Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-NR509 - uszkodzony układ DSP

Mateuszwach 16 Lis 2017 23:39 23124 89
  • #61 16 Lis 2017 23:39
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Mam TX-NR509 nie czytającego wersji DSP i pada podejrzenie o utratę zawartości NAND przy DSP.
    Zasilanie DSP poprawne .
    Co jedynie jeszcze mnie niepokoi nagrzewanie się przełącznika HDMI ADV7623 , dawno nie miałem tego modelu i nie pamiętam czy normalnie po kilkunastu sekundach ciężko było utrzymać palec na nim bo gorący. Ale switch przełącza poprawnie sygnały HDMI.
    Pytanie: serwis Onkyo PL uznaje takie przypadki utraty danych pamięci NAND ?
    Coś czytałem o innym modelu Onkyo (TX-SR605)jak próbowali wgrać wsad do DSP wejściem cyfrowym PCM z nagranej plyty CD.W tym modelu to niemożliwe ani też poprzez gniazdo RJ45 ?

• #62 17 Lis 2017 00:15
    dobrykamil
    Poziom 12  

Proszę mnie poprawić, ale my wciąz nie wiemy co jednoznacznie powoduje wyświetlanie się ??????? (aka brak audio) jako wersja sprzętowa układu DSP.W większości przypadków, było to spowodowane wadliwym procesorem od TI. Dodam od siebie, że na stonie Onkyo odnośnie modelu tx-nr509, nie ma wzmanki o możliwej, nieprawidłowej aktualizacji firmware poprzez internet jak to się ma dla modeli tx-nr609, 616.

• #63 19 Lis 2017 00:47
    Sting
    Specjalista - kamery

Nagle temat się ożywił. Skąd ta potrzeba?
    Ma ktoś wsad do 515?.
    Ile było pisane i propozycji z mojej strony oraz wysiłków dobrykamil.
    Pisząc zapytania w temacie proszę zwracać uwagę na daty odkąd prosimy o pomoc.
    Już raz pogrzebałem temat tych urządzeń i teraz zamierzam zrobić to definitywnie.
    Nie będę odpowiadał na zapytania w temacie. Postanowiłem przejść na emeryturę od DSP.
    Będę tylko obserwował dyskusję.
    Czas minął.
    Pozdrawiam

• #65 04 Gru 2017 19:20
    grzespower
    Poziom 13  

Sting napisał:
    Nagle temat się ożywił. Skąd ta potrzeba?
    Ma ktoś wsad do 515?.
    Ile było pisane i propozycji z mojej strony oraz wysiłków dobrykamil.
    Pisząc zapytania w temacie proszę zwracać uwagę na daty odkąd prosimy o pomoc.
    Już raz pogrzebałem temat tych urządzeń i teraz zamierzam zrobić to definitywnie.
    Nie będę odpowiadał na zapytania w temacie. Postanowiłem przejść na emeryturę od DSP.
    Będę tylko obserwował dyskusję.
    Czas minął.
    Pozdrawiam

Kolego Sting zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu. Nie bronię wszystkich bo nie wiem czy nie mają jak pomóc, czy nie chcą. Znam za to realia w mojej okolicy gdzie oprócz mnie nikt tych amplitunerów (Onkyo i problem z DSP) nie chce tykać. Ja osobiście żadnej 515 nie miałem z oczywistego powodu - jest akcja serwisowa. Jak klient dzwonił to się go wysyłało z "gotową instrukcją" do EIC i amplitunera na oczy nie widziało. Trafiają się czasem jakieś "Onkjacze" z problemem z DSP przywiezione z za zachodniej granicy (EIC tego nie naprawi, bo oni nie sprzedali), ale tu jak na złość u mnie były tylko z serii 7xx, 8xx (programatora nie mam, ale temat do ogarnięcia przy najbliższej okazji, choć o te wsady nikt nie pyta). Ta 515 jest niestety dość droga (używana) i wywalić 700zł (a najczęściej koło 1000zł) na eksperymenty pewnie trochę ludziom szkoda. Osobiście jestem Ci wdzięczny oraz koledze dobrykamil za wkład w tą dyskusję.

