ze przed wymianą zamka wywalało od razu po przekręceniu programatora, a teraz chwile myśli i dopiero wywala korki.
  Nowy zamek i nowy moduł i wszystko działa.

  Drzwiczki miałem przed naprawa zablokowane i otwierałem na chama śrubokrętem przy odgiętych drzwiczkach. Czytałem , że do takiego otwierania służy taśma nad korkiem do czyszczenia pompki. Przy wymianie zamka znalazłem tą taśmę przyczepiona do zamka, ale niestety nie przełożyli jej przez otwór na dole i nie było jej widać (czarna plastikowa taśma zakończona trójkątem powinna wystawać od góry po prawej stronie nad korkiem).