• #66 10 Gru 2017 01:07
    Sting
    Specjalista - kamery

Dziękuję grzespower za zauważenie wkładu emocjonalnego. Za chwilę kończy się akcja serwisowa Onkyo.
    Najgorsze, że zbiega się z terminem powrotu polaków śmieciarzy dumnych z przywiezionych amplitunerów.
    Zbieracze Europy nawiozą tego mnóstwo no i będzie mały kłopot.
    Z resztą - nawiozą wszystkiego co popadnie.

• #67 10 Gru 2017 12:13
    grzespower
    Poziom 13  

Onkyo przynajmniej zrobiło akcję serwisową (i chwała im za to!).
    Podobny problem jak u nich jest w lepszych Pioneerach gdzie siedzi DSP Texas'a D810K013BZKB400 lub D808K013CPTP400 (info z AVSFORUM). Tam usterka objawia się błędem U22. Na ile pobieżnie przeczytałem (jest tego 40 stron na wspomnianym forum) to chyba tylko w USA, zrobili coś ala akcje serwisową i naprawiali bezpłatnie.

Więcej info w temacie: http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-am...rror-master-thread-pioneer-you-listening.html

W przyszłym tygodniu zabieram się za Integrę (czyli niby to lepsze Onkyo) DTR-40.3 z problemem DSP (wróciła po prawie roku pracy)....

Do adminów :) Wiem, że przeskoczyłem z tematu Onkyo na Pioneer, ale sprawa tyczy się również wadliwych i bardzo podobnych DSP od tego samego producenta co sugeruje, że zakres tej "wtopy produkcyjnej" jest znacznie większy....

• #68 10 Gru 2017 16:24
    Chawek
    Poziom 18  

Powodem tych usterek są wadliwe procesory Texasa, producenci amplitunerów jak Onkyo czy Pioneer dostali niestety rykoszetem bo z punktu widzenia klienta zepsuł się amplituner :)

Podobna sytuacja miała miejsce w świecie laptopów kilka lat temu, gdy nVidia produkowała wadliwe układy graficzne i mosty. Sporo tego naprawiałem swego czasu, najwięcej jednak HP z serii Pavilion (DV6000 i DV9000). HP chciało dobrze, zrobili mocne laptopy multimedialne a z winy nVidii poszła opinia że Paviliony to kiepski sprzęt :)

• #69 17 Gru 2017 00:43
    Sting
    Specjalista - kamery

Chawek i inni.
    To wiedza powszechna o tych procesorach, szkoła podstawowa - tyle było pisane.
    Chodzi o zakup pewnych działających egzemplarzy oraz o wsady do towarzyszącej im pamięci.
    Niekiedy wystarczy wymiana procesora lecz większość przypadków powoduje spustoszenie w oprogramowaniu.
    To tak jak by PC wyłączać kablem zasilania a nie komendą wyłącz.

Osobiście miałem niesamowitego pecha i zawsze trafiałem na jakieś podróbki procesorów.
    Zniechęcenie osiągnęło kres możliwości.
    Życzę sukcesów i pozostaje mi się przyglądać dalszej dyskusji.

• #70 26 Sty 2018 10:32
    jarek.w
    Poziom 17  

Witam wszystkich
    Czy jest ktoś na forum co uruchamia amplitunery nr509 ??
    Usterka standardowa , brak dźwięku na wszystkich kanałach
    akcja serwisowa nie wchodzi w grę , ktoś zerwał numer seryjny

• #71 28 Sty 2018 00:22
    Sting
    Specjalista - kamery

Owszem, każdy to może zrobić.

Jest jeden warunek - dostać u chińczyka sprawny procesor.
    Reszta to "pikuś".

Założenie procesora i programowanie NAND to już każdy amator potrafi zrobić w tych urządzeniach.

Sztuka to trafić na dobrego chińczyka, który przyśle sprawny układ.

A może zaryzykujesz, kolego?
    Masz odwagę?

Powodzenia w trafieniu.

• #72 03 Lut 2018 09:52
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Mam problem z brakiem dźwięku w moim ONKYO TX NR 616.
    Dźwięk pojawia się losowo

• #73 04 Lut 2018 23:32
    Chawek
    Poziom 18  

Usterka wydaje się być typowym uszkodzeniem procesora DSP. Wymiana układu powinna załatwić sprawę.

• #74 05 Lut 2018 05:22
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Dzięki za info,
    Zgłosiłem do centrum Serwisowego Onkyo, poprzez stosowny formularz na ich polskiej stronie. Nie mam tylko wiedzy czy amplituner pochodzi z polskiej linii dystrybucyjnej i załapie w Polsce na serwis. Ponoć trwa do 2018 r. czy to prawda ?

• #75 05 Lut 2018 08:32
    jarek.w
    Poziom 17  

Z tego co pamiętam akcja trwa do połowy tego roku chyba ,
    jeśli amplituner nie jest z polskiej dystrybucji to serwis polski odrzuci reklamacje , choć to trochę dziwne (kiedyś nie robił z tego powodu kłopotu)
    z resztą co za różnica czy np. samochód Skoda kupiłem nowy w Niemczech , Czechach czy też Polsce :) na zdrowy rozum gwarancja powinna działać wszędzie .

• #76 09 Lut 2018 15:46
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Pisałem do serwisu w warszawie i bez odpowiedzi. Jaka jest szansa zlecenia płatnej naprawy w PL.
    Amplituner po włączeniu odczekaniu 10 min wyłączeniu i włączeniu działa normalnie. Za każdym razem. Może któryś z kolegów zajął by się naprawa skoro serwis nie reaguje, albo podpowiedział co z tym dalej zrobic ?

• #78 24 Lut 2018 14:11
    Wujek lutek
    Poziom 14  

Mateuszwach napisał:
    Zapomniałem napisać reball nie pomógł nie widzi tego układu same znaki ?????????
    obraz jest HDMI także nie widzi sieci i USB

znalazłem za granicą ale jeszcze nigdy nie korzystałem i mam trochę strach

http://www.aliexpress.com/item/D830k013bzkb4-100-ti-bga-original/1571901517.html

przeliczając na złotówki koszt układu razem z przesyłką to około 170zł

Ja kupowałem na tym portalu procesory Intela Q9300. Wysyłkę dostałem z Szwecji, pełna gwarancja - do dziś działają w moich dwóch Deall'ach :) a minęło z 18 miesięcy.

• #80 12 Cze 2018 14:12
    amigos
    Poziom 12  

Jaki masz ten eprom? Spróbuj wgrać wsad od 646. Eprom nie może być czysty. Po wgraniu powinien zarządać aktualizacji i zrób ją poprzez usb lub lan. Po tym powinno wszystko wrócić jeżeli to wina eepromu.

• #81 16 Wrz 2018 01:10
    Sting
    Specjalista - kamery

Nastał koniec końców.
    EPOPEJA DSP Onkyo osiągnęła zmierzch.
    Teraz czinkcziki sprzedają procesory "wydłubane" i zepsute za kilkanaście USD.
    Wszystkie amplitunery bez akcji serwisowej z d830k013bzkb4 można wyrzucić do kosza.
    Pozdrawiam.
    A i jeszcze jedno.
    Nie będę już odpowiadał na zapytania typu:
    Czy naprawiam takie amplitunery?

• #82 16 Wrz 2018 10:57
    dobrykamil
    Poziom 12  

Można ewentualnie odesłać uszkodzony amplituner do Onkyo w zamian za kupon rabatowy. Po licpu bieżącego roku, procedura się trochę zmieniła. Tu w UK, wcześniej wystarczyło spakować sprzęt i kurier DPD odbierał spod drzwi. Teraz należy wysłać ampli na własny koszt do Niemiec. Czekam właśnie na kupon rabatowy, za który kupię sobie nowy TX-NR656 w cenie £170.

• #83 30 Wrz 2018 20:48
    fantastik
    Poziom 12  

dobrykamil napisał:
    Można ewentualnie odesłać uszkodzony amplituner do Onkyo w zamian za kupon rabatowy. Po licpu bieżącego roku, procedura się trochę zmieniła. Tu w UK, wcześniej wystarczyło spakować sprzęt i kurier DPD odbierał spod drzwi. Teraz należy wysłać ampli na własny koszt do Niemiec. Czekam właśnie na kupon rabatowy, za który kupię sobie nowy TX-NR656 w cenie £170.

Witam, mam podobną sytuacje z moja 609. Na stronie Onkyo pisze mi że też łapie się na tą akcję. Dostałeś kupon? Jak byś mógł naświetlić jak to przebiega.

• #84 02 Paź 2018 11:06
    dobrykamil
    Poziom 12  

Sprawa jest dosyć prosta. Podczas wypełniania formularza, musisz wskazać na jedną z dostępnych opcji: kupon rabatowy lub częściowy zwrot pieniędzy (musisz posiadać dowód zakupu w tym przypadku). Ja wybrałem kupon rabatowy-tu musisz wskazać na model amplitunera który zamierzasz kupić. Wysyłasz sprzęt pod podany przez ich strone www adres i czekasz na email z kodem rabatowym. Dodam, że jest on tylko ważny w internetowym sklepie Onkyo.

• #85 02 Paź 2018 12:10
    fantastik
    Poziom 12  

W trakcie wypelniania formularza zgłoszeniowego zatrzymalem się przy podawaniu adresu, bo niemoglem zmienić na Polskę. Jak obszedłeś to?

• #86 02 Paź 2018 13:03
    dobrykamil
    Poziom 12  

fantastik napisał:
    W trakcie wypelniania formularza zgłoszeniowego zatrzymalem się przy podawaniu adresu, bo niemoglem zmienić na Polskę. Jak obszedłeś to?

No ja mieszkam obecnie w UK i nie miałem żadnego problemu.

• #87 02 Paź 2018 16:02
    fantastik
    Poziom 12  

Napisałem do ONKYO Polska to dostałem odpowiedz:
    „Program naprawczy zakończył się w 2017r. pozostał tzw cash back - zakup nowego urządzenia z rabatem realizowany tylko przez onkyo Europe. Koszt płatnej wymiany modułu DSP ok. 1200zł."
    To gdzie leży Polska? 🤔
    A teraz do ONKYO EUROPE DE i czekam na odpowiedz...

• #88 03 Paź 2018 01:41
    dobrykamil
    Poziom 12  

fantastik napisał:
    Napisałem do ONKYO Polska to dostałem odpowiedz:
    „Program naprawczy zakończył się w 2017r. pozostał tzw cash back - zakup nowego urządzenia z rabatem realizowany tylko przez onkyo Europe. Koszt płatnej wymiany modułu DSP ok. 1200zł."
    To gdzie leży Polska? 🤔
    A teraz do ONKYO EUROPE DE i czekam na odpowiedz...

Hmm..2017? Tu w UK, program naprawczy trwał do lipca 2018, bo nawet moja 616-tka wróciła do mnie z nową płytą hdmi 22 czerwca. Byc może w innych regionach Europy obowiązywały inne terminy.

• #89 14 Paź 2018 02:01
    Sting
    Specjalista - kamery

Pomimo utraty zainteresowania sprawą (brak procesorów - dostępne na Ali niesprawne). Pisanie o braku zainteresowania przypomina grzmocenie w MUR.
    Cały czas przypadkowi ludzie piszą i proszą, niestety nie ma lekarstwa.
    Dlatego zawsze odpowiadam:
    Proszę przeczytać całość.
    Proszę nie pisać do użytkowników forum lecz do producenta.
    Temat definitywnie jest zakończony.

• #90 28 Paź 2018 01:35
    Sting
    Specjalista - kamery

Właściwie to na miejscu było by wtrącenie jakiegoś zdania znanego myśliciela.
    Ten temat jest w naszych głowach i nic sensownego się nie przytacza.
    Można mieć tylko żal do firmy, ze nie sprzedawała a właściwie nie pozwoliła na sprzedaż procesorów na wolnym rynku.
    Taką postawę firmy zweryfikuje użytkownik.

P.S.
    Nie polecam zakupu dostępnych układów. Loteria

Szukaj w 5mln produktów